www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

4 XI – ZDECYDUJESZ!

Drodzy Mieszkańcy.

Przed nami druga tura wyborów. Historyczna. Nigdy dotąd mieszkańcy naszej gminy nie mieli tak realnego wpływu na to, jak będzie wyglądała przyszłość miejsca, w którym mieszkają.

Daliście nam większość – 13 radnych. (9 – Mieszkańcy Łomianek + 4 – Wolne Łomianki). Postawiliście na doświadczenia, ale i na młodość. Na rozwój oparty na takich wartościach, jak uczciwość, jawność i sprawiedliwość. Dziękuję Wam za to!

Dziś proszę Was, byście dopełnili dzieła i 4 listopada udali się do lokali wyborczych, by oddać swój głos na Małgorzatę Żebrowską-Piotrak. Kandydatkę, która jest gwarantem wspomnianych wartości.

Do pracowników podległych burmistrzowi!

Chciałbym zaapelować do pracowników Urzędu, ICDS, Centrum Kultury oraz gminnych spółek ZWiK i KMŁ. Jeśli prawdą jest, że części z Was obiecuje się dziś podwyżki, to powiem tak. Nie zamierzam składać Wam tego typu korupcyjnych propozycji. Z większością z Was znam się od kilkunastu lat, bo tyle pracuję dla lokalnego samorządu. Wiem, że wykonujecie solidną pracę. Wiem, że przez ostatnich kilka lat przyszło Wam pracować w szczególnie trudnych warunkach. Wiem, kto personalnie jest za to odpowiedzialny. Mogę Wam obiecać, że przez nową Panią Burmistrz będziecie szanowani i doceniani. Będziecie wykonywali swoją pracę zgodnie z Waszymi kompetencjami oraz zakresem obowiązków. Koniec ze strachem. Koniec z krzywdą i niesprawiedliwym traktowaniem.

Do pracowników Straży Miejskiej!

Straż Miejska w ostatnich latach używana była do zwalczania tzw. opozycji. Odczułem to na własnej skórze. Jestem świadom osoby odpowiedzialnej za te działania. Chciałbym, by 5 listopada Strażnicy Miejscy znów założyli swoje mundury w poczuciu godności. Straż Miejska ma służyć mieszkańcom. Pomagać im, nie karać. Wierzę, że prawidłowo kierowana formacja da Wam poczucie psychicznego komfortu pracy. Zasługujecie na to.

Przedsiębiorcy!

Przez ostatnich kilka lat urzędowa gazeta Łomiankowska.pl regularnie odmawiała mi możliwości zamieszczania biznesowych ogłoszeń. Rządzący nie potrafili oddzielić spraw samorządowych od spraw biznesowych. To dobitnie pokazuje, że jeśli kiedyś w jakiś sposób podpadniecie obecnej władzy, ta bez wahania wpłynie środkami administracyjnymi na prowadzoną przez Was działalność. To wy kreujecie konkurencyjność, nie łomiankowska władza. To Wasza i tylko Wasza praca ją buduje. Oferujemy Wam pełną transparentność w stosunkach Urząd – Firma.

I do Was, co wydaje się Wam, że macie wszystko!

Na koniec do Was, co wydaje się Wam, że posiadacie już wszystko, bo macie wodociąg, kanalizację, chodnik, utwardzoną drogę i oświetlenie. Oddając swój głos na osobę, która szanuje prawo, zyskacie coś więcej.

Obecnie urzędujący Burmistrz Łomianek Tomasz Dąbrowski, wybrany w 2010 roku na kłamstwie (orzeczenie sądu) przez całą swoją drugą kadencję nagminnie łamał prawo. Łamie je dziś i będzie je łamał. Bo władza absolutna deprawuje absolutnie. Przykładem niech będą działania obecnego burmistrza w czasie prowadzonej przez niego kampanii. Banery Tomasza Dąbrowskiego zawisły na słupach energetycznych, placach zabaw oraz w bezpośrednim sąsiedztwie lokali wyborczych. Tego robić nie wolno, bo jest to działanie niezgodne z prawem i podlega wysokim grzywnym. Burmistrz się tym jednak nie przejmuje. Dlaczego? Bo jest przepełniony butą i arogancją. Bo czuje się bezkarny we wszystkim, co robi.

Jaką macie gwarancję, że w stosunku do Was będzie zachowywał się inaczej? Być może któregoś dnia wyda warunki zabudowy dla warsztatu samochodowego, mimo, że miejscowy plan terenu, który zamieszkujecie dopuszcza jedynie zabudowę mieszkaniową. Odmówi Wam należnych zezwoleń lub Was opodatkuje . Za nim stoi bowiem sztab prawników opłacanych ze środków publicznych. Kto Was wtedy weźmie w swoją obronę?

4 listopada – wybór między dobrem i złem!

4 listopada odbędzie się druga tura wyborów na urząd burmistrza Łomianek. To będzie wybór pomiędzy uczciwością, a nieuczciwością. Wybór między dobrem i złem!

W kontekście niespotykanej w historii Łomianek akcji Urzędu polegającej na zwożeniu do Łomianek i dopisywaniu do listy wyborców osób spoza terenu naszej gminy, proszę Was byście tego dnia poszli do wyborów całymi rodzinami. Byście i w tym przypadku stawili odpór bucie, arogancji i zwyczajnej nieuczciwości urzędującego burmistrza Łomianek.

Do zobaczenia 4 listopada przy urnach wyborczych!

Marcin ETIENNE

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. zsali

  Misio pysio zapomniał że jest jest mistrzem kłamstw w necie:-)

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Mieszkanka

  Panie Marcinie, w punkt!

  0
  0
  Odpowiedz
 3. L&J

  Mam pytanie do szanownego radnego: dlaczego z góry wyklucza pozostałych radnych wybranych spoza listy burmistrza? Czyżby z góry zakładał, że te osoby nie będą działać dla dobra mieszkańców Łomianek? Ponadto zawarł Pan uzasadnienie aby nie głosować na Panią kontrkandydatkę obecnego burmistrza, albowiem stwierdził Pan, iż władza absolutna deprawuje absolutnie (przy zwycięstwie Pani Małgorzaty większość rady i burmistrz byliby z tego samego komitetu wyborczego). Niestety strzelił Pan w stopę swojej kadydatce tą agitką, a pisanie listu otwartego do pracowników ratusza i straży miejskiej zakrawa na skandal i świadczy, że uzurpuje sobie Pan prawo do weryfikacji tych ludzi.Przypomina mi się komisja weryfikacyjnej pracowników że stanu wojennego. Pozdrawiam i życzę więcej pracy organicznej dla dobra Łomianek a nie wojenek i nikomu niepotrzebnej grafomanii.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Mikołaj

  Warunki zabudowy wydaje się wtedy gdy nie ma uchwalonego planu miejscowego. Radny od kilkunastu lat i takich rzeczy nie wie. Aż strach głosować na kandydatkę, ktŏrą popiera ten „wykwalifikowany” samorządowiec.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Magda

  P. Etienn strzał w kolano . Obiecujecue , ze z każdym się dogadacie wspólne dobro itd , a tu juz wojenka śmierdzi . Skoro jesteście tacy zgodni do współpracy z każdym to życzę sobie i mieszkańcom aby wybrali P . Dąbrowskiego i wtedy pokażecie jak można dogadać się z każdym .
  Trzymam za słowo i 4 .11 głosuje na P . Dąbrowskiego

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *