www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ależ oni tańczyli!

W odbywających się dwa tygodnie temu Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Tańcu na Wózkach w łomiankowskim ICDS wzięły udział pary z całej Polski i zawodnicy z Niemiec.

Wyłonieni zostali mistrzowie Polski w tańcu na wózkach w stylu combi i duo, w klasach 1 i 2 oraz w stylu standardowym i latynoamerykańskim. Podczas zawodów odbyły się pokazy tańca najmłodszych grup dziecięcych z Klubu Tańca Swing.

Co oznaczają obco brzmiące nazwy kategorii? Taniec na Wózkach to dyscyplina sportowa, w której zawodnicy tańczą w parach podzielonych na dwie konkurencje – combi (osoba niepełnosprawna tańczy ze sprawnym partnerem) oraz duo (dwie osoby na wózkach). Pary są podzielone według sprawności osoby niepełnosprawnej na dwie klasy taneczne: klasa 1 – osoba na wózku o mniejszej sprawności ruchowej, klasa 2 – osoba na wózku o większej sprawności ruchowej. Do wyboru są dwa style: standard (walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quick-step) i latina (samba, cha-cha, rumba, pasodoble, jive). Para może tańczyć jeden lub dwa style.

Pary mistrzowskie zdobyły medale, pamiątki i upominki. Rywalizacja wśród zawodników na mistrzostwach była duża. Nie zabrakło wielu wzruszeń i emocji nie tylko na parkiecie, ale i wśród licznie zgromadzonej publiczności.

Stroja
Echo Łomianek o Bielan nr 9/2008

Ależ oni tańczyli!

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *