www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Będzie przejście przy Orliku

Wiślana w Łomiankach Dolnych przechodzi powolną metamorfozę, to jednak nie wystarcza, aby ulica stała się w końcu bezpieczna. Niezbędne jest przejście dla pieszych przy boisku.

O tym, że Orlik przy Wiślanej cieszy się dużym zainteresowaniemdzieci i młodzieży wiedzą wszyscy. Wystarczyw godzinach popołudniowych spojrzeć na liczbęgraczy na boisku – obiekt przyciąga wielu młodychi małych pasjonatów sportu. Niestety to tyle powodówdo zadowolenia, bo jest też problem, o którym mówiąnie same dzieci, a ich rodzice i wszyscy ci, którzy jeżdżąprzy Orliku.

– Nie wiem jak można wybudować boisko nie zapewniającnormalnego dojścia do niego. Dzieci mają dwawyjścia: albo idą trawnikiem po prawej stronie ulicy, albochodnikiem po przeciwnej i potem przez jezdnię, częstouciekając przed rozpędzonymi samochodami – opowiadamama Karola. Podkreśla też, że w takich miejscachszczególnie powinno się dbać o bezpieczeństwo. A tunie ma po jednej stronie chodnika, ani przejścia dlapieszych, a amatorów szybkiej jazdy w tym rejonie niebrakuje. – Oby nie doszło do jakiejś tragedii. Dzieci musząprzecież jakoś dotrzeć do boiska, więc przechodzą nachybił trafi ł. Co będzie jak potrąci je jakiś samochód? Wytłumaczą,że dziecko wtargnęło na jezdnię? – denerwujesię kobieta.

O problemie poinformowaliśmy władze gminy. Okazujesię, że dzięki naszej interwencji będą zmiany.
– Urząd Miejski w Łomiankach informuje, że po przeprowadzeniuwizji w terenie uznaje się za zasadnewprowadzenie zmian w stałej organizacji ruchu i planujesię wyznaczenie przejścia dla pieszych w ciągu ul.Wiślanej na wysokości Orlika. Jednocześnie wyjaśniasię, że wymaga to wykonania projektu stałej organizacjiruchu i zatwierdzenia go w Starostowie PowiatuWarszawskiego Zachodniego z siedzibą w OżarowieMazowieckim – mówi Marta Andrusiak, NaczelnikWydziału Inwestycji. Podkreśla też, że opracowanieprojektu zostało już zlecone (prace projektowe sąw toku), a realizacja zależna będzie od terminu zatwierdzeniaorganu zarządzającego ruchem.

To nie koniec zmian na ul. Wiślanej. W tym rokuwykonano odcinek oświetlenia w kierunku ul. Łużyckiej,a na lata następne planuje się kontynuacjęprzebudowy ulicy, szczególnie w zakresie wykonaniaciągu pieszo-rowerowego.

A.S.

Będzie przejście przy Orliku

Będzie przejście przy Orliku

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. kliolkl

  Dzięki Naszemu Panu Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu mamy zatrudnionych w Urzedzie w Pionie Inwestycji prawdziwych fachowców. Naprawiamy Łomianki. Łomianki zmieniają się na lepsze dzięki Panu Burmistrzowi i Radnym przyjmującym Uchwały Burmistrza.
  Prawdziwie dobre decyzje dla mieszkańców są podejmowane i realizowane za co mieszkańcy dziękują Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Wielbiciel

  I z duchem twoim.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Tsiang Tsung Mao

  Łubu dubu, łubu dubu. Niech żyje nam, niech żyje nam Wódz Narodu.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Obserwator III

  Bardzo to piękne, ale przed gwiazdką, w ramach zapewne prezentu, wyłączono światło na odcinku przy orliku. Tak, że wszyscy piesi tam mają nadal darmowy zimny prysznic w dodatku w absolutnych ciemnościach. Kierowcy również mają gwarancję grubej warstwy gęstego błota na nadwoziu, Co właściwie nie jest problemem, gdy koło trafi w blisko 30 cm wyrwy w asfalcie, ukryte sprytnie w kałużach. A cała dalsza część gminnej Wiślanej tonie w tonach błota wywiezionego z kolejny raz modernizowanych rurociągów w okolicy ( 3 czy 5 wykopy na Szopena bo tracę już rachubę.) Wszelkie powierzchnie chłonne wody opadowej, dawno przestały działać, co zapewne ma być gwarancją że stan ten będzie trwał co najmniej przez następne miesiące a może lata. A poprzednik burmistrza, po zrobieniu planów przebudowy ulicy Wiślanej, przegrał z obecnym błotorobem.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *