www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

1 listopada – specjalne eŁki

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, podczas którego należy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach. W związku z tym policjanci od 30 października do 2 listopada będą pełnić – w ramach akcji „Znicz 2015” – służbę na głównych ciągach komunikacyjnych i w pobliżu cmentarzy.

Jednym z główny zadań funkcjonariuszy będzie zapewnienie wszystkim pomocy w bezpiecznym dotarciu do celu. Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne, policjanci będą kierować ruchem drogowym. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów oraz znaków drogowych pamiętając, że w tych dniach w wielu miejscach może zostać zmieniona organizacja ruchu. Podczas akcji „Znicz 2015” mazowiecka drogówka będzie również m.in. prowadzić działania „Bezpieczni po zmroku”, sprawdzając czy piesi i rowerzyści poruszający się po drogach używają elementów odblaskowych i prawidłowego oświetlenia.

Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do używania własnego pojazdu, warto korzystać ze specjalnych linii autobusowych, które wyznaczonymi drogami najszybciej dowiozą nas w rejon cmentarza. Zachęcamy do zapoznania się z kursowaniem autobusów Komunikacji Miejskiej Łomianki.

1 listopada linia Ł1 będzie kursować według rozkładu jazdy dnia powszedniego, natomiast na linii BIS będą zawieszone kursy o godz. 6.46 z Czosnowa, 7.07 z Sadowej, 7.44 i 7.54 (oznaczenie „w”) z Metra Marymont – pozostałe kursy linii BIS według rozkładu dnia powszedniego. Jak podaje KMŁ, linie Ł2, ŁD i ŁZ nie będą kursować.

Dla ułatwienia dojazdu do cmentarzy w Kiełpinie i Łomnej, uruchomione będą dodatkowe kursy linii BIS-Palmiry:
• z pętli Metro Marymont w kierunku Palmir: 9.29, 11.39
• z przystanku Kiełpin-cmentarz do Metra Marymont: 8.53, 10.59
• z przystanku Kiełpin-cmentarz do Palmir: 9.58, 12.08
• z przystanku Łomna-cmentarz do Metra Marymont: 10.46

Uruchomione zostaną również specjalne linie (lokalne):
– Kiełpin Cmentarz – Dąbrowa, przebieg linii: Kiełpin Cmentarz > Armii Poznań > Warszawska > Brukowa > Akacjowa > Wiślana > Zachodnia > Wiosenna > Wiślana > Akacjowa > Brukowa > Warszawska > Armii Poznań > Kiełpin Cmentarz.
– Kiełpin Cmentarz – Buraków Kościół, przebieg linii: Kiełpin Cmentarz > Armii Poznań > Warszawska > 11 Listopada > Parkowa > Kolejowa > Brukowa > Warszawska > Armii Poznań > Kiełpin Cmentarz.

W Burakowie będą funkcjonować dwa przystanki tymczasowe: na ul. 11 listopada przy Warszawskiej oraz na ul. Parkowej przy Sobieskiego.

Na liniach specjalnych obowiązuje Regulaminu przewozów oraz Taryfa przewozowa KMŁ.

źródło: UM Łomianki

1 listopada - specjalne eŁki

1 listopada - specjalne eŁki

1 listopada - specjalne eŁki

1 listopada - specjalne eŁki

1 listopada - specjalne eŁki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Władek

    Właśnie się zastanawialiśmy nad jutrzejszym dniem, a tu proszę jest info w Info. Dzięki.

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *