www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Wraz z wiosną i cieplejszą aurą rozpoczął się sezon na imprezy, pikniki i festyny.

RODZINNIE NA BAJKOWYM
27 kwietnia na osiedlu Dziekanów Bajkowy odbyła się 9. edycja imprezy „Szukamy Wielkanocnych Jajek”. Jak zwykle organizatorzy-wolontariusze, mieszkańcy Dziekanowa Bajkowego, przy koordynacji organizacyjnej radnego Marcina Etienne, przygotowali moc atrakcji dla najmłodszych. Dzieci szukały czekoladowych jajek, były zabawy sportowe, liczne konkursy, nagrody, budowanie z klocków LEGO naturalnej wielkości figury policjanta zorganizowane przez lokalną firmę MANAMI.
Do organizacji pikniku włączyło się Centrum Kultury przygotowując dla dzieci gry i zabawy w stylu retro. Była gra w gumę, hula-hoop, gra w klasy i puszczanie jojo. Dzieci mogły też własnoręcznie wytłoczyć sobie przypinki: „Kultura nie kłuje”, czy imprezowe „Szukamy Wielkanocnych Jajek”.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Moja Szkoła” uruchomiła w swoim namiocie produkcję gniotek, które podbiły serca maluchów.Ośrodek Pomocy Społecznej otworzył podczas imprezy swój punkt konsultacyjny, w którym można było uzyskać fachową poradę. Pracownicy Ośrodka przeprowadzili również zapowiadaną i zakończoną dużym sukcesem akcję „Miś Pocieszyciel”.
Na imprezie można było zakręcić kołem garncarskim i stworzyć własnoręcznie coś z gliny, odbył się pokaz akrobatyki, była nauka fechtunku, strzelanie z łuku, były alpaki Lucek i Alka, strażacy z OSP oraz wiele innych atrakcji. W specjalnie podstawionym KrwioBusie można było oddać krew. Z okazji tej skorzystały 22 osoby, oddając w sumie 10 litrów krwi.
Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Szczegółowe sprawozdanie z imprezy znajdziecie na www.dziekanowbajkowy.pl

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH
12 maja w Parku Miejskim przy ulicy Fabrycznej odbył się piknik rodzinny w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Jak wiadomo park ten powstał właśnie dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Spójności. Oprócz animacji dla najmłodszych i ich rodzic
ów Urząd Miejski przygotował teatr plenerowy, a Centrum Kultury organizowało konkursy. Dużym zainteresowaniem cieszyła się miejska gra rowerowa zorganizowana przez coraz bardziej aktywne Stowarzyszenie „Młode Łomianki”, natomiast łomiankowski Jacht Klub zachęcał do udziału w swoich przedsięwzięciach. Dużą atrakcją były też przejażdżki na kucykach prowadzone przez Fundację „Byka za Rogi”.
Swoje programy wyborcze próbowali zaprezentować kandydaci Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości startujący w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, co jednak się nie udało, gdyż zaraz po oficjalnym zamknięciu Pikniku Rodzinnego pogoda skutecznie przegoniła potencjalnych wyborców.

Więcej zdjęć: www.facebook/lomianki.info

W najbliższym czasie zaplanowano m.in. Piknik Rodzinny z koncertem z okazji obchodów jubileuszu 30-lecia uzyskania praw miejskich przez Łomianki, który odbędzie się 2 czerwca przy ICDS.

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

Atrakcje nie tylko dla dzieci

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. Magda

  Uważam ,że radnym najbardziej angażującym się w sprawy naszego miasta jest P.Janusz Skonieczny .Zaimponował mi swoją dociekliwością na Radach Miasta. Jego wypowiedzi są bardzo kulturalne jest dociekliwy i drąży większość spraw dla nas ważnych.
  Przyjrzyjcie się mieszkańcy temu Panu ja widziałabym go w przyszłości na stanowisku Burmistrza.
  P.Januszu oby tak dalej :))

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Ann

  Bardzo udana impreza. Fajny teatrzyk dla dzieci. Szkoda, że pod koniec imprezy spadł deszcz i musieliśmy szybko się zbierać.

  Miło też było zamienić i wyjaśnić kilka spraw naszego osiedla z Panią Burmistrz. Bez wywyższania się i sztucznych uśmieszków i co najważniejsze bez dziwnie wyglądających panów, którzy poprzedniego burmistrza nie odstępowali na krok i skutecznie utrudniali zadania mu jakiegoś pytania.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Pochlebca

  Wszystko jest super. ubudubu ubudubu. Nowe władze Łomianek są najlepsze niezależnie od tego co robią.Bezapelacyjnie popieram wszystko co robi nowa władza. Poprzednia władza była be i wszystko co złe jest winą poprzedniej władzy. Ta obecna jest nieomylna.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. moja opinia

  Nie byłem zwolennikiem Pani Żebrowskiej w ostatnich wyborach jednak poziom kultury, dyskusji i podejśie do mieszkańców np. na zebraniach osiedlowych jest zupełnie inny niż za czasów poprzeników. Można zapytać, zwrócić uwagę i nie zostanie się opryskliwie potraktowanym, a otrzyma się wyjaśnienia i odpowiedź, a nawet Pani Burmistrz potrafi przeprosić np. za opóźnienia z odbiorem worków.
  Pan Dąbrowski niestety nie potrafił niczego wyjaśnić, a jego zastępca opryskliwie traktował pytających. Ciągle coś agresywnie pokrzykiwał o „opozycji”. Wtedy można było to odbierać jako coś normalnego, a dopiero z perspektywy czasu widac, że to nie było normalne traktowanie mieszkańców.
  Wyborcy w demokratycznych wyborach ocenili Pana Dąbrowskiego i jego zastępcę. Mi się też ten wynik wyborów na początku nie podobał, jednak należy wynik wyborów uszanować.
  Myślę, że Pani Burmistrz należy dać szansę by się wykazała, a potem w następnych wyborach ją ocenić. Kadencja trwa 4 lata.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. pochlebca do moja opinia

  Kadencja trwa 5 lat. Oczywiście może zostać skrócona. Pamiętamy, jak w trakcie kadencji Pana Dąbrowskiego, niektórzy znajomi teraźniejszej Pani Burmistrz organizowali referendum (nieudane) żeby odwołać Burmistrza Dąbrowskiego. Teraz taka sama sytuacja może być z Panią Burmistrz czyli może rządzić pełnych 5 lat lub może zostać odwołana w ramach referendum. Takie są uroki demokracji i nie ma co się obrażać, że ktoś krytykuje Panią Burmistrz. Co niektórzy zapomnieli już jaki hejt spadał w trakcie kadencji na Burmistrza Dąbrowskiego – to jak to jest Burmistrza Dąbrowskiego można było krytykować za wszystko, a nową Panią Burmistrz już nie? Można było zrobić referendum w sprawie odwołania Burmistrza Dąbrowskiego przed końcem kadencji a Pani Burmistrz Ż-P nie można próbować odwołać przed końcem kadencji i trzeba czekać do jej końca?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *