www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

55. Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

Wczoraj – 17 grudnia – odbyła się 55. nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej. Porządek Sesji przewidywał obrady nad zmianami w uchwale budżetowej Gminy Łomianki na rok 2013 – zmianami dotyczącymi przyznania dodatkowych pieniędzy dla Domu Kultury.

Zapraszamy do obejrzenia przebiegu sesji…


55. Sesja Rady Miejskiej – część 1.

55. Sesja Rady Miejskiej – część 2.

55. Sesja Rady Miejskiej – część 3.


Załączone dokumenty:
Porządek obrad 55. Sesji Rady Miejskiej.pdf
Wniosek burmistrza o zwołanie LV Sesji Rady Miejskiej.pdf
Oświadczenie Rady Miejskiej w Łomiankach.pdf

55. Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

55. Sesja Rady Miejskiej // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

29 komentarzy

 1. mieszkaniec

  Na trzecim zdjęciu wyraźnie widać zatroskanie burmistrza i jego świty sprawami mieszkańców. Żałosne!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. asdfg

  Ja się nie dziwię burmistrzom ,że tak reagują bo to co tam się działo, to tak jak mówił burmistrz Rusiecki Piotr że to wszystko Platforma.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. pytam,

  Z pierwszego fragmentu (od 17 minuty części pierwszej, wypowiedź radny Jana Mazan) wynika, że zamknięcie Domu Kultury przez burmistrza Dąbrowskiego nie miało podstaw prawnych, gdyż radni nie uchwalili uchwały, która nakazywałaby zamkniecie Domu Kultury.
  Jestem w szoku. Czy w Łomiankach obowiązuje jakieś prawo?

  0
  0
  Odpowiedz
 4. wybieram

  Patrząc na ten „spektakl” to dochodzę do wniosku, że cała ta ekipa, zwłaszcza burmistrz z zastępcą, i radni, i ten pan dyrektor to jakaś pomyłka.
  Samorząd w Łomiankach jest na dnie. Obawiam się poważnie o przyszłoroczny rok i wybory.

  ps. a te pokrzykiwania „mieszkańców” to jakaś nowa moda rodem z zakamarków zapomnianych cywilizacji

  0
  0
  Odpowiedz
 5. entomol

  Pan Monasterski niech się nie ośmiesza sugerowaniem, że powinien radnym wystawić rachunek za prąd i wodę. Przecież to jakiś absurd jest. Ja nie wierzę w to, że to się dzieje naprawdę. I wszystkim tym kręci roześmiany i zawsze pewny siebie osobnik w różowej koszuli, przy poklasku widowni. Mam nadzieję, że jednak nie jest to reprezentatywna grupa mieszkańców Łomianek, a jedynie wierny fanklub naszych włodarzy, ten co najgłośniej krzyczy.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. united

  Zenujacy poziom dyskusji o pieniadzach podatnika. Dobrze ze radni pilnuja kazdej naszej zlotowki i pytaja o wydatkowanie publicznych pieniedzy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. kubek

  Propozycja Burmistrza skontrolowania DK (czyli samego siebie de fato) przez NIK jest kuriozalna i jest tylko próbą odciągnięcia komisji rewizyjnej od nieprawidłowości w DK. NIK nie zajmuje się tego typu instytucjami jak DK, kontroluje duże firmy i ministerstwa. Ponadto ma pełne ręce roboty i harmonogram na rok w przód. Jeśli NIK zająłby się DK w Łomiankach (prawdopodobieństwo jego reakcji jest jak wygrana w lotto) to byłoby to już po ptakach czyli po wyborach. Myślę, że głównie o to chodzi Burmnistrzowi. Wydał kasę na inne rzeczy, wrzucił p Dyr faktury do zapłaty a ten wystąpił o więcej kasy. Granda. BITWA MIAŁA BYĆ FINANSOWANA BEZ UDZIAŁU DK. Tak zapewniał Burmistrz jeszcze pół roku temu. Pewnie się nie udało i teraz przeszedł do wersji B czyli wszem i wobec głosi, że rekonstrukcja jakiejś bitewki(w końcu to nie grunwald) jest czołową działalnościa DK. Kuriozalne po prostu. Jaki pan, taki kram. A dyrektor to się po prostu ośmiesza i kryje 4 litery Rusieckiemu.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. dotacja

  Pan dyrektor Miłosz Manasterski twierdzi, że dostał w dniu zamknięcia domu kultury ponad 100 tys. z gminy. Te wydatki, które wymienił nijak nie sumują się na te ponad 100 tys. O co chodzi? Dlaczego wiec zamknął dk we wtorek a nie w poniedziałek, czwartek lub środę? Dlaczego w ogóle zamknął, bo z tym wyjaśnień i pokrzykiwań nic nie wynika.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. ec

  Obejrzałam materiał z sesji – emocje z jednej strony i demagogia,
  chwilami niedopuszczalne zachowania , Pan Dyrektor niegrzeczny – delikatnie mówiąc i wyważone wypowiedzi niektórych radnych , radnych opozycyjnych, generalnie dobrze prowadzona sesja i co ?
  Konflikt trwa w najlepsze ! Dom Kultury zamknięty, na stronie Urzędu komunikat przedstawiający fakty wyrwane z kontekstu, dające nieprawdziwy obraz … I co dalej ? Jak wybrnąć z tej patowej sytuacji ?????

  0
  0
  Odpowiedz
 10. dotacja

  sprostowanie poprzedniego wpisu: dyrektor wymienił równo wydatki na 104.488, na które składają się: instruktorzy: 12.800, energia: 8.900, gaz: 8.600, tel: 1.200, umowy zlec: 4.250, pochodne: 23.000, wynagrodzenia netto 35.000, faktury zaległe 4.300, zaliczka na podatek od wynagrodzeń 6.438. Ale nadal nie wiadomo dlaczego wiec, jak już zapłacił za te wszystkie faktury, musiał zamknąć dk we wtorek a nie w poniedziałek, czwartek lub środę? Dlaczego w ogóle musiał zamknąć, bo z tym wyjaśnień nic nie wynika.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. kulturalny

  Dyrektor Manasterski ponoć wulgarnie odzywał na sesji. Czy to prawda? W którym miejscu na filmie jest wspomniane zachowanie pana od kultury?

  0
  0
  Odpowiedz
 12. niezalogowany

  Przy takim podejściu burmistrza nie ma żadnych szans na normalne funkcjonowanie samorządu w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. pytajnik

  A ja sie pytam, czy pracownicy domu kultury dostaja pensje za okres „zamkniecia”, czy jest odprowadzany ZUS i inne ubezpieczenia? Czy sa placone fry za prad i reszte mediow? Czy zostana zwrocone pieniadze za zajecia, ktore sie nie odbyly?

  Jesli tak, to jest to pokazowka na calego, bo nie ma zadnych oszczednosci, wrecz przeciwnie, beda dodatkowe straty. Jesli nie, to sad pracy bedzie mial co robic.

  0
  0
  Odpowiedz
 14. Kaśka

  Co P. Wójcicka zrobiła dla Łomianek,bo nie znam tej kobiety ,a na sesji tak dużo mówiła.

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Baśka

  Kaśka, jak się przeprowadzisz do Łomianek to poznasz dobrych ludzi po ich czynach, a złych po tym jak zamykają Dom Kultury przed dziećmi

  0
  0
  Odpowiedz
 16. toldi87

  Dlaczego mam wrażenie, że większość wpisów na tym forum pochodzi od radnych i pracowników tego stronniczego portalu?

  Wiem…. ponieważ tak jest.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. ani radny ani pracownik

  Kaśka, to chyba naprawdę „świeżyzna” w łomiankach, P.Wójcickiej nie znasz, to żałuj.

  toldi87 mylisz się i to grubo…

  0
  0
  Odpowiedz
 18. toldi87

  Nie wydaje mi się, wystarczy przyjrzeć się w jaki sposób (styl, składnia itp) pisane są dane posty i tu i na forum łomianek. Obstawiam, że większość postów wychodzi od czterech może pięciu osób.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. krycha

  #toldi87 masz rację. Patrząc na to wszystko z boku te „obiektywne” oceny sytuacji to nic innego jak głosy radnych. kiedyś myślałam, że to będzie fajny lokalny portal, teraz jest tylko zwykłą tubą radnych, a szkoda, bo potencjał był.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. M2013

  Moim zdaniem najbardziej aktywni są niektórzy radni +Rusiecki+ kilku pracowników urzędu. Do wszystkich mam pretensje o niski poziom dyskusji, problemy ze składnią i fleksją, i podstawowe braki co do logiki wypowiedzi.

  Myślisz, że jeśli jeden się odetnie i będzie merytorycznie argumentował, to mu zaraz nie wyjadą, że na pewno ma legitymację partyjną, matkę Żydówkę, jest liberałem, ateistą etc? Nawet niepolityczne wypowiedzi spotykają się z agresją, bo niektórym zależy, żeby wszystkich wmieszać w bagno. Wtedy nikt „z zewnątrz” nie będzie chciał się zaangażować. I wówczas merytoryczne wypowiedzi znikną pośród wiadra pomyj.

  0
  0
  Odpowiedz
 21. do Krychy

  Krycha pisz, tutaj w przeciwieństwie do urzędowego facebooka Twojego wpisu nikt nie usunie, a relację ze słynnej sesji możesz obejrzeć w całości i wyrobić sobie własną opinię. No i potem możesz ją tu zaprezentować. A więc jakość zależy również od Twoich wpisów.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. entomol

  Krycha, czy uważasz, że jeśli w komentarzach pojawiają się nieobiektywne (według ciebie) komentarze, to jest wina portalu, który udostępnia możliwość komentowania? Komentować może każdy, i radni, i nie radni, i urzędnicy oraz sam burmistrz – każdy. Nie widzisz tego?
  Irytuje mnie już, że we wszystkich wpisach, które krytykują urząd, burmistrza, Dom Kultury i całą resztę dopatruje się radnych. Niektórzy dopatrują – ci z obsesją, nawiedzeni, nienawidzący. A kim są ci którzy chwalą burmistrza, a krytykują radnych? Statecznymi mieszkańcami, zatroskanymi o los Domu Kultury i gminy czy stroną konfliktu z pragnieniem, aby dowalić drugiej stronie?

  0
  0
  Odpowiedz
 23. toldi87

  Pisz sobie pisz i tak ci nikt nie uwierz zasrany lemingu z partii miłości. A na naszym facebooku i tak będziemy robili to co nam się podoba i jak nie to wara

  0
  0
  Odpowiedz
 24. toldi87

  Uważam, że obie strony są odpowiedzialne za obecną formę forum łomianek. Co do tego serwisu to pomimo tego, że nie jestem za żadną ze stron to jednak w mojej ocenie jest ono nastawione na krytykę burmistrza i jego ekipy. Nie chcę tu nikogo krytykować ale uważam, że prawda zazwyczaj leży po środku, a ta witryna niestety przechyla się coraz to bardziej w jedną stronę.

  Nie chcę tym postem nikogo atakować, to jest moja ocena tego co się na chwilę obecną tu dzieję.

  Życzę Wszystkim Wesołych Świąt 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 25. do toldi87

  Ja też nie chcę i nie zamierzam nikogo atakować. Tylko zastanawiam się co tu powinno się pojawić, żeby tego, jak piszesz „przechylania” nie było. Z tego co wiem władza nie przekazuje żadnych informacji a wręcz podobno zakazuje udzielania takowych. Wiec o co chodzi? Jeśli hasło jakieś, np. że ten portal jest taki czy owaki powtórzone zostanie 100 razy to znaczy, że to prawda? Pozdrawiam i chetnie dalej w miłej atmosferze podyskutuję o wolności słowa, niezależności mediów, dostępie do informacji.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. toldi87

  Czyżbym stał się aż taki popularny, że ktoś musi się podpisywać moim nickiem? Chodzi mi o wpis „Pisz sobie…” – żenada.

  Wydaje mi się, że wystarczy mniej polityki na tej stronie.
  Wystarczająco dużo jest jej już na stronie .pl

  Kończę dalszą dyskusję bo nie mam za bardzo na to czasu – święta w końcu tuż, tuż 😉

  PS.
  Jak pojawią się jeszcze jakieś wpisy pod nickiem toldi87 to nie będą one pisane przez moją osobę 🙂

  Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz
 27. M2013

  Do entomol – zgadzam się w zupełności. Nie każdy, kto krytykuje burmistrza, musi być działaczem „opozycji”, cokolwiek by pod tym terminem rozpatrywać (burmistrz Rusiecki widzi tu tylko jedną partię, a faktycznie zgromadził przeciwko sobie pokaźne grono bezpartyjnych działaczy + członków i sympatyków innych partii). Każdy ma prawo, i partyjny, i bezpartyjny, czy to się komuś podoba, czy nie. Istotą sprawy jest merytoryczność wypowiedzi, argumentacja, a nie populizm i brak jakiegokolwiek szacunku dla jezyka polskiego. Jak już powtarzałam – obawiam się, że jeden spokojny merytoryczny głos szybko zostanie zalany potokiem wyzwisk, brzydkich osobstych zagrywek etc.Bo to, co głośne i krzykliwe, przebije się do ludzi. Niczym nasze swojskie tabloidy – w przeciwiestwie do tzw. gazet opiniotwórczych te periodyki zyskują nowych czytelników…

  0
  0
  Odpowiedz
 28. krycha

  Widzę, że naprawdę niewiele potrzeba, żeby wywołać agresję….Przeglądam akurat ten portal dlatego piszę o nim. W żadnym innym lokalnym serwisie informacyjnym nie są publikowane non stop pisma i oświadczenia radnych. To budzi zrozumiałe emocje. Jeśli na tym ma polegać informowanie społeczeństwa to dla równowagi powinny być opinie dwóch stron tych zajadłych bezsensownych utarczek. Mam nadzieje, że kiedyś ktoś nie związany zupełnie z polityką zacznie prowadzić jakąs łomiankowską stronę stricte informacyjną. Na to czekam.

  0
  0
  Odpowiedz
 29. podłączony

  Pan „dyrektor” pomylił sceny 🙂 Żałosny występ.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *