www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Agnieszka Zdunek

Kandydatka na Radną Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg nr 3: Łomianki – osiedle Dąbrowa Leśna II
Komitet wyborczy: KWW Dąbrowa Leśna

Wiek: 46 lat
Wykształcenie: wyższe
Zawód wykonywany: pracownik samorządowy

Kontakt dla wyborców: agnieszka.zdunek@vp.pl

Podstawowe informacja o kandydacie.
Mieszkam w Dąbrowie Leśnej, gdzie tuż przed moim urodzeniemsprowadzili się z Warszawy moi rodzice. Mam 46, mężatka,4 letnia córeczka. Ukończyłam historię na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studium Samorząd Terytorialny i Polityka Regionalna. Swoją karierę zawodową rozpoczynałam jako nauczyciel historii, obecnie od lat pracuję w administracji samorządowej.
Poza zawodowe zainteresowania – to żeglarstwo, pieśni morza, literatura i turystyka.
Społecznie działam w Zarządzie Osiedla.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Za kilka lat powinny wyglądać nieco lepiej niż dziś – uporządkowana sprawa kanalizacji, ład w zagospodarowaniu przestrzennym, sensowny rozwój budownictwa jednorodzinnego+ drobne usługi.
Liczę na rozwój walorów rekreacyjnych obszar jezior,zwłaszcza Dziekanowskiego ale też wybrzeży Wisły. Marzy mi się plaża miejska nad jeziorem, przystań jachtowa, bulwary spacerowe + przystań rzeczna nad Wisłą…
I mam nadzieję, że z drugiej strony wciąż będzie swobodny dostęp do Puszczy.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Dokończenie kanalizacji i wodociągów – konieczne są aktywnedziałania gminy promujące podłączanie się do sieci,naprawienie sieci ulic zniszczonych w czasie budowy kanalizacji oraz oczywiście budowa w pierwszej kolejności szkoły w DąbrowieLeśnej oraz rozbudowa/budowa szkół w innych częściach Łomianek.

3. Czym według Pani /Pana jest samorząd. Jaka jest jego rola? Jakie powinny być stosunki między władzą uchwałodawczą (Rada) a władzą wykonawczą (Burmistrz/Starosta)?
Samorząd oznacza sprawowanie władzy przez obywateli(mieszkańców) na swoim terytorium. Mogą ją sprawowaćbezpośrednio – np poprzez referenda, zebrania itp lub przezswoich przedstawicieli – radę i burmistrza.Obie instancje przedstawicielskie powinny współpracować dladobra tych, których reprezentują. Rada ma za zadanie wytyczaćkierunki i uchwalać prawo miejscowe, które burmistrz musirealizować i wykonywać. Burmistrz inspiruje i współpracuje z radą,kieruje Urzędem, wykonuje prawo.

4. Co zamierza Pan/Pani zrobić konkrenie dla swojego okręgu wyborczego?
Mam nadzieję, że uda mi się doprowadzić do:
– budowy Szkoły Podstawowej w Dąbrowie
– stworzenia sprawnej komunikacji Dąbrowy z Warszawą i centrum Łomianek
– naprawy zniszczonych nawierzchni dróg i budowy chodników wzdłuż głównych ulic Osiedla
– unowocześnienia placu zabaw, (może siłownię na powietrzu?)
– postawienia zadaszonych przystanków i koszy na śmieci
– wytyczenia ścieżek rowerowych.
Chciałabym, żeby zawitała na Dąbrowę filia Domu Kultury

Ponadto:
– słuchać mieszkańców i zgłaszanych przez nich potrzeb;
– współpracować ściśle z Zarządem Osiedla,
– opracować nowy statut dla samorządów osiedli i sołectw – w kierunku zwiększenia ich uprawnień.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

Agnieszka Zdunek

Agnieszka Zdunek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Marcin

  Pani Agnieszko, życzę Pani powodzenia i mam nadzieję, że będzie nas Pani reprezentować w Radzie Miasta. Bardzo mocno trzymamy kciuki.

  Proszę jeszcze napisać jaki mam Pani pogląd na zmiany w zagospodarowaniu Dąbrowy przewidujące, zgodnie z tym co chyba proponuje obecna władza, gęstą zabudowę osiedla. Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Marcin

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Agnieszka Zdunek

  Bardzo dziękuję za słowa poparcia i przepraszam, że z takim opóźnieniem je zauważyłam.
  Jeśli chodzi o mój pogląd na zmiany w planach zagospodarowania Dąbrowy, to zdecydowanie wystąpiłam przeciwko włączeniu nas do obszaru obejmującego centrum miasta tzw „wielofunkcyjności miejskiej” w proponowanym przez obecnego Burmistrza studium. Dąbrowa powinna zachować swój dotychczasowy charakter osiedla zielonego, z zabudową jednorodzinną, w studium powinien być wpisany brak możliwości zabudowy szeregowej i wielorodzinnej oraz brak usług uciążliwych.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Obserwator 2

  Popieram. Dodać należy, że decydujące będzie określenie obszarów leśnych – obecnie doszło do nieco paranoicznej sytuacji, że pojedyncze działki są lasem wciśniętym pomiędzy zabudowane osiedle leśne i te sąsiednie działki są w całości budowlane. Więc należy określić rozsądne wskaźniki zabudowy dla obszaru oraz minimalną powierzchnię działek budowlanych. Przyszłych radnych czeka ogromne zadanie.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *