ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

650 rowerzystów w Mazovia MTB Marathon

W niedzielę 2 października w Łomiankach spotkali się miłośnicy dwóch kółek. Ta impreza organizowana już od siedmiu lat przyciąga całe rzesze rowerzystów, a organizowana jest przez Cezarego Zamana, jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy , a na dodatek mieszkańca Łomianek. Maraton ten już tradycyjnie był ostatnia imprezą organizowana w tym roku pod szyldem Mazovia MTB Marathon.

Na starcie pojawiło się ponad 650 osób (w tym około 150 rowerzystów z Łomianek), którzy mieli do wybory trzy trasy prowadzone po jakże malowniczym o tej porze roku Kampinoskim Parku Narodowym.

Zwycięzcą na najdłuższym tym razem dystansie Mega został Paweł Baranek z MBike Team Marathon, drugi był Daniel Pepla z Kliwer Bike Team, trzeci Marek Stram z Gerappa- mieszkający w Dziekanowie Leśnym. Pierwsza na metę z Pań na tym dystansie przyjechała Agnieszka Sikora z Łomianek, za nią odpowiednio uplasowały się Agnieszka Pietrzak i Urszula Luboińska.

Na pośrednim dystansie Fit wśród Panów wygrał Adrian Kucharek, drugie miejsce zajął Artur Chojnacki, trzecie Rafał Urbanowicz. Wśród kategorii kobiecej pierwsze miejsce wywalczyła Magdalena Chmielewska, drugie Maja Borowiec, trzecie Anna Osman z miejscowego klubu AGR Welodrom. Wśród najmłodszych zwyciężyli Olimpia Rosochacka oraz Maurycy Muzyka

Całe zaplecze tej jesiennej edycji usytuowane było w ciepłych pomieszczeniach Integracyjnego Centrum Dydaktyczno Sportowego w Łomiankach. Tam tez w przestronnej auli odbyła się Ceremonia Oficjalnej Dekoracji Epilogu Mazovia MTB Martahon 2011, w której uczestniczyli między innymi Burmistrz Łomianek Pan Tomasz Dąbrowski oraz Cezary Zamana.