www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ahoj! Weekend z Jachklubem Łomianki

Ahoj! Niewielu mieszkańców naszego miasta wie, że mamy w ŁomiankachStowarzyszenie Jachtklub Łomianki.

Jachtklub… Termin elegancki i ekskluzywny.Jachting to sport elitarny, zajęcie wytwornychjachtsmenów. Niektórzy tak widzą żeglarstwo.

Inni żeglują dla przyjemności walki z żywiołem,współzawodnictwa na regatach, emocji. Dlaniektórych ważne jest szkolenie – siebie i innych.Żeglowanie wymaga o wiele więcej umiejętnościi wiedzy, niż jazda samochodem, czy pływanie motorówką.Dla wielu to sposób na zwiedzanie świata,poznawanie ciekawych miejsc i ludzi od stronywody, skąd sprawy wyglądają zupełnie inaczej…Co jeszcze daje żeglarstwo? Uczy zaradności,pokory, empatii, kształtuje dobre nawyki, pomagauwierzyć w siebie, także żeglarzom niepełnosprawnym.A dla kogo jest nasz Jachtklub Łomianki? Dlawszystkich! Wychowaliśmy kilkudziesięciu żeglarzy,pływaliśmy rekreacyjnie i regaciliśmy się tui tam… Założycielem i komandorem Jachtklubujest mieszkaniec Sadowej, Maciej Mickiewicz, którywraz z grupką żeglarzy prowadzi klub od 8 lat.
To fakty.

Ale warto wspomnieć jeszcze coś: Pasję, Przygodę,Marzenie i Działanie. Skąd się biorą takieczy inne kluby, organizacje? Nie trzeba nadzwyczajnychśrodków. Wystarczy lider z pasją i kilkupasjonatów. Tak było i tym razem. Znów okazałosię, że można stworzyć coś z niczego.

Dziś klub ma nawet własne jachty. „Harpun” najeziorku Dziekanowskim daje wspaniałą możliwośćprzeżycia żeglarskiej przygody w pobliżu domu.„Korab” na jeziorze Jeziorak to możliwość rejsówi szkoleń na dużych, atrakcyjnych akwenach. Dziękizdobytym uprawnieniom możemy także czarterowaćjachty i przeżywać przygody, gdziekolwiekzechcemy. Wielokroć żeglowaliśmy flotyllą kilkujachtów w przeróżnych stronach. Nie tylko po polskimi niepolskim śródlądziu, ale także szwedzkichszkierach, norweskich fiordach, wodach Cykladów,Montenegro, Capo Verde i Kuby, na Karaibach,w Tajlandii i wielu innych zakątkach.

Jak zaczynają się takie przygody? Często od marzenia.Czasem marzenia wydają się nierealne, aleokazuje się, że wkrótce się spełniają. Jeśli naprawdęmocno chcesz pożeglować między greckimiwyspami albo podziwiać od środka norweskiefiordy, zrobisz to… Nie musisz być żeglarzem,nie musisz mieć jachtu ani dużych pieniędzy…Z jeziorka Dziekanowskiego na oceany! Nie bój sięmarzyć!

Działaj! Najlepiej zaczynaj od dziś! Nie ma na coczekać. Jeśli teraz tego nie zrobisz, możesz w przyszłościżałować. Ileż razy słyszałem „Tak, chciałbymżeglować, miałem nawet zamiar skończyć kurs nażeglarza, ale jakoś nie wyszło…Szkoda…”.

Dlatego korzystaj z okazji! SJŁ jest w naszym mieściei zaprasza! Zajrzyj na stronę www.jkl.waw.pl. Weźudział w szkoleniu lub rejsie. Naucz się węzłów, oneprzydadzą Ci się także w codziennych sytuacjach.Wysłuchaj gawęd o nawigacji, meteorologii. Poznajbarwne opowieści o żeglarskich przygodach.

Warto! Stopy wody pod kilem!
Navigare necesse est!

Tomasz Sienicki


28-29 czerwca odbędzie się w Domu Kultury w Łomiankach oraz na i przy Jeziorze Dziekanowskim Weekend żeglarski zorganizowany przez Jachklub z Łomianek. Bardzo polecamy!

Ahoj! Weekend z Jachklubem Łomianki

Ahoj! Weekend z Jachklubem Łomianki

Ahoj! Weekend z Jachklubem Łomianki

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. burza

  fajna impreza.okazuje się , że żeglarstwo może być tuż za rogiem.
  można popływać po jeziorku Dziekanowskim i sporo się nauczyć.
  trzeba tylko wyjść z domu. polecam wszystkim młodym osobom

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Rafał

  Fajnie, że Nasze Łomianki Info piszą o takich ciekawych klubach
  . Nic o tym wcześniej nie słyszałem

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Lemur

  #Rafał – Rafale widzisz, nie możesz czytać tylko Łomianki.info. Zaglądaj na stronę gminy i Domu Kultury, będziesz miał pełny obraz. Klub działa we współpracy z Domem Kultury gdzie ma siedzibę i finansuje imprezy ze środków gminy, dzięki temu, że Burmistrz wspiera organizacje samorządowe w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *