www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Anegdoty teatralne

Znakomity aktor Jan Kurnakowicz płacił w restauracji rachunek za obiad. Wręczył kelnerowi banknot – ten grzecznie się ukłonił i podziękował. Na to artysta: – Należy mi się jedna złotówka reszty! Któryś z kolegów aktorów siedzących przy stole szepnął: – Janek, upominasz się o złotówkę, wstyd! Na to mistrz – Kurnak”: – Od każdego klienta wyciągną złotówkę a potem willę w Zakopanem budują! Ot co!

Satyryk, konferansjer – Andrzej Poniedzielski prowadził kiedyś cykl koncertów, w których brał udział znany zespół „Wolna grupa Bukowina” (było to za czasów PRL-u). Andrzej wyszedł na scenę i w swoim stylu – flegmatycznie zapowiedział, cedząc słowa: – Śpiewa Wolna grupa Bukowina, ale mają też piosenki szybsze… Cenzura natychmiast przyczepiła się: – Dlaczego WOLNA?

Pan Dodek Dymsza, który na co dzień stosował dewizę: – „Aby śmieszyć, aby śmieszyć”, umawia się ze mną i mówi: – Spotkajmy się w sobotę w kawiarni Hotelu Europejskiego, tak powiedzmy między godziną jedenastą a… siedemnastą. Tylko bądź pan, panie kolego, punktualnie!

Wiktor Zatwarski

Anegdoty teatralne

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *