www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

75 Łom-Piong – Najlepszy przywódca

Towarzysz Pio-Rus zaprosił kilka najbardziej zaufanych osób.
– Słuchajcie, trzeba zacząć się przygotowywać do wyborów.
– No bez żartów, ty się przecież od czterech lat przygotowujesz – przerwał najrezolutniejszy z nich.
– Co innego przez cztery lata, co innego końcówka, rozumiemy się?
– Zgadza się szefie. Ja to nie mam wątpliwości. Startuj na Przywódcę i już. Po co nam kukła, co kilku słów sklecić nie potrafi?
– Ty to jesteś szczery chłop ale słabo kombinujesz. To jest człowieku najlepszy przywódca w historii miasteczka – osłupiałe spojrzenia powędrowały na Wielkiego Towarzysza – takiego układu, to nawet wymarzyć byście sobie nie mogli. Jest facet, który nam w n i c z y m nie przeszkadza. My sobie kręcimy lody jak chcemy a on wszystko podpisuje. Biedni Włodzio i Marianek po nocach spać nie mogą, że wypuścili z rąk takie cudo. Oni w niego zainwestowali i co mają – zero. Bogdanek też przez dwa lata sobie porządził ale go odstrzeliliśmy i teraz to my mamy kluczyk do skarbonki. No chyba nie macie powodów do narzekań?
– Nie – rozległo się z kilku stron – Nie, no pewnie, że nie mamy. Ja to już nawet myślę, że nam wystarczy i teraz to możemy sami sobie spokojnie rządzić i już nic nie załatwiać.
– Czyś ty zgłupiał? Przecież przez następną kadencję to każdy będzie miał dwa razy tyle co teraz. Jak nie chcesz, to wolna droga, my sobie poradzimy.
– No nie, ja tylko tak…
Do pokoju wszedł Umiłowany Przywódca i rozmowy umilkły.
– No my tu tego, musimy pogadać, to musicie zakanczać – zakomunikował.
Zebrani szybko opuścili pokój a po miasteczku jęła się rozchodzić wieść, że mamy najlepszego w historii przywódcę.

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. abc

  A co by sie stalo gdyby umilowany w wyborach przepadl? Czy okopalby sie na Dabrowie rzucajac obietnice wybudowania szkoly z lotniskiem dla awionetek na dachu? Moze oglosi secesje i razem z czescia gminy (dowolnie wybrana) przylaczy sie jak Krym do innej, bratniej gminy – oczywiscie zachowujac suwerennosc!
  Zastanawia mnie czemu burmistrz tak dazy do przekonania ludzi ze z ta szkola na Dabrowie to na powaznie. Skoro nie ma na jej budowe funduszy to jak ja zbuduje? Jezeli nas nie stac na tak duza inwestycje w Dabrowie to rozsadnie by bylo zadbac o to aby plany rozbudowy szkoly w Sadowej sie nie przedawnily i zrobic remont w tej szkole. Jezeli plany sie przedawnia to bedzie je trzeba robic na nowo a w koszu wyladuje kilkadziesiat tys. zl bo tyle stworzenie takich planow kosztuje. I co potem za pare lat trzeba bedzie i tak te szkole remontowac i trzeba bedzie ponownie pieniadze na plany wydac? To niegospodarnosc!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *