www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

62. sesja Rady Miejskiej // VIDEO

8 maja odbyła się 62. Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach.

Na wstępie „minutą ciszy” mieszkańcy, radni i urzędnicy uczcili 69. rocznicę zakończenia działań wojennych w europie.

Radni przyjęli porządek obrad oraz protokoły z 59. i 60. Sesji Rady Miejskiej.


62. Sesja Rady Miejskiej – 08.05.2014 r. / cz.01


Ciąg dalszy obrad dotyczył nadaniu nazw rondom przy markecie Auchan oraz placowi przy Urzędzie Miejskim przy ulicy Warszawskiej 115.

Po burzliwej dyskusji oraz wystąpieniu Kazimierza Medyńskiego – przewodniczącego łomiankowskiego Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – nadano ostatecznie nazwy dwóm rondom.

rondo Brukowa/Stary Tor – projekt uchwały przeniesiono do prac w Komisji Rady Miejskiej, zadecydowano o przekazaniu możliwości nadania nazwy rondu dzieciom z łomiankowskich szkół w drodze konkursu. Projekt proponował nadanie nazwy Ronda Bohaterów Ziemi Łomiankowskiej. Po głosowaniu w tej sprawie przedstawiciele kombatantów opuścili salę obrad.
rondo Brukowa/Długa – nadano nazwę Rondo Czesława Sikorskiego (porucznik, Grupa Kampinos, pseudonim Wicher, mieszkaniec Łomianek, życiorys: video – czas 20:25)
rondo Brukowa/Akacjowa – nadano nazwę Ronda Zygmunta Lipskiego (porucznik, Grupa Kampinos, pseudonim Sulima, mieszkaniec Łomianek, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dąbrowy Leśnej, życiorys: video – czas 20:25)
plac przy Urzędzie Miejskim – projekt uchwały przeniesiono do prac w Komisji Rady Miejskiej, zadecydowano o przekazaniu możliwości nadania nazwy dzieciom z łomiankowskich szkół w drodze konkursu. Projekt proponował nadanie nazwy Plac Żołnierzy Wyklętych.

Niestety – mimo, wydawałoby się chwil wymagających powagi – nie obeszło się bez agresywnych pokrzykiwań i niestosowanego zachowania części mieszkańców.


62. Sesja Rady Miejskiej – 08.05.2014 r. / cz.02

Kolejnym punktem porządku było omówienie problemów Ochotniczej Straży Pożarnej z Dziekanowa Polskiego. Strażacy pytali kiedy burmistrz Dąbrowski podpisze dokumenty pozwalające ochotnikom na uzyskanie dofinansowania z instytucji zewnętrznych.

Jak się okazało strażacy czekają na podpisanie dokumentu będącego oświadczeniem, że środki, które przeznaczyli radni rady Miejskiej są zabezpieczone w budżecie (radni przeznaczyli 350 000 zł). Oświadczenie takie jest niezbędna aby strażacy mogli sfinalizować procedury pozwalające uzyskać dofinansowania do zakupu wozu bojowego wartego około 800 000 złotych.
Dokument czeka na podpis burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, podpisany przez prawnika i skarbnik Gminy od około miesiąca.

Niestety strażacy nie uzyskali odpowiedzi na pytanie kiedy i czy dokumenty zostaną podpisane. Nie uzyskali też odpowiedzi na pytanie jaki jest powód niepodpisania dokumentu stwierdzającego fakt, że w budżecie są zabezpieczone pieniądze dla OSP Dziekanów Polski.
Wiceburmistrz Piotr Rusiecki w odpowiedzi m.in. powiedział, że sprawa ma charakter polityczny. Poinformował, że zaprosi na rozmowę w tej sprawie strażaków do Urzędu informując jednocześnie, że na spotkanie nie zaprosi nikogo z radnych.
Strażacy prosili wiceburmistrza Rusieckiego o nieobrażanie ich i o nie kłamanie.

Radny Tadeusz Krystecki twierdził, że strażacy nie mają na samochód garażu. Strażacy zaprosili radnego aby ten przyjechał garaż zobaczyć.

Ostatecznie Rada Miejska w Łomiankach przyjęła stanowisko zobowiązujące burmistrza Tomasza Dąbrowskiego do podpisania dokumentów pozwalających OSP Dziekanów Polski na uzyskanie dofinansowania na zakup sprzętu do ratowania życia i zdrowie mieszkańców.

Atmosfera napięcia narastała… Przewodniczący Jan Grądzki wyraził swoje oburzenie zachowaniem części zgromadzonych. „Padały tu słowa ruki wier, folksdojcze, szuja – to jest obrzydliwe” – powiedział Grądzki.


62. Sesja Rady Miejskiej – 08.05.2014 r. / cz.03


I niestety stało się… Dwaj (dający się wcześniej poznać) jako zdeklarowani i najbardziej „aktywni” zwolennicy burmistrza Tomasza Dąbrowskiego podeszli do mieszkańca siedzącego i filmującego przebieg sesji Rady Miejskiej, po czym go zaatakowali, chcąc zabrać mu kamerę.
Jak się okazało mieszkańcem tym jest syn radnej Katarzyny Kućkowskiej, która stanęła w jego obronie.
Zachowaniem atakujących oburzona była większość zgromadzonych na sali mieszkańców i radnych. Od zwolenników burmistrza padło wyjaśnienie „oni tylko rozmawiają”…
W związku z incydentem pojawiała się Policja. Zajście to spowodowało około 30 minutową przerwę w obradach.

62. Sesja Rady Miejskiej – 08.05.2014 r. / atak zwolenników burmistrza


W ciągu dalszym obrad radni obradowali nad punktami:
– sprawozdaniem Burmistrza Dąbrowskiego z wykonania uchwał Rady Miejskiej. Radni mieli merytoryczne uwagi co do realizacji / nie realizacji uchwał. Niestety na sali nie było burmistrza, w związku z czym nikt się nie odniósł
– nabycie działek

Przewodniczący ogłosił przerwę w obradach. Ciąg dalszy obrad 62. Sesji Rady Miejskiej odbędzie się 15 maja 2014 r. o godzinie 16.00 w Auli ICDS.


62. Sesja Rady Miejskiej – 08.05.2014 r. / cz.04


62. sesja Rady Miejskiej // VIDEO

62. sesja Rady Miejskiej // VIDEO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

41 komentarzy

 1. były zwolennik burmistrza

  Ciekawych ma Pan Dąbrowski zwolenników jak ci dwaj którzy rzucili się na tego młodego człowieka. No ale cóż. z tego co wiadomo to burmistrzowie pielęgnują tą „przyjaźń”. Często można ich spotkać razem z panem Dąbrowskim.
  Strach myśleć do czego to wszystko może doprowadzić?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Obserwator IV

  Kolejny dowód, że to całe towarzystwo trzeba jesienią gruntownie wymienić. Jeżeli my, jako mieszkańcy tego nie zrobimy czekają nas kolejne cztery podobne lata.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Bardzo dobra decyzja radnych w sprawie nazewnictwa. Dwa ronda mają nazwy nawiązujące do historii a dwa mają mieć nazwy nadane przez dzieci. Bardzo dobry pomysł.

  Super, że radni szukają kompromisu. Niestety druga strona wylewa na nich jak zwykle wiadro pomyj.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Lomia

  Znowu cenzura na info. Nic nie napisano o skandalicznej decyzji radnych i obrzydliwym potraktowaniu naszych kombatantów. Jak widać info angażuje sie politycznie, szkoda.
  Radnych trzeba zdecydowanie zmienić na takich którzy poprą rozwój Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. @

  Syn radnej całą sesje prowokował wszystkich mieszkańców z tą kamerką przystawiając pod nos.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. zażenowany

  Ale piękne zachowanie popleczników burmistrza. Wstyd i jeszcze raz wstyd. Te okrzyki podczas prezentowania sylwetek ś.p. bohaterów. Poplecznicy burmistrza jak widać mają gdzieś kombatantów, zupełnie nie interesuje ich godność tych ludzi, tylko walka polityczna na zlecenie.
  Potrafią tylko obrażać, krzyczeć a teraz posunęli się do agresji fizycznej.
  Faktycznie Łomianki za czasów Pana Tomasza Dąbrowskiego to zupęłnie nowe standardy.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. łahciM

  Obejrzałem film i nie zauważyłem prowokującego nagrywania. Natomiast dość dobrze słychać obraźliwe uwagi wykrzykiwane w kierunku radnych ( chyba przez te osoby które później napadły na dziennikarza).

  Co do jednego nie mam wątpliwości, chamstwo i agresja „ekipy” Dąbrowskiego jest przeradżająca. Brak reakcji Rusieckiego – bo to on powinien wezwać Straż lub Policję żeby zapobiec takim bandyckim scenom powoduje we mnie przekonanie, że kolesiostwo jakie panuje obecnie w tej gminie jest zagrożeniem dla mieszkańców.

  Polecam dokładne obejrzenie sceny, w szczególności postawę osób które zamiast powstrzymać agresje napastników uciekły z sesji – jak Rusiecki

  0
  0
  Odpowiedz
 8. karol

  Jaka prowokacja. To że człowiek sobie usadł za bliko zaplecza bojówkarskiego burmistrza to jest prowokacja? Widzę, że szukacie usprawiedliwienia dla tych łobuzerskich ataków swoich „sympatycznych” kolesi.
  Jak nikt tego nie powstrzyma to dojdzie do tego, że nie będzie można spojrzeć w stronę burmistrza i jego kolesi.

  Każdy kto był na sesji widział, jak się zachowuje zaplecze polityczna burmistrza składająca się z „sympatycznych” kolesi, redaktor naczelnej czerwonej gazety P. Kubickiej, P. Roszkowskiej z Łomianki Razem, pana Słupskiego z Dobra Wspólne.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Ela

  Bardzo rozważna decyzja Państwa Radnych w sprawie nazw rond. Widać, że radni starali się jakoś pogodzić ewidentnie sztucznie nakręcany konflikt interesów.

  Po obejrzeniu całości sesji mam następujące refleksje.

  1. Z całym szacunkiem dla kombatantów, ale nazywanie imieniem „Bohaterów Łomianek” rond przy supermarkecie jest raczej ośmieszaniem ludzi, którzy oddali życie za nasze miasto niż oddawaniem im honorów.

  2. Ja – i mieniu swoim i swoich znajomych – proszę o powołanie komisji, która będzie opiniowała nazewnictwo rond i ulic i innych miejsc. Komisja ta powinna się składać z ludzi świadomych i światłych, reprezentantów różnych środowisk, stowarzyszeń chętnych do dialogu a nie politycznych pokrzykiwań. W skłąd jej powinni wchodzić ludzie w różnym wieku oraz dzieci i młodzież.
  Komisja powinna podejmować decyzję bez udziału burmistrza, zwłaszcza jego zastępcy, urzędników i radnych.

  3. Wszystkim proponuję lekturę jakże trafionego artykułu autorstwa Pana Juliusza Wasilewskiego http://www.lomianki.info/document.php?did=3431 , który był też w gazecie Łomianki Info.

  4. Niepokojące jest wprowadzanie mieszkańców w błąd, które się odbywa na stronie Urzędu Miejskiego. Zostały tam opublikowane pocięte i pomontowane fragmenty przebiegu sesji. Obraz który tam można zobaczyć jest daleki od tego, który miał faktycznie miejsce.
  Czemu mają służyć takie polityczne podjudzanie i manipulacje ze strony burmistrza?
  Dziękuję portalowi lomianki.info za opublikowanie rzetelnej relacji.

  5. Zachowanie dwóch panów atakujących młodego człowieka to moim zdaniem objaw chuligaństwa, któremu wszyscy rozsądni ludzie powinni się sprzeciwić. To nie podlega chyba żadnej dyskusji.

  6. Działanie burmistrza na szkodę OSP Dziekanów to niegospodarność. Powinno to być zgłoszone do instytucji sprawujących nadzór nad działaniami burmistzra i urzędu.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. tymczasowy#

  Kolejny odcinek z serii „Dowalmy temu i tamtej”, czyli radni kontra burmistrz.
  A na takim zachowaniu tracą Łomianki, jako miasto, jako społeczność, jako samorząd.
  Niestety wybory dopiero na jesieni…
  Szkoda, że polskie prawo wyborcze powoduje, że samorządowa władza wykonawcza (burmistrz) i ustawodawcza (radni) jest w praktyce nie do ruszenia.
  Patrząc na niektóre skandaliczne zachowania i naginanie prawa do swoich partykularnych interesów, to w Europie Zachodniej lub Skandynawii myślę że, minimum 3/4 rady zrzekłoby się mandatu a burmistrz i jego zastępca podało do dymisji.
  2 lata temu patrzyłem na to jak na 2 grupki dzieci kłócących się w piaskownicy.
  Teraz jest to chlew ze świniami walczącymi o koryto… jest to bardzo smutne i przygnębiające, co się z tymi Łomiankami dzieje.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Janusz

  Dlaczego Pan Burmnistrz nie podpisuje jakiegoś papierka z informacją, że radni przeznaczyli pieniądze dla naszych Strażaków, skoro radni przeznaczyli? To jst jakaś paranoja. Nie podejrzewam, że pieniądze się już gdzieś rozeszły, bo to chyba nie możliwe. Więc dlaczego Burmistrz tego podpisuje? Z dnia na dzień Strażący mają coraz mniejsze szanse na dofinansowanie.
  Czemu to wszystko ma służyć. Przecież Strażacy dbają o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców.

  0
  0
  Odpowiedz
 12. M2013

  Do „tymczasowy” – mam takie samo zdanie, ale wydaje mi się, że komuś usilnie zależy, żeby równo wszystkich obrzucić błotem. Teraz już faktycznie nikt nie wie, kto jest bardziej agresywny, ale to naprawdę świetne posunięcie, żeby pomieszać ludziom w głowach. Propaganda wszechobecna na stronach Urzędu i w GŁ, krzyki na sesjach zwolenników burmistrza – tak, ci nie ukrywają swoich politycznych sympatii, więc nie trzeba się domyślac – i radni, którzy rzadko potrafią współdziałać, a niektórzy mają aspiracje chyba prezydenckie mimo zawodowego wykształcenia – to powoduje, że postronny obserwator nie wie, kto w tej potyczce się broni, a kto atakuje.

  Moim zdaniem w drugiej turze zwycięży przeciwnik Dąbrowskiego – nieważne, że w I turze będzie pewnie z 10 kandydatów – w drugiej i tak poprą tego jednego, byle tylko zastępca burmistrza do władzy nie wrócił, a to on rozgrywa pierwsze skrzypce. Porblem w tym, że sobie związek zawodowy z sekretarzem gminy założył i pewnie trudno będzie go zwolnić.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Lom85535998

  Czy to prawda ze zamieszanie wywołał syn radnej opozycji?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. M2013

  Obejrzyj, zobaczysz, kto kogo bije…

  0
  0
  Odpowiedz
 15. Widz

  Najbardziej zastanawiająca w tym nagraniu jest postawa radnego Krysteckiego.
  Czemu z rękoma w kieszeni oddalił się w momencie gdy jeden z atakujących rzucił się na syna radnej?

  0
  0
  Odpowiedz
 16. MaX

  Nie jestem zwolennikiem większości radnych, zarówno z mniejszości burmistrzowieskiej jak i z pozostałej większości, tak samo jak nie jestem zwolennikiem burmistrza, a zwłaszcza zastępcy Rusieckiego.
  Po obejrzeniu większości materiału muszę stwierdzić, że to Rada Miejska wyraźnie w większym stopniu reprezentują interesy ogółu mieszkańców. Radni muszą reprezentować całą społecność a nie wąską głośno krzyczącą grupkę.

  Co do zachowania tych dwóch agresywnych Panów to zasługuje ono na potępienie. Nie można się tak zachowywać w żadnej sytuacji. Dla mnie to zwykłe chuligaństwo.

  Jestem też zdania, że za ten incydent jest również odpowiedzialny pan Grądzki, gdyż to on dużo wcześniej powinien poprosić o zabezpieczenie obrad przez Policję. Jak widać mieszkańcy nie mogą się tam czuć bezpiecznie skoro zwolennicy Pana Burmistrza zaczynają atakować, już nie tylko słowem ale i pięścią.

  Mozm zdaniem to co się dzieje w Łomiankach jest sygnałem dla mieszkańcó. W jesiennych wyborach powinniśmy wybrać innego burmistrza i wymienić zdecydowaną część radnych. To nasz obywatelski obowiązek. Musimy bronić Łomianki przed agresją i chuligaństwem.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. wladek

  Jestem zwykłym mieszkańcem i oglądam regularnie sesję. Za prowadzenie obrad zawsze odpowiada przewodniczący. To co się dzieje w obecnej kadencji na sesjach to w dużej mierze jego zasługa. Odejście pana przewodniczącego uspokoiłoby sytuację. Poza tym radni nie zajmują się problemami mieszkańców tylko atakowaniem burmistrza. To jest niegodne zachowanie i moim błędem było głosowanie na radnych z jednej partii. Dziś wiem ze więcej nie zagłosuję na radnych partyjnych bo oni mnie przestali reprezentować następnego dnia po wyborach. Burmistrz jest ok, spokojny, sympatyczny i dużo robi.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. xxxxxx

  Jacy burmistrzowie, takie obyczaje.
  Dobrze,że kadencja tego burmistrza się kończy.W żadnej z poprzednich kadencji nie było takich cyrków na sesjach powodowanych przez wytresowanych cyrkowców, zwolenników burmistrzów i takiej poniewierki pracowników.
  Co na tych sesjach robi dobrze opłacany mecenas,że nie pouczy burmistrza jak powinny wyglądać obrady sesji.
  Ta ekipa krzykaczy ,to w większości rodziny włodarzy i stare damy,które zwiększają grono krzykaczy.
  Współczuję p.Przewodniczącemu,że pracuje z takimi burmistrzami, że prowadzi sesje w takiej złej atmosferze powodowanej przez łysego,grubego i zaniedbane damy.
  Sesję przygotowuje i odpowiada za jej porządek burmistrz, który chyba nie wie co to jest sesja.
  Burmistrzom Łomianek daleko do znajomości przepisów samorządowych, daleko do umiejętności współpracy i szanowania radnych i pracowników.

  0
  0
  Odpowiedz
 19. Ajs.

  Za bezpieczeństwo odpowiada BURMISTRZ i gdy wychodzi z sali jak jakieś oprychy rzucają się na inną osobę to jest za to pośrednio odpowiedzialny.

  Chamstwo jakiego w Łomiankach nie było przyszło z Dąbrowskim. W poprzednich kadencjach też były spory, ale nie rękoczyny. A chyba też była sprawa Rusieckiego w podobnym temacie.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. Anonim

  Ludzie a czy wy nie zauważyliście, że syn radnej Kućkowskiej siedzi pomiędzy ludźmi, którzy sa zwolennikami burmistrza. Czy to przypadek ? To burmistrz jest ciągle oskarżany przez radnych o różne nieczyste zagrywki, a okazuje się, że zwykli ludzie są nagrywani i zastraszani przez rodziny radnych. To była istna prowokacja ! Teksty typu, że za bezpieczeństwo odpowiada burmistrz są nie na miejscu…za bezpieczeństwo na sesji odpowiada gospodarz czyli Grądzki Jan ! A zdarzenie było niczym innym tylko prowokacją polityczną i kolejnym strzałem we własną stopę szanownych radnych

  0
  0
  Odpowiedz
 21. Komentator subiektywny

  Jak się nie ma nic w głowie, jak dyskusja jest czymś obcym, jak się chce zarządzać przez konflikt i zastraszanie – to się sięga po argumenty siłowe.

  Przyzwolenie na takie działania jest po stronie Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego, bo to jego zwolennicy wyzywają, zakłócają regularnie posiedzenia rady, zachowują się agresywnie oraz zaczynają przechodzić do rękoczynów.
  Wystarczyło by aby burmistrz Tomasz Dąbrowski powiedział jedno słowo swoim nastawionym na rozróbę kolegom i by było spokojnie. Niestety tego nie zrobił. Można mieć wrażenie, że jego zwolennicy czekają na sygnał i wtedy się zaczyna.

  Z radnymi można się zgadzać, bądź nie. Taka jest demokracja. Jednak dyskusja, argumenty merytoryczne powinny być standardem a nie wymaganiem wyższego rzędu. Niestety to czym raczą nas zwolennicy burmistrza jest poniżej jakichkolwiek norm. Takie same uwagi tyczą się zachowania radnego Tadeusza Krysteckiego oraz zastępcy Piotra Rusieckiego.

  Reasumując.
  Obrady sesji to nie pijacka rozróba, nie awantura pod budką z piwem. Nawet jeżeli tego typu zachowania są dla Was oczywiste i je akceptujecie to proszę – opanujcie się i uszanujcie demokracje, samorząd oraz mieszkańców Łomianek, którym Wasze standardy są obce.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. olki

  To co się dzieje na sesjach to odpowiedzialność pana Gradzkiego. On odpowiada za ład i porządek. Burmistrza na sesji nawet nie było, ale o tym lomianki info nie napisze, bo to jest niewygodne. Natomiast postępuję upartyjninie portalu, jest nieobiektywny. Syn radnej Kuckowskiej przystawiający kamęrę wszystkim pod nos, to zwykła prowokacja opozycji.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. tymczasowy#

  Taka drobna uwaga…zanim zaczniecie się wypowiadać, to może chociaż podstawy prawne poczytajcie…
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19900160095

  Art 26a i art 29 pkt 2 rozwiązuje sprawę związku zawodowego i zastępcy Rusieckiego. Członkostwo go nie chroni. Jest pracownikiem urzędu (jak sam mówi), ale powołanym.

  Art 11b – odnośnie zawieruchy. Moim zdaniem zaocznie te 3 osoby powinny mieć zakaz uczestniczenia w sesjach do końca kadencji.

  Art 19 pkt 2 – tu jest napisane za co odpowiada Grądzki. A to, że Grądzki jako przewodniczący się nie sprawdza jest dość jasne dla każdego, poza nim.

  Miłej lektury! Bo widać, że większość krytykuje dla samego krytykowania. A to nie o to chodzi.
  Pomówienia, oszczerstwa i wzajemne oskarżenia zostawmy obecnie rządzącym do listopada. A potem trzeba przesiać ziarna od plew.

  0
  0
  Odpowiedz
 24. Sprowokowany

  Oczywiście… Tak, tak Piotrusiu.

  To, że mieszkańcy przychodzą na sesję i siadają koło popleczników burmistrza, przez co zostają atakowani – to prowokacja opozycji.

  To, że strażacy chcą starać się o dofinansowanie zewnętrzne do wozu bojowego, a burmistrz nie podpisał potrzebnych do tego dokumentów – to prowokacja opozycji.

  To, że powstanie kolejny market wśród domków jednorodzinnych, wbrew woli i bez wiedzy mieszkańców – to prowokacja opozycji.

  To, że mimo protestów mieszkańców osiedla Prochownia, chce się im wcisnąć centrum handlowe – to prowokacja opozycji.

  To, że GPSZOK mimo ogłoszenia że jest otwarty, był zamknięty, a mieszkańcy zostawiali worki ze śmieciami na ulicy, to też prowokacja opozycji.

  To, że burmistrz zapowiedział, że zamknie i zamknął Dom Kultury a potem napisał, że to radni – to prowokacja opozycji.

  To, że burmistrz przywłaszczył sobie tablice ogłoszeniowe i mimo nakazu nie oddał do tej pory kluczy przewodniczącym rad osiedlowych i sołeckich – to prowokacja opozycji.

  To, że w Gazecie Łomiankowskiej wydawanej przez Komunikację finansowaną z pieniędzy podatników, i na stronie lomianki pl też finansowanej ze środków publicznych, jest jedynie słuszna promocję burmistrza i jego zwolenników oraz krytyka radnych, to też prowokacja opozycji.

  To, że zastępca burmistrza Piotr Rusiecki zarabia 185 981 złotych + ryczał na samochód – to też prowokacja opozycji.

  To, że pierwszy raz w historii Łomianek, na Sesji pojawiła się Policja po tym jak zwolennicy burmistrza zaatakowali rodzinę radnej – to prowokacja opozycji.

  To, że burmistrz nie chce od lat zrobić remontu w szkole podstawowej w Sadowej, mimo, że są na to pieniądze – to prowokacja opozycji.

  To, że burmistrz zażądał zamknięcie jedynego w Łomiankach niezależnego informatora internetowego, a cała sprawa otarła się o Helsińską Fundację Praw Człowieka i ogólnopolskie media – to też prowokacja opozycji.

  To, że od burmistrza Dąbrowskiego odwróciło się wiele osób po tym jak pokazał swoje prawdziwe oblicze (m.in. członkowie komitetu wyborczego, który go doprowadził na stanowisko, radni z klubu Jana Grądzkiego i własnego klubu burmistrza, wiceburmistrz Kłódkiewicz) a zostali zwolennicy wykrzykujący pełne agresji słowa – to też prowokacja opozycji.

  To tak w skrócie… no chyba, że Piotrusiu coś jeszcze dodasz?

  0
  0
  Odpowiedz
 25. zaniepokojony

  To całe zło gminne,to także przyczyna doradców burmistrza,tych dobrze opłacanych zastępcy,sekretarza i radnego.
  Oni mają takie szkoły nienawiści i tak szkolą burmistrza.
  Przez nich traciło zdrowie i płakało wielu pracowników,a radnych nadal lekceważą ,tylko radnych nie mogą zwalniać i zastraszać.
  Dobrze,że radni w zdecydowanej większości znają przepisy samorządowe, w przeciwieństwie do włodarzy.
  Ci ludzie nie potrafią zarządzać gminą i godnie ja reprezentować.W tej kadencji przynieśli tylko wstyd dla Łomianek.
  To skandal,żeby na sesjach znajomi włodarzy tak naganie się zachowywali.
  P.Przewodniczący powinien wystąpić z wnioskiem do burmistrza o zapewnienie bezpieczeństwa i powagi w obradach sesji.

  0
  0
  Odpowiedz
 26. Obserwator IV

  Po przeczytaniu postów jeszcze bardziej się utwierdzam w przekonaniu, że tylko pełna wymiana radnych i burmistrzów mogą dać nadzieję na lepszą przyszłość Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 27. fijołek

  Na początku 2013 roku na jednej z sesji rady miejskiej wice burmistrz Piotr Rusiecki ogłosił z wielką pompą że zostało otwarte ” LABOLATORIUM BADANIA WODY I ŚCIEKÓW” i mieszkańcy mogą z niego już korzystać i co jak zwykle skłamał do dnia dzisiejszego jest zamknięte w środku siedzi chyba 3 pracowników co robią??? czy to tez prowokacja radnych?
  Coś jeszcze Piotrusiu dodasz o czym nie wiedzą mieszkańcy?

  0
  0
  Odpowiedz
 28. M2013

  Niektórym zależy właśnie na tym, żeby zrobić ogólne bagno i wszystkich w nim umoczyć. Tak, żeby postronny obserwator nie wiedział, who is who.

  Największym błędem Dąbrowskiego, o którym wiele powiedzieć nie mogę, bo nie mam podstaw, było wybranie Rusieckiego na zastępcę. O ile co do samego burmistrza zdania mogą być jeszcze podzielone, bo generalnie mówi i robi samodzielnie niewiele, to Rusiecki zgromadził potężny negatywny elektorat. Atmosfera na sesjach i mniejszych spotkaniach jest jego autorstwa i nie jest to żadna tajemnica. Agresja, obrzucanie wyzwiskami – to wszystko wynika z polityki, jaką prowadzi. Wszyscy myślący inaczej, a już przede wszystkim zwolennicy jednej tylko partii politycznej – to idioci i należy ich tępić. Usiłuje nam wmówić, że nie da się współpracować grupom z różnych środowisk politycznych – da się, tylko trzeba ku temu chęci z obu stron.

  Jak ci naplują w twarz, to nie powiesz, że deszcz pada…

  Był już jeden lokalny polityk, który wszystkich myślących inaczej traktował jak gówniarzy. Sprawny polityk uczy się na błedach poprzedników…

  0
  0
  Odpowiedz
 29. wyborca

  Ja zdecydowanie podziękuję w najbliższych wyborach:
  – burmistrzowi Dąbrowskiemu i jego ludziom (przede wszystkim Rusieckiemu) za wprowadzanie podziałów, awantury, obrażanie, propagandę sukcesu, usprawiedliwianie własnej nieudolności hasłem „opozycja”.
  – radnym za to, że nie potrafią się przeciwstawić manipulacjom i pomówieniom, że nie potrafią bronić swoich, moim zdaniem dobrych dla mieszkańców, pomysłów i działań.

  Bay, bay!

  0
  0
  Odpowiedz
 30. GŁOSUJE NA PiS

  Sam jesteś platfusie winiem podziałów i agresji lemingu jeden popaprany. Wszystko co robią platfusy i ich pomagierzy… to prowokacja i kampania wyborcza.
  Zacznijcie myśleć w końcu lemingi popaprane. Nasz Burmistrz Piotr Rusiecki i Burmistrz Tomasz Dąbrowski to prawdziwi Patrioci i mają poparcie wszystkich Prawdziwych Mieszkańców i lemingi im do pięt nie dorastają!!!

  Wybierz Prawo i Sprawiedliwość – http://www.pis.org.pl/

  0
  0
  Odpowiedz
 31. umi

  Burmistrz Dabrowski jest bezpartyjny, to samo burmistrz Rusiecki. Po co te manipulacje opozycji. I w ogóle jak czytam te forum to robi się niesmacznie. No ale jaka opozycja taki portal i jego forum.

  0
  0
  Odpowiedz
 32. M2013

  Róznica jest taka, że tu można podyskutować. A co do bezpartyjności, to się nie ośmieszaj. Wiemy, z jakiego komitetu startował, i jakie wartości promuje. A bezpartyjność nie oznacza wściekłej zajadłości wobec jednej tylko partii, nie wiedzieć dlaczego, akurat tej.

  0
  0
  Odpowiedz
 33. Obserwator III

  Cała ta sytuacja przypomina postawę Putina. On tak samo jak burmistrz nie robi nic złego, tyle że na Ukrainie trwa cicha wojna domowa i już Putin przywłaszczył sobie kawałek tego kraju i wszyscy zastanawiamy się co zrobi jutro.
  Burmistrz nie wezwał straży miejskiej, choć jego obowiązkiem jest w takiej sytuacji utrzymanie porządku na sali. Może zresztą i lepiej się stało, bo to grupa dyspozycyjna i zupełnie uległa tak jak wszyscy gminni urzędnicy, jedynej osobie mającej RACJĘ w gminie.
  Radni generalnie postępują słusznie. A burmistrz robi co może by ich deprecjonować. Choć film dość jednoznacznie pokazuje kto fałszywie gra na sali obrad rady i na tym forum odzywają się głosy bezzasadne głosy krytyki. I to w dodatku one zarzucają nieobiektywność tego forum. I robią to bez obawy że ich wpisy będą usunięte z forum. Ten fakt, najlepiej broni obiektywności tego forum. Tak samo obnaża ich kłamstwa, którymi się posługują, mimo przebogatego materiału faktograficznego.

  0
  0
  Odpowiedz
 34. z sali

  Uuu nerwowe te dzieci radnych, boją się że rodzice stracą diety?

  0
  0
  Odpowiedz
 35. tymczasowy#

  Po zmianie prawa wyborczego na okręgi jednomandatowe, i takiej kadencji jaka była (i niestety nadal trwa), to zmiany w radzie gminy są nieuniknione. Zakładam, że przynajmniej połowy radnych nie zobaczymy za stołem po wyborach.
  Oby zmiany były na lepsze. Osobiście mam gdzieś personalia radnych. Najważniejsze, żeby patrzyli dalej niż czubek własnego nosa, zawartość własnego portfela i nie trzymali się tak kurczowo stołka.
  To samo tyczy się Burmistrza i jego świty.
  Zadałem sobie trud sprawdzenia kilku podobnych gmin do Łomianek.
  185 tysięcy jak na razie rekord nie do pobicia, przynajmniej w naszym powiecie i NDM.

  0
  0
  Odpowiedz
 36. Even

  Czy Burmistrz Dąbrowski (jeżeli się jednak pojawi na sesji) przeprosi za zachowanie swoich ludzi?
  Przewodniczący Grądzki przeprosił mieszkańców, za to że nie wezwał Policji wcześniej i wynikła ta nieprzyjemna sytuacja. Przeprosił mimo, że nie ma wpływu na to jak się zachowują zwolennicy burmistrza i jest przez nich niejednokrotnie obrażany.

  Moim zdaniem bezdyskusyjny jest fakt, że burmistrz Dąbrowski, jego zastępca Rusiecki oraz część radnych powinna zniknąć z życia politycznego Łomianek. Takiej atmosfery jak obecnie nie było nigdy.
  Z decyzjami Belki, Sokołowskiego, czy Pszczółkowskiego można było się zgadzać bądź nie. Ale jednak sposób w jaki oni i ich ludzie zachowywali był do akceptacji. Teraz jedynym słowem jakim można określić to co się dzieje jest słowo – UPADEK.

  0
  0
  Odpowiedz
 37. Łomianski

  Czas na nowe pokolenie radnych !!!
  Nowa jakość ludzi niezwiazanych z dotychczasową radą, ludzi młodych i mieszkajacych od niedawna, ludzi którzy beda w jak najmniejszym stopniu związani w jakikolwiek sposób z dotychczasowymi radnymi.
  Bez przeszłości , chcących coś zrobić a nie zarobić, mających pomysły i będacych twórczych i kreatywnych.

  Szukajmy i namawiajmy sąsiadów do angażowania się w wybory.

  0
  0
  Odpowiedz
 38. M2013

  Nie wrzucaj wszystkich w jedno bagno. To Rusieckiemu zależy, żeby wszystkich równo umoczyć, a ja nie uważam, jako mieszkaniec, żeby wszyscy radni byli do wymiany.

  0
  0
  Odpowiedz
 39. Jacek

  W kwestii agresywnych panów:
  Krystecki nawet skinął głową (do pana w błękicie) tak jakby zachęca do ataku od tyłu- zobaczcie!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 40. anka

  Jak to dobrze, że chociaż dwa ronda zostały na niemartyrologiczne nazwy 🙂 Ufffff jak ulga.

  A poważnie to czy wszystko musi być takie smutne i naszpikowane ideologią? Nie może być zwyczajnie, miło?

  0
  0
  Odpowiedz
 41. pesymista

  Czy sprawa ataku na syna radnej ma swój ciąg dalszy? Mam nadzieję, że nie zostanie „zamiecione pod dywan”. Czy uda się skończyć z eskalacją agresji!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *