www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

3 Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

Wczoraj – 18 grudnia – odbyła się 3 Sesja Rady Miejskiej VII kadencji. Procedowano m.in. nad Uchwałą Budżetową na 2015 rok. Zapraszamy do obejrzenia zapisu video.

3 Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

13 komentarzy

 1. BB

  Pierwsze głosowania pokazują, że radni burmistrza bez większej refleksji podnoszę ręce za tym co im zostanie podsunięte.
  Zobaczymy jakie będę tego efekty dla mieszkańców.

  Jak głosowął radny z Sadowej? Czy był za usunięciem z budżetu pieniędzy przeznaczonych na rozbudowę tamtejszej szkoły?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Krzysztof

  Głosowanie przez radnych od td przypomina przybicie dłoni do jednej długiej deski. Kiedy przychodzi do głosowania np na pytanie Czy jesteś kobieta?. Nagle cała piętnastka podnosi rękę. Czasami nawet jedna pani podnosi drugiemu radnemu rękę jak ma głosować, wyglada to komicznie, ale jest prawdziwe. Jestem ciekaw czy przez 4 lata bedą tak zapatrzeni czy sami pomyślą co zrobić dla mieszkańców. Narazie jest pełne zaufanie i bezmyślne głosowanie, bez jakichkolwiek pytań.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. ja

  Wszystko zaklepią co im podsuną i tyle. Pomyślcie która Rada była demokratyczna.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. wraca normalność

  WRACA NORMALNOŚĆ!!!!

  BUDŻET ŁOMIANEK ZOSTAŁ UCHWALONY NA III SESJI RADY MIEJSKEJ

  18 grudnia w ICDS odbyła się kolejna III Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach.

  Była ona bardzo ważna z uwagi na fakt,że przyjęto najważniejszą uchwałę i do tego strategiczną dla Łomianek czyli budżet.

  Komisje jak już ustalono i wyjaśniono na obradach połączonych komisji rady miejskiej bez uwag przyjęły budżet przedstawiony przez Skarbnika Miasta Łomianki.

  Radni opozycyjni co do zasady powtarzali w części to co mówili na obradach połączonych komisji rady miejskiej.

  Na szczęście głosowania przebiegły sprawnie i budżet został uchwalony, co jest niezwykle ważne dla funkcjonowania naszej gminy.

  Niestety część radnych opozycji, albo wstrzymała się od głosu, albo głosowała przeciwko budżetowi, co wywołało kontrowersje, gdyż jest to dokument strategiczny dla gminy bez, którego gmina nie może funkcjonować…
  Wobec czego takie niezrozumiałe działanie spotkało się z słuszną według naszej opinii krytyką mieszkańców.
  W wolnych wnioskach głos zabrał jeden z mieszkańców Łomianek, który taką postawę niektórych radnych miejskich skrytykował, do czego miał pełne prawo.
  Oczywiście radni opozycyjni mieli również prawo zagłosować jak tylko chcieli…lecz budżet to jak powtórzymy strategiczny dokument i głosowanie przeciw niemu lub wstrzymywanie się od głosu należy głośno komentować…

  Niektórzy Radni opozycji widać biorą przykład z działania poprzedniej rady miejskiej, gdzie głosowania większości starej rady były na „NIE” – przeciwko Burmistrzowi i to nie jest dobra droga, Dlatego rację miał według nas mieszkaniec Łomianek, który taką postawę niektórych radnych skrytykował…

  Przypominamy niektórym Radnym,że działają w imieniu i dla mieszkańców a nie przeciwko Burmistrzowi…Personalne animozje nie mogą mieć wpływu na podejmowanie strategicznych dla mieszkańców Łomianek decyzji…

  Głosując przeciwko inwestycjom znajdującym się w budżecie dany Radny głosuje tak naprawdę przeciwko rozwojowi Łomianek według mojego przekonania.

  Na szczęście głosujący na „NIE” są w mniejszości i takie działania nie wprowadzą już nigdy więcej zamętu, o który pewnie niektórym radnym właśnie może chodzi w mojej opinii…
  Czy tutaj może nie liczyć się dobro mieszkańców,ale np: osobista niechęć do Burmistrza Łomianek?
  Tego nie wiem, ale mogę się domyślać…

  Pamiętać należy,że dyskusja o budżecie miała miejsce na obradach połączonych komisji rady miejskiej, w której wzięli udział mieszkańcy, Burmistrz Łomianek, Zastępca Burmistrza, Skarbnik, Sekretarz Miasta i Gminy oraz Radni Miejscy i na tych obradach był czas na pytania, wnioski, dyskusje…

  0
  0
  Odpowiedz
 5. wraca normalność

  Swoje stanowisko w sprawie Sadowej Radny Maciej Wroniewski zaprezentował na obradach połączonych komisji rady miejskiej.

  Podkreślenia wymaga fakt odważnego i merytorycznego zachowania Radnego Miejskiego Macieja Wroniewskiego, (członek stowarzyszenia Łomianki Razem,członek klubu radnych „ŁOMIANKI”, mieszkaniec Sadowej) który podzielił prawie w całości wizję nowelizacji uchwały budżetowej, jednakże zastrzegł,że spodziewa się zwiększenia nakładów na swój okręg wyborczy w Sadowej i co do tej konkretnej części budżetu ma zastrzeżenia, pozostałą część budżetu uznał, zresztą słusznie za trafioną.

  Oświadczył jednak, że z uwagi na odpowiedzialność przed wyborcami zagłosuje za budżetem na posiedzeniu rady miejskiej, lecz będzie monitorował i rozmawiał z burmistrzem na temat inwestycji w Sadowej, gdyż ma pewne zastrzeżenia do lokacji środków na inwestycje w Sadowej.
  Burmistrz z aprobatą wyraził się o odmiennym zdaniu Radnego Wroniewskiego i zapowiedział,że będzie z Radnym rozmawiał jak konstruktywnie wypracować kompromis mający na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców Sadowej.

  Postawa Pana Macieja Wroniewskiego pokazuje,że można konstruktywnie krytykować działania Burmistrza, wskazując Burmistrzowi propozycję konkretnych rozwiązań przy zwróceniu uwagi na fakt,że Burmistrz musi dbać o interesy całej gminy łącznie, a nie tylko poszczególnych okręgów wyborczych.
  W naszym przekonaniu zarówno Burmistrz Łomianek jak i Radny Miejski Maciej Wroniewski pokazali klasę i dali przykład konstruktywnego wzajemnego uzupełniania się Rady Miejskiej i Burmistrza Łomianek i odpowiedzialnego działania na rzecz Łomianek.

  Naprawdę cieszy postawa większości Rady Miejskiej oraz Burmistrza Łomianek, który jeszcze raz powtórzmy zadeklarował pełną współpracę z nową Radą Miejską.
  Wszystko wygląda na to,że nie powtórzą się już zachowania z poprzedniej kadencji rady miejskiej, co napawa optymizmem, a współpraca będzie konstruktywna z pożytkiem dla nas mieszkańców Łomianek….

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mk

  dla mnie ważne jest jak będzie realizowany budżet

  0
  0
  Odpowiedz
 7. db

  Podsumowując radny z Sadowej poparł budżet w którym to na rozbudowę/rozwój szkoły przeznaczone będzie 1000zł w nadchodzącym roku, czyli de facto bez zająknięcia poparł powolny plan zamknięcia tej placówki. Naprawdę umie walczyć o interesy swojego okręgu. Brawo Panie Wroniewski!!

  0
  0
  Odpowiedz
 8. no tak...

  Na następne obrady połączonych komisji bardzo wskazane jest wysłanie lomianek.info z kamerą, jak na sesje RM.
  Może mieszkańcy (wszyscy zainteresowani) dostrzegą wtedy różnicę między tym, co na komisjach było, a tym, co opisuje „wraca normalność”.
  I jeszcze: „przyjęto najważniejszą uchwałę i do tego strategiczną dla Łomianek czyli budżet”. Czyli te same uchwały (budżetowe) z lat poprzednich nie były najważniejsze? nie były strategiczne?
  „Wraca normalność” – wróć pamięcią do lat ubiegłych i przypomnij sobie, czy i w jakim stopniu Burmistrz zrealizował te strategiczne uchwały… Może radny Wroniewski nie musiałby być wtedy „przeciw”, a nawet „za” w sprawie budżetu i szkoły w Sadowej?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. kos

  Tz., że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. 15 rąk za nieważne czy dobrze dla mojej społeczności. J.w. jacy zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Wróciła nienormalnośc. Ale tak chcieli Łomiańczanie tz. spokoju, oby interesowali się stanem rzeczy. Jedynie słuszni wszystko przekażą jak będą chcieli.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Brawo niezależni Rani. Pracujcie merytorycznie, wszystko na piśmie. Już próbują zamykać wam usta na komisjach – 3 pytania jak powiedziała p. Krzyżanowska. Nie dajcie się zastraszyć czerwoną szmatą. Pozdrowienia świąteczne dla p. Krzyżnowskiej i dla p. Etiennę. Nie trudno zgadnąć na czyj temat będzie wychodziła gazeta czerwona jak zapowiedział gruby Pan.(teraz wiadomo kto jest jej sponsorem). Czyżby to był aparat przymusu. A Rusek ma refleks, w drugiej wypowiedzi pozdrowił wszystkich, super. A jaki wrażliwy na czerwoną gazetę – żenada.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. myrek

  słowotok osoby wpisującej się powyżej, której wydaje się że wraca normalność, wskazuje że chyba nie ma pojęcia na czym normalność polega; otóż polega ona na swobodzie wymiany myśli i wzajemnym poszanowaniu zdań, a także o podejmowaniu decyzji przez organy władzy dla dobra CAŁEGO społeczeństwa – nie tylko dla dobra jednej strony która aktualnie posiada większość w samorządzie; oskarżanie osób o innym zdaniu o działanie na szkodę społeczeństwa za to że mają odwagę przeciwstawić się „jedynie słusznej” koncepcji, jako żywo przypomina najlepsze czasy głębokiego PRL; ustawa o samorządzie wyraźnie określa zadania rady miejskiej – powinna być ona powołana do kontrolowania działania urzędu miejskiego, a nie do bezmyślnego (proszę spojrzeć na twarze na zdjęciach) przyklaskiwania urzedniczym pomysłom w imię świętego spokoju; a postawa p.Wroniewskiego? śmiech i żenada… jeśli nie zgadzał się z „lokacją środków” na Sadową, to powinien zagłosować przeciwko uchwaleniu budżetu; bo czy można być „za a nawet przeciw”, panie radny?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. Anonim

  myrek – ale ja się zgadzam z tobą żle mnie odebrałeś. To głęboki PRL. A niezależnym radnym życzę aby nie dali się zastraszyć i nie rezygnowali z własnego zdania.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. nos

  A gdzie sprawozdanie burmistrza z wykonania zadań międzysesjami? Jak skrzętnie Krystecki przeczytał ten punkt nie oddając głosu burmistrzowi, jaka manipulacja!!!! Wyborcy zacznijcie się interesować swoimi wybrańcami.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *