www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Alarm powodziowy odwołany

O godzinie 12.00 odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
W związku z faktem, że fala kulminacyjna na Wiśle minęła Łomianki, poziom Wisły się obniżył a woda odeszła od wałów stwierdzono, że zagrożenia powodziowego nie ma.
Poziom wody obniżył się tylko od godziny 7.00 do 11.00 o około 50 cm.

Burmistrz Łomianek zarządzeniem numer RAG.0050.64.2014 z dnia 22 maja 2014 roku odwołał (od godziny 12.00, 22 maja 2014 r.) alarm powodziowy dla Gminy Łomianki.

Służby mundurowe – strażacy i policjanci – opuszczają okolice wałów nadwiślańskich. Trwają jeszcze prace techniczne m.in. zabezpieczenie wcześniej przywiezionego piasku i worków.

Potwierdziły się opinie służb patrolujących w dniu wczorajszym wały, że akcja zaplanowana wstępnie do soboty 24 maja zostanie zakończona dużo wcześniej.

Alarm powodziowy odwołany

Alarm powodziowy odwołany

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Obserwator III

  Na forum napisano: Lekceważenie społecznej gotowości do pomocy samym sobie, przez osoby jednoznacznie popierającego obecnego burmistrza jest żałosne. Deprecjonuje rolę społeczeństwa obywatelskiego i jest w swym wyrazie aspołeczne. Wkręcanie w to rozgrywek partyjnych poraża i budzi antypatię do tak piszących autorów wypowiedzi. Bo wspólne działanie to potęga była jest i będzie.
  Łomianki od lat jest mocno skonfliktowaną gminą. Walka o wały cztery lata temu osób że wszystkich środowisk, była dobrym przykładem współdziałania dla wspólnego dobra.
  Obecna powódź na całe szczęście została dość dokładnie określona i nie wymagała właściwe żadnej mobilizacji. Ot taka, jaka powtarza się czasem kilka razy w roku. Poprzednia miała jednak charakter znacznie większej i była znacznie trudniejsza do określenia. Chwaleniem się tym, że dziś wszystko poszło dobrze dzięki dobrej organizacji budzi uśmiech. Poszło dobrze bo było to najzwyklejsze wezbranie rzeki jakich było setki o ile nie tysiące w ostatnich latach w Łomiankach.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gas

  Osobiście przemilczę już ten temat…
  „sweet focie” obok wału zrobione, to ALARM też można odwołać.
  Fajnie ,że mogę już wrócić spokojnie do domu ( po wcześniej ogłoszonej ewakuacji).
  Spijcie spokojnie i bawcie się dobrze na potańcówkach! 😉

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Anonim

  A kiedy była ogłoszona ewakuacja ?
  Chyba pomyliło ci się z przerwą zarządzaną przez Grądzkiego na sesjach, bo to najczęściej jest tzw ewakuacja przed trudnym tematem lub niewygodnymi pytaniami…

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Gas

  (NIEZALOGOWANY: # IP: 89.69.84.) Zapytaj o to Burmistrza lub jego zastępce, gdy ogłaszał ALARM powodziowy…

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *