www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

31.513,46 zł dla WOŚP w Łomiankach

Kolejny raz w Łomiankach zorganizowano finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy na na leczenie dzieci i opiekę medyczną seniorów i zebraliśmy 31.513,46 złotych.

Całym zamieszaniem kierował kolejny raz Michał Naftyński, a w łomiankowskim sztabie zarejestrowało się około 80 wolontariuszy, którzy poza zbieraniem datków do puszek pomagali w samej organizacji występów, koncertów, zawodów sportowych, przekazywaniu informacji oraz – co najważniejsze – w skrupulatnym liczeniu zawartości WOŚPowych puszek.

Tego dnia, oprócz występów dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia w Domu Kultury w Łomiankach, znana ze sportowego podejścia do życia nauczycielka ze Szkoły w Dziekanowie Polskim – Maria Mirowska – zorganizowała turniej piłki siatkowej w ICDS. Również w ICDS pierwsza żeńska drużyna futbolu amerykańskiego w Polsce – Warsaw Sirens – poprowadziła konkursy sportowe z elementami futbolu amerykańskiego.
Dużym zainteresowaniem cieszył się turniej fliperowy, zorganizowany w Jack’s Bar&Restaurant przez pasjonata z Łomianek – Jacka W., podczas którego także zbierano na Fundację.
Koncert rockowy zespołów VicTime, ACORA oraz łomiankowskiego Bike Lovers ostrym graniem zakończył WOŚPowe atrakcje.
Kilka minut po godzinie 20.00 – ufundowane przez strażaków z łomiankowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej – światełko do nieba zakończyło 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał nie odbyłby się bez udziału łomiankowskich harcerzy, którzy jak co roku stanęli na wysokości zadania i licznie wsparli łomiankowski sztab. W organizacji pomogło Stowarzyszenie PRACOWNIA ŁOMIANKI. W udział w imprezach włączyli się też radni miejscy Marcin Etienne i Maciej Wroniewski, pracownicy ICDS oraz Domu Kultury w Łomiankach, Straży Miejskiej i Policji. Kolejny raz dzięki m.in. www.LOMIANKI.INFO mieszkańcy Łomianek na bieżąco byli informowani o planowanych atrakcjach.

Szczególne podziękowania Michał Naftyński – szef łomiankowskiego sztabu – przekazał Kasi Galas oraz Ani Petrulewicz.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z 32. Finału WOŚP w Łomiankach.

31.513,46 zł dla WOŚP w Łomiankach

31.513,46 zł dla WOŚP w Łomiankach

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. pytanie

  A dlaczego Lomianki dają Owsiakowi a nie Szpitalowi w Dziekanowie Leśnym??? Miasto Jasło zbiera na swój szpital.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. kot w worku

  Pop pierwsze nie „Owsiakowi”, tylko na rzecz działań realizowanych przez Fundację. Jasło też bierze udział w Orkiestrze (tu link: http://www.miastojaslo.pl/aktualno%C5%9Bci/item/1798-61-848-79-z%C5%82-zebrano-w-ja%C5%9Ble-podczas-23-fina%C5%82u-wo%C5%9Bp.html ).
  A jeżeli mówimy o zbiórce na szpital w Jaśle (należy dodać – szpital powiatowy), to zapewne chodziło Tobie o akcję Antoniański Dar Serca (tu przykładowy link: http://www.jaslo4u.pl/antonianski-dar-serca-newsy-jaslo-17806 ), która jest dosyć podobna do akcji prowadzonej przez mieszkańców Łomianek pod nazwą „Akcja Wielkiej Wagi (tu przykładowy link: http://www.lomianki.info/document.php?did=2359 ). Mam nadzieję, że brałeś/łaś w niej udział 🙂 Zawsze można taką akcję powtórzyć, prawda? Tylko ktoś musi to zorganizować.
  Nie stawiajmy jednej akcji naprzeciw innej, bo takie podejście wiadomo jakie emocje wywołuje.
  Pozdrawiam 🙂

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *