www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ad Vocem

List otwarty radnej Elżbiety Podolskiej 24.07.2013

W swoim artykule '”Konsultacje” w wykonaniu burmistrza’ zamieszczonym na portalu lomianki.info Pan Radny Marcin Etienne sugeruje, że konsultacje społeczne w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Łomianki przeprowadzone przez burmistrza Pana Tomasza Dąbrowskiego na przełomie lipca i sierpnia są „niejasne i nieprzejrzyste, oraz wymagają „ucywilizowania” przez radnych Rady Miejskiej.
W związku z tym, radni podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przyjęli wprowadzoną pod obrady uchwałę dotyczącą zorganizowania w terminie od 20 września do 30 listopada „dodatkowych konsultacji społecznych” w przedmiotowej sprawie. Pragnę zwrócić uwagę na fakt, że ust. 1 niniejszej uchwały brzmi: Postanawia się przeprowadzić ponowne konsultacje społeczne w przedmiocie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Łomianki.

A więc: dodatkowe czy ponowne, Panie Radny?

Pan Radny Marcin Etienne, „mistrz manipulacji”, sprytnie manipuluje i przekręca fakty. W artykule podaje cyt. „Uchwały nie poparli radni z Klubu radnego Tadeusza Krysteckiego.” Otóż Panie Radny, przypominam, że jestem członkiem niezależnego klubu Łomianki, a nie klubu radnego Krysteckiego. Podczas głosowania uchwały, radna Elżbieta Podolska wstrzymała się od głosu, a nie jak Pan twierdzi głosowała przeciw. Radni wnoszący niniejszą uchwałę na sesję, nie zgodzili się na mój wniosek formalny o wpisanie do tej uchwały zapisu: „Wyniki konsultacji społecznych przeprowadzonych na przełomie czerwca i lipca 2013 roku zarządzeniem burmistrza gminy Łomianki RAG.0050.62.2013 utrzymuje się i zatwierdza jako część konsultacji określonych niniejszą uchwałą”?

Rodzi się pytanie: dlaczego?

Przypominam, iż nawet mecenas obecny na sesji nie potrafił określić, czy zgodnie z prawem, konsultacje mające rozpocząć się 20 września są częścią obecnych konsultacji czy też osobnym tworem?

W swoim artykule Radny Etienne grzmi „Nie ma zgody na faworyzowanie żadnej grupy społecznej, w tym stowarzyszeń zrzeszających członków rodzin m.in. wiceburmistrza Piotra Rusieckiego a także wybranych radnych, w tym radnej Elżbiety Podolskiej.” Pan Radny nie godzi się na istnienie stowarzyszenia „Łomianki Razem”, które reprezentuje wolę mieszkańców Kępy Kiełpińskiej, Łomianek Dolnych i Dziekanowa Polskiego, próbuje je upolitycznić i zdyskredytować, sugerując, że zrzesza głownie członków rodziny wiceburmistrza. Chęć zaszufladkowania stowarzyszenia, powstałego w wyniku oburzenia i protestu społecznego przeciwko manipulacjom, blokowaniu terenów inwestycyjnych, spekulacją ziemią rolną, sztucznym kreowaniem cen ziemi w gminie, uznaniowości w wydawaniu warunków zabudowy i kolesiostwu, nie pozwala Panu Etienne trzeźwo spojrzeć na problem czy też proceder, który stał się w naszej gminie tajemnicą poliszynela.
Jest to oczywista manipulacja i naginanie faktów.
Zatem, aby podjąć prawdziwie merytoryczną dyskusję i aby Pan Radny zrozumiał sens powstania stowarzyszenia „Łomianki Razem”, proponuję by Pan Radny Marcin Etienne, członek Komisji Planowania Przestrzennego, odniósł się do poniższych pytań:

Proszę o podanie podstawy prawnej wprowadzenia zapisu w studium o przymusowych scaleniach w Dziekanowie Polskim;

Kto wnioskował o wniesienie tego zapisu?

Dlaczego gmina nie wywiązała się do tej pory z obowiązku przygotowania planów zagospodarowania przestrzennego tego terenu (przypominam, że zgodnie z ustawą o planowaniu przestrzennym, obowiązek ten powstał trzy miesiące od wprowadzenia tego zapisu)?

Na jakiej podstawie urząd gminy wprowadził zapis w projekcie planu przestrzennego dla Kępy Kiełpińskiej określając minimalną powierzchnię dla zabudowy zagrodowej na 5000 m2, skoro w studium widnieje zapis 2000m2?

Kto wnioskował o zapis w studium zezwalającym na budownictwo jednorodzinne na obszarze 4.2 a – Obszar
Doliny Łomiankowskiej , przyjętym uchwalą Rady Miejskiej w 2011 roku?

Kto i na czyje polecenie wprowadził zmiany do studium w 2006 i 2011r i utworzył obszary: 4.2a ; 4.3 ; 6.5 ; 6.4

Kto i na czyje polecenie wprowadził możliwość zabudowy wielorodzinnej (BLOKI) na terenie 5.2 na dosłownie kilku działkach, które są obecnie wystawione na sprzedaż za bagatela 26mln złotych?

Kto i na czyje polecenie wprowadził możliwość zabudowy wielorodzinnej (BLOKI) ) na terenie 8.2,8.3 w Dziekanowie Polskim ?

Czy ktoś z radnych poprzedniej lub obecnej kadencji głosował za przyjęciem zmian w studium dla tego obszaru, jeżeli tak to kto?

Dlaczego w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego Kępy Kiełpińskiej i Łomianek Dolnych tereny przeznaczone pod budownictwo i tereny rolne zaznaczone są na zasadzie szachownicy, uznaniowo? Jaki jest klucz dla tych decyzji?

Dlaczego Radni podczas sesji w dniu 18 lipca 2013 NIE ZGODZILI SIĘ na wpisanie do uchwały w sprawie przeprowadzenia dodatkowych konsultacji społecznych w przedmiocie zmiany studium mojego wniosku formalnego, który brzmiał: „Wyniki konsultacji społecznych przeprowadzonych na przełomie czerwca i lipca 2013 roku zarządzeniem burmistrza gminy Łomianki RAG.0050.62.2013 utrzymuje się i zatwierdza jako CZĘŚĆ KONSULTACJI określonych niniejszą uchwałą”?

Dlaczego, będąc członkiem Komisji Planowania Przestrzennego, tak ważnej dla rozwoju naszej gminy, nie zauważył Pan , że tekst studium różni się diametralnie od załącznika graficznego, zezwalając na dowolność interpretacji przez urząd w wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy? Dlaczego ta uznaniowość nie budzi Pana sprzeciwu?

I rzecz najważniejsza, cytuję: „wyniki konsultacji wraz z protokołami poszczególnych spotkań mają zostać przedstawione Radzie Miejskiej na zwołanej po zakończeniu konsultacji Sesji Rady Miejskiej, a także opublikowane na stronie internetowej Gminy Łomianki w terminie 21 dni od daty zakończenia konsultacji.”
Czy w związku z tym wyniki konsultacji przeprowadzonych na przełomie czerwca i lipca w 2013 roku a dotyczące obszarów Kępy Kiełpińskiej, Łomianek Dolnych i Dziekanowa Polskiego uznane będą za BEZPODSTAWNE ?

Zachęcam Pana Radnego Marcina Etienne do podęcia próby RZETELNEGO ZAPOZNANIA SIĘ ZE STUDIUM, uważnego śledzenia zapisów w projektach planów przestrzennych dla obszarów gminy, oraz wsłuchania się w głosy mieszkańców, niezależnie od ich sympatii politycznych, czy też przynależności do koterii.

Z poważaniem,

Elżbieta Podolska

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

25 komentarzy

 1. Lulu

  Dość! dość! dość !!! Mamy Was wszystkich dość, po dziurki w nosie, po uszy! Przenieście się gdzieś daleko stąd, wymieńcie poglądy, kłóćcie się, a nam dajcie normalnie żyć!!!! Skrupulatnie sobie notuję i z całą pewnością nie zagłosuję w najbliższych wyborach na nikogo kto obecnie zasiada w Radzie, w Urzędzie, na jakiekolwiek stronnictwo, Stowarzyszenie czy inną dupotę, która odgrywa teraz jakąkolwiek rolę i pojawia się w aspekcie jakichkolwiek obecnie podejmowanych decyzji dotyczących Łomianek! DOŚĆ!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. gorączka

  lulu po co się tak gorączkować, do wyborów jescze 1,5 roku…
  To są proste pytania zadane radnym i wcale się nie gorączkują jak Ty…

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Lulu

  No właśnie! AŻ 1,5 roku! W tym cały problem!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. dziekanowszczak

  podolska! jestem twoim sasiadem! nie reprezentujesz mojego pogladu i nie podpieraj sie tym ze reprezentujesz glos dziekanowa bo mojego nie reprezetujesz! w sumie jak ciebie widze to zbiera mi sie na konwulsje!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. łahciM

  Państwo radni to nie możecie sobie pogadać na sesjach ??? Wybory dopiero za 1,5 roku.

  ad vocem do ad vocem i w kółko o tym samo, a mnie się nawet tego bełkotu czytać nie chce

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Michał

  Dlaczego pani Radna Podolska podpisuje się jakimś „stowarzyszeniem” które faktycznie nie istnieje. Nie ma wpisu w KSP, gdzie są wpisane wszystkie legalnie istniejące stowarzyszenia!

  Pani Radna proszę występować w swoim imieniu i w imieniu mieszkańców a nie jakiegoś stowarzyszenia posiadaczy ziem rolnych. Proszę myśleć o wszystkich mieszkańcach Łomianek a nie o posiadaczach.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. XYZ

  Cóż za ulga, wreszcie normalny człowiek, w tym aeropagu nieudaczników i koteryjnych polityków. Brawo Lulu!
  Takich ludzi jest w Łomiankach ze 20 tysięcy a decyduje jakaś garstka, którą przez brak intelektualnego wysiłku z naszej strony ciągle wybieramy.
  Łomianki obudźcie się. Zbierzcie się w sobie i za 1,5 roku wybierzcie normalnych ludzi, tych których znacie z sąsiedztwa a nie z plakatów, ulotek czy propagandowych gazetek.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. qwerty

  A wiecie kto rządzi tą gminą? Wszedłem kiedyś na forum gazeta.pl (jest takie specjalne dla Łomianek) i mnie zamurowało. Tam się faceci obrzucają wyzwiskami, trują w kółko to samo, jak najgorsza PRL-owska propaganda. Wszyscy niby anonimowi ale widać, że dokładnie wiedzą kto jest kto. Czyli radni i burmistrzowie. Normalnych raczej nie ma. Mówię wam dno do kwadratu. Wywalić to całe zoo jak najszybciej. Może jest wśród nich ktoś normalny ale jak w chłodni jabłko się zepsuje, to się wyrzuca całą skrzynkę. Sorry, ale inaczej nie da rady.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. mata hari

  Nie znacie ludzi z sąsiedztwa. Nie mówicie sobie nawet „dzień dobry”. Na zebrania kilkutysięcznego osiedla przychodzi kilkanaście osób, mimo tego że zebrania planowane są na późne godziny wieczorne. Każdy boi się że mu sąsiad będzie zaglądał do domu. A co wy tam takiego macie??? Jakieś trupy w szafie???

  0
  0
  Odpowiedz
 10. XYZ

  No nie, nie wierzę, musi być jakiś wyjście. Na zebrania w wielu osiedlach już nie przychodzi po 10 osób tylko kilkadziesiąt. Coraz więcej ludzi się w różnych miejscach angażuje. Jest klub mam, uniwersytet trzeciego wieku, różne stowarzyszenia. Trzeba włożyć minimalny wysiłek i poszukać a na pewno kogoś się znajdzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Małgosia

  Pani Elżbieto. Przecież radni zapewniali, że i wakacyjne i powakacyjne konsultacje będą równoważne. Słyszane zapewnienia na ostatnim zebraniu sesyjnym w Centrum Sportowym i Pani też to słyszała.
  Uważam, że powinniście sobie ufać wzajemnie i traktować się poważnie. To się należy nam mieszkańcom. Nie róbcie tego co robi Pan Rusiecki, bo nigdy nie dojdziecie do porozumienia!

  0
  0
  Odpowiedz
 12. do Małgosi

  A jak ma robic skoro to on ją zwerbował do rady?
  wdzięczność droga Pani!
  WDZIĘCZNOŚCIĄ to się nazywa!

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Jasiek

  LULU i cała reszta normalych 🙂

  Jeżeli naprawdę macie już tego dosyć i nie chcecie patrzyć na to ZOO to zapraszamy do wspólnych działań:) Czas na zmiany, mamy 1,5 roku żeby namieszać w tej gminie:)

  Wszystkich zainteresowanych zmianami namawiam do zajrzenia na FB Łomianki Razem https://www.facebook.com/razemlomianki?ref=hl

  Powiesiliśmy właśnie statut stowarzyszenia. Obecnie czekamy na rejestrację żeby mieć formę prawną. Może dołączycie, poszukujemy redaktorów i osób znających się na prawie i sposobie działań z urzędem, ale nie tylko ?

  0
  0
  Odpowiedz
 14. jasiek ad vocem:P?

  i ze co? niby lomianki razem jest alternatywą?
  czy nie udziela sie tam radzicki i jego rodzina?
  czy nie udziela się tam bezradna podgórska?

  idzcie w diałby! jeden pies!

  0
  0
  Odpowiedz
 15. abc

  pije Kuba do Jakuba, Jakub do Michała
  łupu cupu łupu cupu
  w d… gmina cała

  albo

  pije deweloper do geodety …

  0
  0
  Odpowiedz
 16. XYZ

  Tak jak sekty polują na sfrustrowanych młodych ludzi, tak deweloperzy z Łomianki Razem chcą ściągnąć niezadowolonych i zdezorientowanych. Po to jest ten ogromny propagandowy wysiłek. Uzbierać setki podpisów pod postulatami, które umożliwią kilkudziesięciokrotny zysk z inwestycji, to jest naprawdę wyczyn. Fachowa robota.Urban może się schować.

  0
  0
  Odpowiedz
 17. Lelek

  Radna Podolska trafnie sformułowała swoje uwagi w liście otwartym. Przełużanie konsultacji i nie respektowanie konsultacji,kóre się już odbyły pokazuje stosunek niektórych Radnych w tym Radnego Etienne moim zdaniem do nas mieszkańców…Mieszkańcy wyrazili swoje zdanie w konsultacjach społecznych a teraz Rada chce ponownych konsultacji gdyż te które ogłosił Burmistrz się nie podobały…dlaczego głos mieszkańców,którzy brali udział w konsultacjach ma byc nie brany pod uwagę? W czym oni są gorsi? Dlaczego Pan Etienne teraz nagle jest taki aktywny, niestety nie był jak odbywały się spotkania w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami…Pana Etienne tam nie było gdyby był to poznałby zdanie mieszkańców Łomianek DOlnych i Kępy Kiełpińskiej…
  Według mojej oceny gdyby Radnemu naprawdę zależało na rzetelnych planach miejscowych to by przyszedł na konsultacje z mieszkańcami i tyle…Gdzie był Pan Radny gdy wprowadzano zmiany w 2011r do obszaru 4.2 tworząc obszar 4.2a? Czy wtedy w 2011r walczył o pozostawienie gruntów w obszarze 4.2a rolnymi? PRzeciez obszar 4.2a niczym się nieróżni od obszaru z którego został wydzielony a zostął wydzielony po to żeby dać możliwość zabudowy UPRZYWILEJOWANYM to może sprawdzimy KTO ma działki w obszarze 4.2a i na czyje polecenie utworzono ten twór dzieląc mieszkańców Łomianek na lepszych i gorszych i czemu miało służyć wprowadzenie tam zabudowy gdzie jej nigdy nie było czyli na obszarze 4.2a…a tam gdzie już istnieje zabudowa luźna czyli na obszarach 4.1 ; 4.2 ziemie mają leżeć odłogiem gdzie tu logika? kto ma wtym interes?
  Druga sprawa to trasa S-76 niech Radny Etienne powie co zrobił dla szybkiego powstania obwodnicy Łomianek tak potrzebnej nam mieszkańcom…i czy jest za szybką budową obwodnicy przez Dąbrowę…wkrótce się wszystko wyjaśni bo trzeba wyjasnić kto stworzył przy ul.Chopina przy Armii Poznań możliwość zabudowy wielorodzinnej na kilku działkach,które po wejściu planu miejscowego wżycie wystawiono za 26mln zł na sprzedaż…kto stworzył możliwość zabudowy blokami na kilku działkach w Dziekanowie Polskim na obszarach 8.2 i 8.3 i dlaczego stworzono przymusowe scalenia skoro mieszkańcy o to nie prosili ani nie było w tym żadnego celu publicznego? Dlaczego planowana Kościelna Droga – przedłużenie przechodzi przez środek domów, posjesji zabudowanych? Takich bubli jest więcej czas z tym skończyć i czas odkryc karty. A jak widać niektórzy się boją otwartej dyskusji na ten temat i próbują Radna Podolską zdyskredytować bo wetknęła kij w mrowisko…Wkrótce wybroy czas uporządkować sprawy planowania.//.

  0
  0
  Odpowiedz
 18. Król

  Mamy następne pytania: NA czyje polecenie wydano w 2010r warunki zabudowy dla domów spokojnej starości księży seniorów skoro ich działka znajduje się częściowo w rezerwacie przyrody Jezioro Kiełpińskie oraz ma kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych gleby klasy III?
  Na czyje polecenie wydano warunki zabudowy dla domów wolno stojących znajdujących się na przeciwko obecnych zabudowań księży jak innym na tej samej wysokości zawieszano warunki zabudowy?
  Dlaczego ciągle dzieli się mieszkańców? Zróbmy RÓWNE PLANY dla wszystkich a nie tylko dla wybrańców…ale widać,że ktoś się tu czegoś boi a radna Podolska miała odwagę przedstawić swoje merytoryczne uwagi i teraz próbuje się ją zdyskredytować…ale to wybrocy podsumują pracę radnych…

  0
  0
  Odpowiedz
 19. XYZ

  Dziwni jesteście naprawdę – Lelek i Król. Przecież to śmierdzi na odległość. Piszecie, że były przekręty a teraz wy w ramach sprawiedliwości chcecie tego co oni.
  Jakbyście używali mniej słów a więcej rozumu, to może nie wyszłoby na jaw, że chodzi o takie same machlojki jak zawsze.

  0
  0
  Odpowiedz
 20. dzieki

  Mam nadzieję że to ostatnia kadencja pana Etiena. Tyle problemów ile on nam mieszańcom sprawił… już starczy. Na szczęście dla naszego osiedla nie jest już sołtysem

  0
  0
  Odpowiedz
 21. raz dwa

  Rusek, prędzej tobie kota popędzą niż francuz buta dostanie.

  0
  0
  Odpowiedz
 22. bajeczny

  On taki Francuzik, jak rus…. Rosjaninem. Bliżej mu do wzgórz Golan.
  I jak to zwykle mają w charakterze prędzej sprzeda swoich sąsiadów niż w czymś im pomoże, uffffffffff
  było minęło teraz trzeba o nim szybko zapomnieć.
  Oby już nigdy więcej.
  No i jak zwykle broni swojej partii nie przejmując się sąsiadami.
  Sprzedawca elastyczny jak wibrator z pornosa.

  0
  0
  Odpowiedz
 23. Witek

  No to sie nam kroi sex afera… Kto nie lubi po francusku… Ale z Etienne fuj…,

  0
  0
  Odpowiedz
 24. OLA

  Referendum o odwołanie radnych i po problemie.Wszystko psuja,a tyle dobrego mozna zrobic dla naszego miasta.

  0
  0
  Odpowiedz
 25. OS.Kazik

  OLU czy chciałabyś być pominięta w procesie decyzyjnym. Ja nie, bo chce mieć wpływ na to jak będą wyglądały Łomianki za 10 lat. I wolałbym aby nie powstały w Łomiankach kolejne blokowiska czy zamknięte osiedla szeregowców, bliźniaków z 20 metrowymi „ogródkami”.

  Mi się bardzo podoba że radni pomyśleli o dodatkowych konsultacjach, które będą faktycznie konsultacjami społecznymi a nie podejmowaniem decyzji w bardzo wąskim gabinetowym gronie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *