www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

AKCJA WIELKIE WAGI

Szpital w Dziekanowie Leśnym. NASZ szpital. Leczy NASZE dzieci. Od lat niesie pomoc najmłodszym, dziś sam potrzebuje pomocy.

Dwa miesiące temu, przypadkowo, w rozmowie z jednąz mieszkanek naszego sołectwa, pracownicą szpitalaOddziału Patologii Noworodków i Niemowląt,dowiedziałem się o problemach materialnych wspomnianegooddziału.

26 lipca w Dziekanowie Bajkowym zawiązał się KomitetSpołeczny Opieki nad Oddziałem Patologii Noworodkówi Niemowląt przy Szpitalu w Dziekanowie Leśnym w składzie:Marcin Etienne, Anna Rawska, Joanna Uniowska,Karolina Etienne, Anna Marcioha, Leszek MarciohaZbiórkę środków na zakup wag oraz ew. termometrówdla Oddziału Patologii Noworodków i Niemowląt planujemyprzeprowadzić w dniach 15 września – 30 października.W tym celu wyemitowane zostaną „cegiełki””o nominałach od 10 do 500 złotych. Akcję kierujemy dowszystkich zainteresowanych osób mieszkających na tereniegminy Łomianki, jak również właścicieli fi rm.Dary rzeczowe zbierane będą po uprzednim kontakcietelefonicznym u: Ani Rawskiej, (ul. Bolka i Lolka,tel. 602133332); Joasi Uniowskiej, (ul. Złotej Rybki, tel.504603882); Ani i Leszka Marcioha, (ul. Kopciuszka, tel.505168733); Karoliny i Marcina Etienne, (ul. Kaczki Dziwaczki,tel. 601291273) U w/w osób dostępne będą donabycia cegiełki.

Co jest potrzebne: pościel w każdej ilości, w tym poszewkii prześcieradła w dowolnym rozmiarze; szpitaldysponuje własną szwalnią, wszystko na miejscu sobiedotną na wymiar; koce; przewijaki stacjonarne i mobilne;pieluchy tetrowe; drewniane krzesła, stół; kanapęzmywalną (ze skaju) tak, by można ją było zmyć; żaluzjena okna, rolety; baterie łazienkowe, umywalka, brodzik,kabina, resztki niewykorzystanej glazury i terakoty (potrzebnedo wyremontowania małej łazienki, która niebyła remontowana, chyba od początku istnienia oddziału);elementy wykończeniowe do łazienki: lustro, wieszakina ręcznik i papier toaletowy; grzejnik elektryczny np.olejowy; klimatyzator.

Nie potrzebujemy: zabawek, pluszaków, książek… są toniemowlaki 🙂 ubrań, żywności, elektroniki.Sukcesywnie, na stronie www.dziekanowbajkowy.plbędziemy zamieszczali informacje o zgromadzonych już,dzięki Państwu, darach.

Więcej o AKCJI WIELKIEJ WAGI na www.dziekanowbajkowy.pl

LOMIANKI.INFO ma zaszczyt pełnić patronat medialny nad akcją.

Liczymy na Państwa WIELKIE SERCE!
W imieniu Komitetu Społecznego Opieki
nad Oddziałem Patologii Noworodków i Niemowląt
przy Szpitalu w Dziekanowie Leśnym,
Marcin ETIENNE,
Sołtys Dziekanowa Bajkowego, Radny Gminy Łomianki

AKCJA WIELKIE WAGI

AKCJA WIELKIE WAGI

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *