www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Białe kapsułki na ulicach Łomianek

Jak informuje Straż Miejska w Łomiankach…

Od kilku dni do Straży Miejskiej w Łomiankach napływały zgłoszenia, dotyczące podejrzanie wyglądających kapsułek. W zdecydowanej mierze osobami zgłaszającymi byli właściciele czworonogów, którzy bali się o życie i zdrowie swoich zwierząt. Każdy sygnał dotyczący zagrożenia dla czworonogów nie mógł zostać zbagatelizowany przez lokalnych mundurowych. Ostrzeżenia o nieznanej substancji pojawiały się również na terenie Warszawy.

Strażnicy z Łomianek podczas realizowania zgłoszeń oraz przejazdów patrolowych zabezpieczyli znaczną część materiału, który miał być poddany analizie pod kątem właściwości i pochodzenia. Pierwszy i jak się okazało właściwy trop prowadził do wykonawców realizujących zimowe utrzymanie dróg. We wnikliwe czynności wyjaśniające zaangażowano także lokalny Wydział Ochrony Środowiska. Strażnicy Miejscy w swoim postępowaniu zgromadzili kompletną dokumentację w tym charakterystykę produktu, pozwalającą na poniższe wnioski.

Po przeprowadzeniu analizy i zgromadzeniu materiału dowodowego z terenu naszej gminy okazało się, że jest to środek dopuszczony do używania w celu zapobiegania i zwalczania śliskości dróg, spowodowanej między innymi przez gołoledź. Produkt jest przeznaczony do użytkowania na drogach publicznych. Jest to popularnie używana, zbrylona sól drogowa. Po szybkim wzroście temperatury w ostatnim okresie, część z materiału nie weszła w pożądaną reakcję.
Nie zmienia to jednak faktu, że produkt nie nadaje się do spożycia przez zwierzęta i w razie jego połknięcia może wywoływać silne reakcje w organizmie.

W przypadku stwierdzenia podejrzanej substancji lub opisywanego produktu w postaci wyjściowej, prosimy o telefon do Straży Miejskiej (ul. Warszawska 87, Łomianki, tel. 22 751 35 03, telefon alarmowy: 986). Funkcjonariusze podejmą czynności, dotyczące zutylizowania zalegającego środka.

źródło: strazmiejska.lomianki.pl

Białe kapsułki na ulicach Łomianek

Białe kapsułki na ulicach Łomianek

Białe kapsułki na ulicach Łomianek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *