www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

130 zawodniczek i zawodników z 17 krajów tańczyło w Łomiankach

W ICDS 8 i 9 czerwca odbyły się 26. Mistrzostwa Polski w Paratańcu Sportowym – Łomianki 2024 Para Dance Sport Polish Open.

Mistrzostwa Polski w Paratańcu Sportowym w Łomiankach cieszą się bardzo dużą estymą i popularnością wśród tancerzy na wózkach. W perspektywie wielu lat wzrosła zarówno ranga imprezy, jak i liczba tancerzy biorących w nim udział.

– W tym roku w Łomiankach gościmy 130 zawodniczek i zawodników z 17 krajów, z Korei, z Tajwanu, z całej Europy. Poziom jest bardzo wysoki.  Jest to najważniejszy turniej na świecie w tym sezonie – mówi organizator Iwona Ciok ze Stowarzyszenia Rehabilitacji i Tańca Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych Swing Duet.

W tegorocznych Mistrzostwach najwięcej medali zdobyły zawodniczki i zawodnicy z Ukrainy, Korei i Izraela. Hymn Polski również zabrzmiał podczas dekoracji. Złoty medal dla Polski zdobyła para  Katarzyna Nowokuńska i Michał Ciok.

Medale i wyróżnienia w imieniu władz Łomianek wręczał przewodniczący Rady Miejskiej Marek Zielski. – Uczestnicy udowadniają, że taniec jest dla każdego – komentował, obserwując występy tancerek i tancerzy.

Impreza, to także bardzo dobra promocja dla Łomianek. Ze względu na liczbę uczestników i liczbę reprezentowanych krajów, jest obserwowana przez wielu pasjonatów tańca na całym świecie.
– Łomianki kolejny raz, m.in. dzięki transmisji na żywo online, zasłynęły na całym świecie. Dzięki nowym technologiom mamy coraz więcej osób obserwujących zmagania zawodników. Z roku na rok jest coraz lepiej – też promocyjnie dla naszego miasta – zwraca uwagę Iwona Ciok.

Organizatorem Mistrzostw jest łomiankowskie Stowarzyszenie SWING-DUET, gdzie trenują, biorą udział w zajęciach tancerze nie tylko z Łomianek. – Chciałabym, żeby mieszkańcy Łomianek wiedzieli, że tu u nas, w Dąbrowie przy ul. Równoległej prowadzimy zajęcia dla osób z niepełnosprawnością – zarówno ruchową jak i intelektualną. Zajęcia są bezpłatne. Jesteśmy otwarci dla wszystkich chętnych – zachęca Iwona Ciok. Zapraszamy też osoby z wadami wzroku. Osoby te bardzo dobrze tańczą. Naprawdę każdy powinien spróbować. Szczegółowe informacje na www.swing-duet.pl

Organizacja Mistrzostw jest współfinansowana ze środków Gminy Łomianki. – Łomianki wspierają nas od wielu lat, za co bardzo dziękujemy. Mam nadzieję, że będziemy dalej współpracować i że Łomianki nadal będą mogły być promowane na zewnątrz jako organizator tak ważnej i dużej imprezy – podkreśla Iwona Ciok.

mm./red.

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Monika

    Wspaniali tanacerze, wspaniałe zdjęcia. Dziękujemy organizatorom i Pani Iwonie oraz Info Łomianki za relację.

    1
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *