www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Bitwa pod Łomiankami 1939

20 września odbędzie się piąta, jubileuszowa rekonstrukcja Bitwy pod Łomiankami 1939. Jak informuje UM Łomianki – to widowisko będzie wyjątkowe, bo pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Program uroczystości 20 września 2015 r.:
– godz. 12.00 – uroczysta Polowa Msza Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie;
– godz. 13.45 – przemarsz na pole bitwy (KW Wilczeniec) rekonstruktorów, mieszkańców Łomianek oraz przybyłych na uroczystości gości;
– godz. 14.15-16.00 – 5. jubileuszowa rekonstrukcja pn. „Bitwa pod Łomiankami 1939” – widowisko plenerowe o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich

Komunikacja Miejska Łomianki uruchomi bezpłatną obsługę komunikacyjną. Specjalne, oznaczone linie będą dowozić pasażerów na trasie Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Akacjowa – Brukowa – Warszawska – ICDS.
Pierwszy odjazd z przystanku Zachodnia o godz. 13.00, natomiast kolejne 13.30 i 14.00. Oznakowane autobusy linii odwozowej będą odjeżdżały – w miarę potrzeb – z tymczasowego przystanku na ul. Armii Poznań przy skrzyżowaniu z ul. Kościelna Droga. Powrót autobusów będzie odbywał się bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

Samochody można będzie pozostawić na bezpłatnym parkingu przy ICDS.

Bitwa pod Łomiankami 1939

Bitwa pod Łomiankami 1939

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

10 komentarzy

 1. Aneta

  Co roku to samo. Za pierwszym, może drugim razem to można było obejrzeć, ale piąty raz? Odgrzewane kotlety. Nuda. tyle w temacie. Szkoda kasy.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Prawdziwy

  Wspaniałe widowisko dzięki Naszemu Panu Burmistrzowi Tomaszowi Dąbrowskiemu przyciąga coraz więcej osób około 20 000 osób z całej Rzeczpyppospolitej.

  W tym roku Patronat Honorowy Naszego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy zapewne przyciągnie dziesiątki tysięcy Prawdziwych Patriotów. Bo nie jest ważne ile pieniędzy kosztuje Łomiankowska Inscenizacja, ważne jest, że Prawdziwy Patriotyzm jest pokazywany, Nasza Prawdziwa Kultura.
  Łomianki powinny nie zważając na koszty powinny dążyć do tego aby nasza Bitwa pod Łomiankami, była bitwą wygraną. Wygraną z obcymi, którzy już się czają aby zniszczyć Naszą Chrześcijańską Cywilizację.

  Wszyscy Patrioci powinni obowiązkowo być na inscenizacji aby pokazać poparcie dla Naszego Pana Burmistrza Tomasza Dąbrowskiego i Naszego Pana Prezydent Andrzeja Dudy.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. mieszkaniec

  Bardzo mnie ciekawi ile to „wspaniałe widowisko” kosztuje. Ile latarni, ile ławek, ile kilometrów wyremontowanych dróg.

  A tak przy okazji to 20 tysięcy osób to chyba piętrowo by musiało stać aby się pomieściło 🙂 Na metrze kwadratowym mieści się 4-5 osób, no może 6 jak się mocno przytulą. Czyli wychodzi, że sama publiczność musiałaby zajmować około 4000 metrów kwadratowych 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Inscenizacja fajna bo z rozmachem,ale żeby oglądać piąty raz to przesada.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. zsali

  1,2,3 ból d…y partyjnego portaliku rozpoczęty!

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Miś 172

  Zgadzam się z przedmówcami.
  Lepiej jakby imprezka była raz na dwa trzy lata. Bo tak co roku to się opatrzy i znudzi. Albo może coś innego, inna ekipa rekonstruktorów, coś ciekawszego? A tak ogólnie to w co drugiej podwarszawskiej miejscowości odbywają się ostatnio „Bitwy pod …. (uzupełnić wedle uznania)”. Biznes rekonstruktorski się kręci, a moda na zabawę w wojnę moze minąć, tak jak się skończyła na wielkie plenerowe „Dni …”. I co wtedy?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Pójdę i zobaczę, choć nie spodziewam się czegoś innego niż w poprzednich rekonstrukcjach. Ale może czymś nas tym razem zaskoczą?

  do prawdziwego. idąc nie pokazuję poparcia dla Dąbrowskiego i Dudy.

  do zsali. jak masz problem alkoholowy to się lecz, a nie tutaj swoje smutne hejty wypuszczasz

  0
  0
  Odpowiedz
 8. do Miś 172. moda na bitwy tak szybko się nie skończy.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. legis

  A na czym polega ten honorowy patronat? Co z tego mają Łomianki i ich mieszkańcy? Bo jak na razie to według mnie zarabia tylko firma pana Roż-skiego, właściciela grupy rekonstrukcyjnej. Nie wystarczy mu dochodowy stołek w urzędzie, panie wiceburmistrzu? Trzeba mu jeszcze napychać kieszenie z naszych podatków?

  Może zamiast finansować prywatne przedsięwzięcia, pan wiceburmistrz wspomoże tymi pieniędzmi mieszkańców, którzy nie mają pieniędzy żeby przyłączyć się do kanalizacji wybudowanej w ramach reklamy przedwyborczej, a którym powysyłał pan pisemne groźby (bezprawnie)?

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Za tyle kasy oglądać coś po raz piąty , to przesada, ciągle te same teksty, przecież historii nie można zmienić. Co można nowego pokazać. Tyle w koło biedy, a rozrzutność władzy ogromna.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *