Akcja Straży Miejskiej w Łomiankach. Skrajnie wyczerpany kot przestał oddychać
Niskie, minusowe temperatury wdają się w znaki nie tylko ludziom, ale też zwierzakom. To one – teraz, kiedy są narażone na wychłodzenie – potrzebują zwłaszcza naszej uwagi i niejednokrotnie pomocy.
W środę – 12.02.2025 – miała miejsce niezwykła akcja ratunkowa Straży Miejskiej w Łomiankach. Skrajnie wyczerpany kot potrzebujący natychmiastowej pomocy nagle przestał oddychać.
Jak informuje Straż Miejska w Łomiankach – Wszystko zaczęło się od telefonu zaniepokojonego mieszkańca z ul. 22 Września w Łomiankach, który na swojej posesji zauważył kota. Zachowanie zwierzęcia, czyli brak ruchu i apatia wzbudziły czujność osoby zgłaszającej.
Kiedy strażnicy dotarli do kota, zwierzę było nieprzytomne, w stanie hipotermii. Od tego momentu sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna. Municypalni obawiali się, że nie zdążą na czas, aby go uratować. W drodze do weterynarza spełniły się najgorsze przypuszczenia – kot przestał oddychać. Funkcjonariuszka natychmiast podjęła resuscytację. Doświadczenie oraz determinacja, aby uratować małe futrzaste życie przyniosły pozytywny skutek oraz łzy wzruszenia.
Kociak miał niebywałe szczęście, można powiedzieć, że wygrał los na loterii. Przeżył, nadal jest pod opieką weterynarza, ale jego stan jest stabilny. Natomiast ogromnie cieszymy się, że znalazł właściciela, który otoczył go troskliwą opieką. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc futrzakowi.
– Jeśli na Waszej drodze stanie wyziębione lub wymagające opieki zwierzę, nie zwlekajcie z pomocą. Możecie skontaktować się nami pod numerem telefonu 986 – zachęca Straż Miejska w Łomiankach.
mm./red,
Źródło: Straż Miejska w Łomiankach
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
Dopiero trzeci konkurs przyniósł rozstrzygnięcie. Jest dyrektorka żłobka w Sadowej
Po dwóch wcześniejszych, nieskutecznych postępowaniach gmina w końcu wyłoniła osobę, która pokieruje Gminnym Żłobkiem...
Historia spotyka się ze sportem. III Palmirski Bieg Pamięci Janusza Kusocińskiego
W sercu Puszczy Kampinoskiej ponownie pojawią się biegacze, którzy łączą sportową pasję z upamiętnieniem jednego z...
Awaria stacji uzdatniania wody. Pół Łomianek bez wody
Dziś, w niedzielę 18 sierpnia, doszło do awarii jednej ze stacji uzdatniania wody, przez co w znacznej części ...
W Łomiankach odbyły się uroczystości z okazji Dnia Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r.
16 sierpnia w Burakowie odbyły się uroczystości patriotyczne z okazji Dnia Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy...
Kończy się termin składania wniosków w Łomiankach. Można dostać do 1000 zł na zbiorniki i ogrody deszczowe
Tylko do 31 sierpnia mieszkańcy Łomianek mogą ubiegać się o dofinansowanie na przydomowe zbiorniki na deszczówkę i...
Straż Miejska w Łomiankach odłowiła jeżozwierza. Widziany był drugi osobnik
Nietypowa interwencja Straży Miejskiej w Łomiankach. We wtorek przy ul. Zachodniej strażnicy odłowili jeżozwierza,...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #162
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" zachęcamy do...
Nowa przestrzeń sołecka w Łomiankach Dolnych. Mieszkańcy spotkali się przy ognisku
W sobotę, 8 sierpnia 2026 roku, mieszkańcy Łomianek Dolnych spotkali się na wspólnym ognisku zorganizowanym na nowo...
Długi sierpniowy weekend? A może na mazowieckiej wsi?
Nie trzeba jechać setek kilometrów, by dobrze wypocząć. Kilkugodzinny dojazd, stanie w korkach, szukanie noclegu -...











0 komentarzy