www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Akcja ratunkowa na Bałtyku

Nagłe zwroty żaglowca, zygzakowaty kilwater (śladprzebytej drogi) jachtu oraz dwa duńskie helikopteryratownicze, które pojawiły się na internetowej mapie,wykonujące podobne manewry w powietrzu mogłyświadczyć o jednym – poszukiwaniu czegoś lub kogoś.Przy szczepie 462 DHiZ w Dziekanowie Leśnym działa odniedawna pierwsza Harcerska Drużyna Wodna „Alpha”,której drużynowym jest Michał Trochimiuk.

Pod koniec kwietnia młodzi harcerze odbywali rejs szkoleniowypo Bałtyku na żaglowcu „Zawisza Czarny”. Podczasrejsu mieli okazję wziąć udział w akcji ratunkowej. W czasienocnej wachty zauważono wystrzelone czerwone raceświetlne będące symbolem wzywania pomocy. Kapitanżaglowca, zawiadomił duńskie służby ratownicze, którepoprosiły o pomoc. Podjęto skoordynowanąakcję poszukiwawczą, w której dzielnie i z poświęceniem,nie śpiąc prawie całą noc, uczestniczyłatakże młodzież z Dziekanowa Leśnegoi Łomianek do rana patrolując wyznaczonyprzez Duńczyków akwen.

Na szczęście nie zdarzyło się nic, co mogłobyzachwiać romantyczną wyprawą młodej załogi. Wszystkozakończyło się pomyślnie – nikogo i nic nie znaleziono,a załoga żaglowca zachowała się bardzo odpowiedzialniei profesjonalnie – zgodnie z zasadami obowiązującymiw takich sytuacjach na morzu.

Zarówno ja, jak zapewne inni rodzice, jesteśmy pewni, żeżeglarstwo, w tym żeglarstwo morskie, wspólne przeżywanieprzygód i zbieranie cennych doświadczeń przez naszedzieci, będą dla nich bardzo ważne, a dla wielu mogąstać się drogowskazem w życiu. Dlatego też cieszę się, żemój syn jest harcerzem – członkiem drużyny wodnej i łączącideały harcerskie z żeglarstwem może rozwijać swojepasje i kształtować swój charakter.

/ Ojciec Piotr K.

____________________________
Więcej o drużynie wodnej na: www.facebook.com/WodniacyLomianki/

Akcja ratunkowa na Bałtyku

Akcja ratunkowa na Bałtyku

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. adam

    Tylko pozazdrościć takich przygód i doświadczeń. Choć pewnie strachu się wszyscy „najedli” i żeglarze i rodzice,

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *