www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Agnieszka Góralczyk

Kandydatka na Radną Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 6: Łomianki – osiedle Baczyńskiego
Komitet wyborczy: Komitet Wyborczy Wyborców Marcin Pawlicki i Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 50 lat
Wykształcenie: Wyższe
Zawód wykonywany: Księgowa

Kontakt dla wyborców: www.mpawlicki.pl, e-mail: aga4134@wp.pl

Podstawowe informacja o kandydacie.
Jestem mężatką i mamą 7 dzieci. Dlaczego aż tyle? No cóż różne są koleje losu i dlatego dla 5 dzieci jesteśmy z mężem rodzicami zastępczymi, w tym dwójki już studiujących. Z własnego doświadczenia znam sytuację rodzin wielodzietnych i całe korowody instytucji niby pomagających. Ukończyłam WSBiZ o specjalności Rachunkowość. Od 24 lat pracuję jako główna księgowa i bardzo lubię tą pracę. Liczby pozwalają mi oderwać się od problemów rodzinnych, a duża rodzina – od spraw biznesowych.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Mój pierwszy kontakt z Łomiankami miał miejsce 30 lat temu i zostałam oczarowana i bardzo chciałam tu zamieszkać: było harmonijnie, zielono, bezpiecznie, ludzie życzliwi. 3 lata temu spełniłam swoje marzenie i cóż rozczarowanie. Przywrócimy ład urbanizacyjny – duże sklepy sieciowe budujmy za miastem, dajmy mieszkańcom miejsca do odpoczynku, poprawmy niezbyt wydolny transport publiczny. Zmobilizujmy się i zagłosujmy na tych którzy zdobędą środki finansowe na spełnianie marzeń.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Jest wiele bardzo pilnych spraw do rozwiązania a mianowicie: przepełnione przedszkola, przepełnione szkoły podstawowe, brak wielozawodowej szkoły ponadgimnazjalnej, każdy wie jak jest z z transportem publicznym. Dla rozwoju każdej społeczności najważniejszy jest rozwój młodego pokolenia a więc szkoły, przedszkola, zapewnienie zajęć pozalekcyjnych. Rozbudowa gminnego transportu publicznego.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Samorząd czyli samo-rządzenie, a więc rozwiązywanie naszych lokalnych spraw, przez naszych przedstawicieli w Radzie. Radny reprezentuje wszystkich mieszkańców a nie tylko cele wytyczone przez swój komitet. Bez względu na przekonania polityczne współpraca między organami wykonawczymi i stanowiącymi winna być harmonijna a głównym celem powinno być ułatwianie życia mieszkańcom danej społeczności którzy dali mandat zaufania swym przedstawicielom.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Mój okręg to osiedle Baczyńskiego czyli budownictwo wielorodzinne w tak dużej społeczności bardzo ważne jest utrzymanie czystości – odbiór śmieci komunalnych, mimo a może że jestem nowym mieszkańcem widzę tu problem. Na osiedlu brak jest odpowiedniego oświetlenia. Chodniki i parkingi pełne dziur. Brak infrastruktury rekreacyjnej, nie wspomnę już o takiej prozaicznej rzeczy jak ławki.

Ponadto:
16 listopada idźmy głosować – jesteśmy gospodarzami tego miasta nie pozwólmy aby to inni za nas decydowali.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Dobrze

Agnieszka Góralczyk

Agnieszka Góralczyk

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *