www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Akcja „Ruszaj już maj” rozruszała całe łomiankowskie rodziny

Gmina Łomianki od wielu lat brała udział w akcji Rowerowy Maj, dlatego dzieci ze wszystkich szkół i przedszkoli wyczekiwały tej aktywności. Niestety w tym roku przedstawiciele gminy zdecydowali, że Łomianki nie przystąpią do kampanii. Informacja o tym fakcie bardzo późno trafiła do opinii publicznej.

Rozczarowanie dzieci na szczęście nie trwało długo, ponieważ z inicjatywą „Ruszaj już maj” wystąpiło stowarzyszenie Halo Łomianki. Akcje zainicjowała i przygotowała Katarzyna Grzechnik. W błyskawicznym tempie zorganizowano bardzo ciekawą alternatywę, w którą dzięki zaangażowaniu radnej Magdaleny Cłapinskiej chętnie włączyli się przedsiębiorcy z Łomianek. Inicjatywa „Ruszaj w maj” opierała się na promowaniu aktywności sportowej dla całych rodzin, oraz na tym by pokazać jak ważne jest wspólne spędzanie czasu.

Finał akcji odbył się w dniu 9.06 przy Jeziorku Fabrycznym. Wśród uczestników rozlosowano wspaniałe nagrody takie jak karnety do parku wodnego Suntago, vouchery na zajęcia sportowe w Studio 33, gry edukacyjne, bidony i inne akcesoria rowerowe. Podczas finału akcji radny Paweł Stasiak promował transport rowerowy jako jeden z elementów dbania o czyste powietrze.

Organizacja takiego przedsięwzięcia pokazuje, że w Łomiankach mamy sportowego ducha oraz potrafimy działać dla wspólnej sprawy.

Akcje wsparły takie firmy jak: Delikatesy Zakrzewski, Wrzosowy Zakątek, Studio 33, Hergo, Print Point, Fresh Gelato i Pizza Łomianki.

Katarzyna Grzechnik

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Kamila

  Uważam, żę bardzo dobrze się stało, że w tym roku Gmina nie podpisała umowy na Rowerowy Maj z Gdańskiem.
  Jak widać można to zrobić swoimi siłami, stowarzyszeń i szkół jak to było w Szkole Podstawowej numer 1 w Łomiankach.

  8
  3
  Odpowiedz
  • Tatka

   Też tak uwazam. Im wiecej jest robione wlasnymi silami tym lepiej.

   Dobre zeby sprzatanie ulic, placow zabaw było robione przez nasze spolki tak jak do tej pory za czasow p. Zebrowskiej, a nie jak to już bywalo było zlecana kolegom i znajomym.
   Słyszałam że znowu ma to robic ,,ktos z zewnatrz,,

   1
   0
  • Kogut

   Dzięki p.Żebrowskiej i Cłapińskiej zaoszczędziliśmy dużo pieniędzy i daliśmy szansę na inicjatywy mieszkańców . Ciekawe czy teraz też tak będzie , czy może będzie zlecane kolegom i koleżankom?

   2
   0
 2. Paw

  Brawo dla Pani Katarzyny i radnej Magdaleny Cłapińskiej za organizację.

  5
  1
  Odpowiedz
 3. Gratulacje!

  HALO ŁOMIANKI HALO ŁOMIANKI HALO ŁOMIANKI

  2
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *