www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

18. edycja Konkursu im. Zarębskiego

W dniach 1-7 grudnia br. w Łomiankach m.in. w Centrum Kultury odbędą się przesłuchania 18 edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego. Już po raz kolejny młodzi artyści z całej Polski i zagranicy będą prezentować swoje talenty.

Przypomnijmy: konkurs dla młodych wykonawców został zorganizowany po raz pierwszy w 2000 roku. Dziś jest konkursem międzynarodowym. Zwycięzcy łomiankowskich artystycznych zmagań to obecnie znakomici utytułowani artyści, laureaci międzynarodowego konkursu im. Fr. Chopina, pianiści Krzysztof Książek, Szymon Nehring, Arisa Onoda czy też Celina Kotz – laureatka skrzypcowego Konkursu im. H. Wieniawskiego.

Eliminacje odbędą się w kilku sekcjach instrumentalnych: fortepian solo i duet fortepianowy, zespół kameralny i sekcja solistyczna: skrzypkowie i wiolonczeliści. Przysłuchiwać się i oceniać będzie jury złożone z polskich i zagranicznych artystów muzyków i plejady profesorów z akademii muzycznych.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Kultury i Edukacji im. Juliusza Zarębskiego we współpracy z Niepubliczną Szkołą Muzyczna w Łomiankach. Nagrodą główną jest ufundowanie pobytu i recitalu w sali koncertowej w Brukseli, w tym, w parlamencie europejskim. Warto przy okazji wspomnieć, że prezes Centrum Kultury w Belgii, który jest fundatorem nagrody głównej, zaprosił już naszych najmłodszych artystów z Łomianek, laureatów i wyróżnionych w Konkursie Juliusza Zarębskiego, którzy odwiedzili Brukselę, gdzie dali piękny koncert w sali koncertowej.

Miłośników muzykowania zapraszamy do Centrum Kultury w Łomiankach, a także na Galę Koncert Laureatów, który odbędzie się 7 grudnia w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim.
Bezpłatne Zaproszenia na Koncert w Zamku Królewskim do odbioru w sekretariacie Konkursu, nr telefonu 601 65 80 20, 601 789 154 lub w siedzibie współorganizatora Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łomiankach ul. Warszawska 73, pokój nr 135 (sekretariat Konkursu).

dr Lucjusz Pinkosz, dyrektor Konkursu

18. edycja Konkursu im. Zarębskiego

18. edycja Konkursu im. Zarębskiego

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Mirek

    koncert laureatów na Zamku Królewskim wypadł świetnie

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *