www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Bike Lovers

Bike Lovers rozpoczynali działalność koncertową na początku lat 90-tych. Grupa występowała w klasycznym rockowym składzie: wokal, dwie gitary, bas i perkusja. Imprezy, w których uczestniczyli muzycy, to głównie zloty motocyklowe.

W zasadzie grupa powstała po to by uprzyjemniać czas podczas motocyklowych biesiad. Grupa docelowa zdecydowała zarówno o nazwie jak i wywarła pietno na repertuarze. Grali mocnego, męskiego bluesa i rocka wykonując utwory takich grup i wykonawców jak: Eric Clapton, Cream, John Mayall, Deep Purple, AC/DC.
Wystepowali dla bardzo spontanicznej, szczerej i prostolinijnej widowni chłonąc atmosfere ca3onocnych imprez pachnących piwem i zielonym dymem.

Po 10 latach przerwy powracają na scene bogatsi o nowe doświadczenia życiowe i muzyczne, z nowymi pasjami i priorytetami. Ze starego składu pozostało trzech muzyków. Jedną z gitar zastąpił instrument klawiszowy, co w sposób diametralny zmieniło brzmienie całej grupy.

W przeszłości muzycy chcieli grać głośno, ostro i wyciskali, co mogli ze starych instrumentów i wzmacniaczy. Obecnie poszukują dźwieków bardziej subtelnych, lecz wciąż naładowanych mocą. Poszukują brzmienia, selektywności i bawią się muzyką, a to najbardziej cenią sobie ich słuchacze. Wiekszą uwagę przykładają do jakości brzmienia, niż do samej jego intensywności.

Oprócz wyżej wymienionych w repertuarze pojawiły się utwory Steviego Wondera, Roberta Craya, Toto, czy Bryana Adamsa. Zespół coraz mocniej skłania się w kierunku muzyki środka, doceniając obok bluesa i rocka, również muzykę soul i wysokiej jakości pop. Gdyby przyszłość mierzyć sympatiami muzycznymi można by zaryzykować tezę, że Bike Lovers zmierza w stronę muzyki przyjemnej w odbiorze, lecz wymagającej dla muzyka. W planach repertuarowych już dziś znajdują się utwory jazzowe i latynoskie. Tymczasem Bike Lovers chcą podzielić się muzyczną pasją. Zespół jest w pełni wyposażony (instrumenty, nagłośnienie, transport), elastyczny w kwestiach związanych z charakterem występu i nateżenia dźwięku, pozostaje pryncypialny w kwestiach repertuarowych. Zespół nie wykonuje muzyki polskojezycznej, gdyż w jego opinii polska muzyka rozrywkowa ma na tyle unikalny charakter, że jej pojawienie się w repertuarze mogłoby mieć niepożądany wpływ na założoną koncepcje stylu brzmienia zespołu.

Skład:
Michał Naftyński – vocal, harmonijka ustna (Łomianki)
Marcin Pazio – perkusja (Łomianki)
Hubert Korczak – gitara basowa (Łomianki)
Piotr Siennicki – gitara
Paweł Penksa – instrumenty klawiszowe

Kontakt:
www.bikelovers.naf.pl
e-mail: bikelovers@naf.pl

Bike Lovers

Bike Lovers

Bike Lovers

Bike Lovers

Bike Lovers

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *