www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Bieg Tropem Wilczym w Łomiankach

26 lutego w całym kraju odbywały się biegi pamięci z cyklu „Tropem Wilczym”. Tegoroczna edycja była piątą z kolei i jak co roku przyciągnęła wielu biegaczy zainteresowanych historią i upamiętnieniem „Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku po raz pierwszy Łomianki dołączyły do tej akcji i także na terenie naszej gminy zorganizowano bieg pamięci.

W ramach wydarzenia na terenie Puszczy Kampinoskiej przeprowadzono biegi na dwóch dystansach – 1963 m (w praktyce około 1500 metrów) i 5000 m (w praktyce około 6200 metrów).
Trasa, przebiegająca miejscami grząskimi od deszczu ścieżkami leśnymi, choć nie należała do najłatwiejszych, nie przeszkodziła niektórym w osiągnięciu dobrych wyników.
Nie było pucharów i podium, ale uczestnicy obu biegów otrzymali pamiątkowe medale i koszulki z wizerunkami „Żołnierzy Wyklętych”. Po wysiłku każdy mógł się zregenerować porcją wyśmienitej grochówki oraz gorącą herbatą.

Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „GOOD-BAD-MINTON”, powstały niedawno przy Gimnazjum Nr 1 w Łomiankach. W organizacji biegu pomagali wolontariusze z Gimnazjum nr 1 w Łomiankach, pod kierunkiem nauczyciela historii p. Krzysztofa Kozaka. Uczniowie przygotowali także materiały na ścieżkę dydaktyczną.

Więcej zdjęć na FACEBOOK/LOMIANKI.INFO

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *