www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

2 Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

Podczas II Sesji Rady Miejskiej – 8 grudnia 2014 r. – ślubowanie złożył wybrany na kolejną kadencję burmistrz Tomasza Dąbrowski – Ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta…

Do porządku obrad na wniosek radnego Bogusława Pawłowskiego wprowadzono uchwały dotyczące wynagrodzenia burmistrza, składu oraz liczebności stałych Komisji Rady Miejskiej.

Radni podjęli uchwałę w sprawie podwyższenia wynagrodzenia Burmistrza Łomianek. Teraz wynagrodzenie burmistrza Tomasza Dąbrowskiego będzie wynosiło 12 216 złotych – poinformował radny Wiesław Bochenek. Burmistrzowi przysługują też nagrody jubileuszowe oraz dodatkowe wynagrodzenie roczne. Wynagrodzenie burmistrza jest po obecnych zmianach takie samo, jak cztery lata temu przed jego obniżeniem.

W dalszej części Sesji wybrano składy i przewodniczących Komisji Rady Miejskiej.

Komisja Budżetowa: Maria Zalewska (przewodnicząca), Adam Salwowski, Krzysztof Wawer.
Komisja Społeczna: Wanda Karaś (przewodnicząca), Piotr Bartoszewski, Marcin Etienne, Wanda Kuczera, Mariola Niecikowska, Paweł Słupski-Kartaczowski, Maciej Wroniewski.
Komisja Techniczna: Krzysztof Wawer (przewodniczący), Piotr Bartoszewski, Wojciech Berger, Wiesław Bochenek, Andrzej Graf.
Komisja Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego: Bogusław Pawłowski (przewodniczący), Andrzej Graf, Ewa Krzyżowska, Joanna Roszkowska, Maciej Wroniewski.
Komisja Bezpieczeństwa: Krzysztof Terczyński (przewodniczący), Cezary Astrau, Bogusław Pawłowski, Bogumił Sikorski.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania video II Sesji Rady Miejskiej VII kadencji.

2 Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

2 Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

30 komentarzy

 1. mieszkaniec

  będzie ciekawie, super prowadzona sesja, może tak jakieś szkolenie z zakresu budowania zdań i wysławiania się przez p. Przewodniczącego …

  0
  0
  Odpowiedz
 2. bez komentarza

  Pan Krzysztof Wawer jako WIELOLETNI LEŚNICZY na pewno jest właściwą osobą do pełnienia funkcji Przewodniczącego Komisji Technicznej bo przecież ma bogate doświadczenie w tym zakresie !!!

  Powoli zaczynamy być świadkami nieprawdopodobnych rzeczy. Oby tak dalej Radni z Komitetu Burmistrza – mieszkańcy za 4 lata was rozliczą!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Pan

  Popieram burmistrza Dąbrowskiego jednak obsadzenie radnego Krysteckiego i Bochenka to mie był najlepszy pomysł. Panowie zupełnie sobie nie radzą. Mam nadzieję że się jakoś wyrobią z czasem. Chociaż radny Krystecki powinien po tylu kadencjach w radzie być sprawny w prowadzeniu.

  Jak narazie to muszę przyznać że radny Grądzki i Berger lepiej sobie radzili bez porównania.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. loki

  Najważniejsze, że Rada współpracuje burmistrzem. Brawo.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. becia

  najważniejsze, że pan burmistrz dostał podwyżkę nareszcie nie będzie klepał biedy, następna podwyżka dla radnych w końcu swojskie zgodne grono…. brawo najważniejsze problemy gminy na cztery lata załatwione

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Amanda

  Priorytetowa sprawa zalatwiona to najwazniejsze dla !Lomianek reszta na pozniej , jeszcze radnym podwoic wynagrodzenie.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Master

  To co sie dzieje to jakiś żart, który nie jest śmieszny! Ośmieszacie sie ludzie!!! Jednym słowem ŻENADA!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. fijołek

  Ja mam chyba jakieś omamy, czy to się dzieje naprawdę? przewodniczący Krystecki to chyba jakiś żart ten chrypiący mylący się w każdym wyrazie leśny dziadek który słucha suflera Rusieckiego. Czy widział kto aby przewodniczący i wice siedzieli przy jednym stole z burmistrzem? chyba tylko po to żeby wiedział ten niby samorządowiec jak ma prowadzić sesję. To już druga sesja po której wstyd się przyznać że mieszkam w tej dziurze zwanej Łomiankami, pora szukać innego miejsca.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Mietek

  Przewodniczacymi komisji sa lesne dziadki. Przynajmniej burmistrz wie jak sie zachowywac. Podoba mi sie radny Pawlowski i grupa co siedziala na koncu po prawej. Przynajmniej maja watpliwosci, postawili sie lesnym dziadkom, tylko na razie bez skutku. A ile zarabiaja radni?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Obserwator 2

  A z jakiego niby powodu masz się fijołku z Łomianek oddalić i szukać nowego miejsca ?
  – Mamy taką ordynację wyborczą, jaką mamy. 33% wyborców wybrało znaczącą większość składu Rady, a ta wskazała na Przewodniczącego i tyle.
  Gratulacje.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. ja

  Ale jazda, ustalają nawet nie wiedzą co, motają się okrutnie. Proszę Państwa to będzie tak całe 4 lata. Brak profesjonalizmu i marazm. Krystecki w pewnym momencie mówi: tak jak było zawsze. A przecież poprzednio było wszystko żle, więc czemu się wzoruje na znienawidzonym Grądzkim. Pan burmistrz nie ma nic do roboty robi sobie manikir. A Rusiecki sufler podpowiada dziadkom. Ja nie wiem czy tak może być, żeby pod publiczne dyktando Zastępcy była prowadzona sesja.? Panie Krystecki po co było się tak sadzić. Wszyscy mieszkańcy powinni zobaczyć tę żenadę.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. ja

  Proszę obejrzeć poprzednie sesje, jak Pan Jan Grądzki samodzielnie , kompetentnie, zrozumiale i logicznie prowadzi sesje. Pomimo podkładania mu nogi z urzędu niemalże na każdej sesji.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. senior

  Super!!! ,,teatr’ rodzinny w łomiankach już jest . Brakuje nam cyrku. To było do przewidzenia .A p. Rusiecki co mu pozostało lepiej podpowiadać- niż odpowiadać na trudne kwestie.
  Kto się WSTRZYMAŁ a kto nie WYTRZYMAŁ?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Kris

  🙂 🙂 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 15. jest normalnie

  Merytoryczna, bez kłótni sesja rady miejskiej…można spokojnie i sprawnie?
  Można…Radni miejscy pracują sprawnie na rzecz mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 16. zdziwiony

  Pracują sprawnie pod dyktando vice Rusieckiego. Ale czy o to chodzi? Czy radni nie mają reprezentować mieszkańców?

  0
  0
  Odpowiedz
 17. ona

  Bez kłótni? , bez meritum , uchwały nie przygotowane z datami 5 grudnia , jąkanie i niedopuszczanie do głosu p.E. Krzyżowskiej. Każdy Radny musi być w jednej komisji a P. z dwuczłonowym nazwiskiem nie jest w żadnej komisji.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Temida

  Dlaczego w żadnej komisji nie ma pani Małgorzaty Żebrowskiej-Piotrak ???????

  0
  0
  Odpowiedz
 19. fijołek

  Bo przewodniczący Krystecki ma kłopot z odczytaniem nazwiska 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Będzie wesoło

  oj będzie wesoło, tylko czemu za nasze podatki 🙁
  Weteran rad p. Krystecki ma problem z poprowadzeniem posiedzenia. Cóż łatwiej jest krytykować i wołać ad vocem.
  Pierwsze posiedzenie bez planu. Cisza na temat budżetu, ale za to od razu głosujemy wynagrodzenie burmistrza. Akurat sam fakt ze mu przywrócili uważam za jedyne pozytywne zdarzenie na tej sesji – jak ktoś pracuje na pełny etat powienien dostawać pełne należne wynagrodzenie, ale do ciężkiej ch#### to jest wynagrodzenie, które otrzyma tak jak cała budżetówka na początku stycznia! Można to było zrobić na kolejnej radzie bo bą ważniejsze sprawy, nic o przygotowaniach do zimy, która wprawdzie ma być lekka ale ze względu na położenie Łomianek może wymagać zwiększonego solenia i posypywania… i złowroga cisza o wodociągach. A zwrot dotacji to będzie za chwile nieszczęście które przebije nawet przepłacenie za budowę ICDSu.
  Komisje…
  W komisji planowania 3 właścicieli dużych podmokłych terenów do odrolnienia. Robimy zakłady komu pierwszemu odrolnią? I do jakiej wysokości podniosą dopuszczalną wysokość zabudowy na terenie miasta? ja obstawiam 18 m. 🙂
  W komisji technicznej przewodniczącym leśnik…. moi drodzy współmieszkańcy… tak ostrożnie przypominam że pierwsze referendum za odwołaniem Całej Rady i burmistrza da się zrobić już na wiosnę. Jeszcze jest szansa dla Łomianek. Jak sie szybko sprężymy straty nie będą duże… zacznijmy juz zbierać podpisy!

