www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Apel Burmistrz Łomianek

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy

Od wielu miesięcy żyjemy w świecie, w którym tematem dnia jest bezustannie koronawirus. Wszyscy zdążyliśmy się z nim oswoić. Z jednej strony dobrze, bo nie wzbudza w nas paniki, z drugiej strony usypia naszą czujność, a to bardzo niebezpieczne.

Na Covid-19 w całej Polsce choruje coraz więcej ludzi. Wirus nie omija również naszej gminy. Jeszcze niedawno w Łomiankach mieliśmy pojedyncze potwierdzone przypadki zachorowań. Dziś w Gminie mamy 51 chorych osób. Mówimy o mieszkańcach z potwierdzonym wynikiem dodatnim testu – objętych izolacją. Nikt nie wie, ilu jest wśród nas niezdiagnozowanych, bezobjawowych a jednak chorych na covd-19 osób.

Apeluję do Państwa odpowiedzialności – nie powołujmy się na konstytucję i nie mówmy, że noszenie maseczek ogranicza naszą wolność. Zakładajmy maseczki nie dlatego, że ktoś nam każe, ale dlatego, żeby zadbać o siebie, swoich bliskich i ludzi, z którymi mamy przypadkowy kontakt na ulicy, w sklepie i komunikacji miejskiej. Tylko odpowiedzialne zachowanie może powstrzymać rosnącą liczbę zachorowań. Pamiętajmy o zachowaniu odległości wszędzie, gdzie to możliwe, często i dokładnie myjmy ręce. To niewymagające, ale bardzo skuteczne czynności, które mogą nas ochronić przed dramatycznymi skutkami pandemii.

Życzę każdemu z Państwa dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.

Burmistrz Łomianek, Małgorzata Żebrowska-Piotrak

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *