www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Bez przegranej

W halowym turnieju o Puchar Starosty Powiatu Warszawskiego Zachodniego Klub Sportowy Łomianki zajął drugie miejsce. Zawody odbyły się w Borzęcinie Dużym, a organizatorem był tamtejszy Uczniowski Klub Sportowy.

Chłopcy z rocznika 1999 w całym turnieju nie przegrali ani jednego spotkania, wygrywając pięciokrotnie i dwa razy remisując. W całym turnieju nasi młodzi piłkarze stracili tylko 3 bramki, co zaowocowało nagrodą indywidualną. Najlepszym bramkarzem, już po raz drugi tej zimy został Kuba Stefaniak. Miejsce oraz nagroda indywidualna są powodem do radości, ale najbardziej cieszy poziom gry. Momentami pokazaliśmy bardzo ciekawy, dojrzały jak na te kategorie wiekową futbol.
Jest to dowód na to, że obrana droga była słuszna. Chłopcy od turnieju Delta Cup mieli założone określone zadania boiskowe, a to był główny powód słabszych wyników.
Dzisiejszy turniej pokazał jednak, że jest mały progres z sposobie gry i wygląda to coraz pewniej i lepiej. Warto podkreślić, że w półfinale nasi chłopcy pokonali (2-0) zespół SEMPa, który jest aktualnym mistrzem Warszawy. Mimo wszystko grę drużyny z Warszawy należy ocenić bardzo wysoko i jest to poziom do którego dążymy.

Krótka relacja z turnieju:
faza grupowa: KS Łomianki-UKS Borzęcin 0:0. Rozpoczeliśmy bardzo nerwowo. Nasza gra przypominała tę z turnieju w Łomiankach. KS Łomianki-Okęcie W-wa 4:0. W meczu dało się zauważyć pierwsze zalążki naszej dobrej gry w dalszej częsci turnieju. KS Łomianki-FC Płochocin 1:0. Mecz o pierwsze miejsce w grupie zapowiadał się emocjonująco. Przeciwnik przewyższał nas fizycznie, ale umiejętności piłkarskie były po naszej stronie. KS Łomianki-Ambra Ołtarzew 1:0. Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie dominiowaliśmy przez całe spotkanie. Po raz kolejny nie ustrzegliśmy się błędów w rozegraniu, ale na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Kuba Stefaniak.
Ćwierćfinał: KS Łomianki-UKS Borzęcin II. W samej końcówce podarowaliśmy przeciwnikom dwie bramki, ale tak naprawdę nasza wygrana nawet przez chwilę nie była zagrożona.
Półfinał: KS Łomianki-SEMP Ursynów 2:0. To był nasz najlepszy mecz w turnieju. Graliśmy szybką piłkę na jeden dwa kontakty. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce i świetnie organizowaliśmy się w obronie.
Finał: KS Łomianki-FC Płochocin 1:1 (k.0:2). Po naszych błędach zawodnicy z Płochocina również mieli swoje okazje i jedną z tych szans wykorzystali. Nasi chłopcy nie spuścili głów i dzielnie walczyli do samego końca. Gdy minutę przez końcową syreną Dawid Leśniewski nie trafił do pustej bramki, wydawało się, że nie jesteśmy już w stanie odwrócić losów tego spotkania. Ten sam zawodnik zrewanżował się za fatalne pudło i na 10 sekund przed końcem doprowadził do remisu, po kombinacyjnej akcji. W rzutach karnych musieliśmy uznać wyższość drużyny z Płochocina.

Podsumowując turniej należy być zadowolonym z gry zespołu, a ta przełożyła się na wysokie miejsce oraz nagrodę indywidualną (najlepszy bramkarz-Kuba Stefaniak). W zawodach zdobyliśmy 12 bramek, tracąc zaledwie 3. Bardzo ważnym elementem, który bez wątpienia przyczynił się do osiągniętego wyniku była postawa chłopców po za boiskiem. Gdy większość chłopców z innych zespołów roznosiła obiekt w Borzęcinie, nasi młodzi piłkarze przygotowywali się do każdego kolejnego spotkania. Dbali o organizm, wyżywienie i nawodnienie. Nauka na błędach z poprzednich turniejów nie poszła w las, a świadomość i profesjonalne podejście powinno stać się nawykiem naszych młodych chłopców. Czy tak będzie, czas pokaże…

Teraz naszych piłkarzy z rocznika 1997 i 1999 czeka wyjazd na obóz zimowy do Brennej, gdzie zdobywanie nowych doświadczeń sportowych będzie połączone z zabawą i wypoczynkiem.

KS Łomianki

Bez przegranej

Bez przegranej

Bez przegranej

Bez przegranej

Bez przegranej

Bez przegranej

Bez przegranej

Bez przegranej

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *