LOMIANKI.INFO
ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ

środa, 26.4.2017


LOMIANKI.INFO

NEWSY - ŁOMIANKI
PRZEGLĄD PRASY

KATALOG FIRM
MAPA ŁOMIANEK
OGŁOSZENIA
INFO-BIZNES
GALERIA

MIESIĘCZNIK .INFO

SONDY - ARCHIWUM
ŁOMIANKI W SIECI
KAMERA INTERNETOWA

Szukaj
w ŁOMIANKI.INFO
Szukaj
FIRMY lub USŁUGIKolejna budowa stanęła
2017-01-13

KOMENTARZE: 1

Jak informuje UM Łomianki...

" W środę, 4 stycznia br. podczas spotkania z wykonawcą rozbudowy Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Polskim, Gmina Łomianki złożyła oświadczenie woli o odstąpieniu od umowy. Skutkuje to zakończeniem współpracy z Warmińskim Przedsiębiorstwem Budowlanym S.A. z siedzibą w Olsztynie.

WPB S.A. przede wszystkim doprowadziło do sytuacji, że czynności objęte umową wykonywał - bez zgody gminy - podmiot inny niż wskazany w umowie. Firmie naliczono również dwukrotnie kary umowne, m.in. w związku z brakiem czy nieterminową zapłatą wynagrodzenia należnego podwykonawcom. Ponadto wykonawca opóźniał się z rozpoczęciem lub wykończeniem inwestycji tak dalece, że nie jest prawdopodobne, iż zdołałby ukończyć ją zgodnie z terminem na koniec maja 2017 roku. W związku z tym wystąpiły przesłanki do rozwiązania umowy.

Jednocześnie wykonawca warunkował dalszą realizację inwestycji uznaniem robót dodatkowych za kwotę około 1 mln zł. WPB S.A. pomimo dostępnego frontu robót, nie realizował ich zgodnie z harmonogramem i w kolejności wynikającej z technologii, np. nie zabezpieczył dźwigarów drewnianych nad halą sportową. To wszystko spowodowało, że gmina podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy.

Co dalej? Teraz konieczne jest zinwentaryzowanie i rozliczenie dotychczas wykonanych robót. Następnie zostanie ogłoszony przetarg w celu wyłonienia nowego wykonawcy, który zakończy inwestycję.
"

źródło, foto: UM Łomianki

[C] www.lomianki.info


KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW www.LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
NIEZALOGOWANY: # IP: 37.47.42.*
2017-01-17, 22:48    
Większość inwestycji w Łomiankach realizowana jest wg. schematu drogo i byle jak, czego w danym przypadku mamy kolejny dowód. Z reguły jakaś firma spełnia stosowne wymogi i wygrywa przetarg a potem podnajęci fajansiarze budują to wszystko po omacku i byle jak. W wyniku rozbieżności możliwości i oczekiwań zaczynają się na którymś etapie tzw. schody i nie ma pomiłuj.
Dodaj komentarz...

Aby dodać komentarz najpierw ZALOGUJ SIĘ lub ZAŁÓŻ KONTO

Aktualnie jesteś "NIEZALOGOWANY" podaj nick tymczasowy:Publikacja komentarza oznacza akceptację regulaminu

Czy zapoznałeś się z regulaminem
KONTAKT · ZASADY WSPÓLPRACY · REGULAMIN · COOKIES · # 2
© LOMIANKI.INFO 2006-2013   |   PARTNERZY: Pracownia NAWIAS & Internet Business System   |   Phetrak IT


Helios Travel biuro podróży Łomianki


Szybkie pożyczki Takto Finanse


Pożyczki na raty Ferratum