  0
  0
  Odpowiedz
 21. mim

  Pani Małgosia jest w Komisji Rewizyjnej.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. do ona

  Pani Krzyżowska została dopuszczona do głosu. Stawiała pytania o np: komisję bezpieczeństwa..która jest przecież wpisana do statutu Łomianek…Przewodniczący Rady Miejskiej tylko stwierdził,że zgodnie z porządkiem obrad radny miejski chcąc się wypowiedzieć musi poprosić o głos i tyle…została przywołana do porządku,ale nikt jej głosu nie zabierał…Te czasy zabierania głosu minęły bezpowrotnie…
  Pani Małgorzata jest w jednej z najważniejszych komisji – komisji rewizyjnej więc o co chodzi?

  No cóż sesje rady miejskiej przebiegają i będą przebiegać w sposób spokojny i merytoryczny. NIe zdołacie wprowadzić zamętu..Nie ma powrotu do sposobu prowadzenia sesji z poprzedniej kadencji…

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Anonim

  Wszyscy myślą jednakowo to czasy komuny i cisza i spokój. A co do meritum to przekładanie uchwał od Krysteckiego , Rusieckiego do mecenasa to widać z nagrania, proszę nie mydlić oczu.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. patrząc z boku

  Dbanie o interes mieszkańców powinno się opierać na dyskusji, poszanowaniu różnicy poglądów i sporze, którego efektem jest kompromis. Patrząc na skład Rady widzę, że decyzje będą podejmowane według wcześniej ustalanego scenariusza. Czy na tym ma polegać demokracja?

  0
  0
  Odpowiedz
 25. Anonim

  Zgadzam się z tobą, działać dla wspólnego dobra spierając się kompromisowo. Ale konstruktywnej dyskusji w czasie debaty nie było. Pożyjemy zobaczymy. Nie chcę być czarnym prorokiem.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. GENERACJA

  Czy podwyżki dla burmistrza Dąbrowskiego to najważniejsza sprawa dla jego radnych? Co z dziurami w ulicach? Co z inwestycjami w sołectwach? Cp z poprawą dojazdu do Warszawy? Czy po wyborach o tym zapomnieli?

  0
  0
  Odpowiedz
 27. kola

  To się okaże , jeszcze trochę , wyjdzie że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na razie zachłysnęli się pełnią władzy widać to na tych posiedzeniach Rady. Ale pomału , cierpliwości, wszystko wyjdzie , czy to towarzystwo wzajemnej adoracji.

  0
  0
  Odpowiedz
 28. strażak

  było iść na wybory, brać czynny udział w kampanii wyborczej, rozmawiać ze wszystkimi ludźmi, przekonywać, nie rozdrabniać się na wielość komitetów. Przede wszystkim
  dużą wartością jest skromność ze wskazaniem osoby która
  przyczyniła sie w dużej mierze do zwycięstwa p.Rusa oraz burmistrza.
  Pozdrawiam cały Gołębnik z ambicjami sięgającymi zenitu.
  Zapewne jeszcze nie dotarło co żeście narobili.
  Pozdrawiam możecie ostrzyć dzioby, może za 4 lata, chociaż wątpię byście nabrali mądrości. Lepiej wróccie do bycia urzędnikami do polityki potrzeba więcej wyobraźni.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. agat

  skoro poprzednicy mieli prawo obniżyć i było OK to następni podwyższają i o co chodzi?

  0
  0
  Odpowiedz
 30. Anonim

  A w Urzędzie podobno koniec miłości, wróciło stare!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *