www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Bitwa pod Łomiankami 2017

W niedzielę odbędzie się siódma edycja widowiska pt. „Bitwy pod Łomiankami 1939”. pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka i Wojewody Mazowieckiego, Zdzisława Sipiery.

Program uroczystości 24 września 2017 r.:
• godz. 11.45 – uroczystą Polową Mszę Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie;
• godz. 13.45 – przemarsz na pole bitwy (KW Wilczeniec) rekonstruktorów, mieszkańców Łomianek oraz przybyłych na uroczystości gości;
• godz. 14.15-16.00 – 7. rekonstrukcję pn. „Bitwa pod Łomiankami 1939” – widowisko plenerowe o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich

Utrudnień w ruchu można się spodziewać w okolicach ulic Armii Poznań i Rolniczej.

Jak co roku Komunikacja Miejska Łomianki uruchomi z tej okazji bezpłatną obsługę komunikacyjną. Specjalne, oznaczone linie będą dowozić pasażerów na trasie Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Akacjowa – Brukowa – Warszawska – ICDS. Pierwszy odjazd z przystanku Zachodnia o godz. 13.00, natomiast kolejne 13.30 i 14.00. Oznakowane autobusy linii odwozowej będą odjeżdżały – w miarę potrzeb – z tymczasowego przystanku na ul. Armii Poznań przy skrzyżowaniu z ul. Kościelna Droga. Powrót autobusów będzie odbywał się bezpośrednio po zakończeniu imprezy.

źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info

Bitwa pod Łomiankami 2017

Bitwa pod Łomiankami 2017

Bitwa pod Łomiankami 2017

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

9 komentarzy

 1. Mieszkaniec

  Zaznaczam, ze nie interesuje mnie polityka i obecna władza naszego miasta. Własnie „ratowałem” wystraszonego psa i spękanego kota, które były mocno zestrachane wybuchami, które funduje co roku nam władza ku uciesze gawiedzi. Uważam, ze to bardzo kiepski pomysł i to nie tylko ze względu na milusińskich. Odgrzewanie wojennych klimatów to zwyczaj, które potępiam. Przegrane potyczki, bitwy i wojny to na prawdę słaby przyczynek do świętowania. podobnie z resztą jest z wygranymi. Obudźmy się wreszcie ludziska 🙂 Pozdrawiam gorąco.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. czas zacząć myśleć.

  WOJNA to coś strasznego, i robienie z tego powodu SHOW nie jest mądre.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. MarioPL

  Co za ludzie, nigdy im nie dogodzi. Super lekcja historii, bardzo dobra impreza, brawo dla władz za pielęgnację pamięci i tradycji patriotycznych. A jak komuś się nie podoba to nie musi uczestniczyć. Niech sobie jedzie na wycieczkę do lasu. Tam ma ciszę, spokój i grzyby.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Superowy pokaz

  Było fajnie, pokaz SUPER!, przyjechałem z Radomia żeby to zobaczyć i jestem mega zadowolony, wybuchy, odgłosy wystrzału to co lubię:)bardzo dobra rekonstrukcja bitwy, ale widzę że komuś zawsze musi coś przeszkadzać na takich imprezach, choć jest to tylko raz w roku i trwa tylko 1 godzinę a szkoda że tylko tyle… nie rozumiem takich ludzi powyżej.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Mieszkaniec

  do MarioPL: mieszkamy na tyle blisko, że nasze zwierzęta są narażone na te armatnie i karabinowe „lekcje historii” podobnie, jak na inną ludzką głupotę pod tytułem sztuczne ognie w Sylwestra. Do lasu jeździmy codziennie i dziś w puszczy także było słychać wybuchy 🙁
  A patrząc szerzej: wojny to zło, zamiast się nimi ekscytować warto pomyśleć jak im skutecznie zapobiegać. Szukajmy tego , co nas łączy, nie tego co dzieli. A bardzo skutecznie dzieli historia szczególnie pojmowana, jako spis walk, zbrodni, wojen itd.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. Anonim

  No własnie brakuje nam gości z Radomia oraz dalszych okolic gdzie pielęgnuje się ,,tradycje,, czasem w stodole jakiś archaiczny skałkowiec który przydaje się do walki po zabawie.
  Ogólnie raz wystarczyło oddać hołd poległym żołnierzom, natomiast nie można przez całą kadencję budować wizerunku władzy na krwawej wrześniowej jatce którą sprawili nam najeźdźcy.
  Tutaj niestety miast pamięci mamy pokaz w którym władza pręży pierś.
  Niebawem za wkład w bitwę zostaną zapewne przyznane ordery i szable.
  Ale czy pomyślano o upamiętnieniu i udekorowaniu żyjących żołnierzy września?
  Niekończący się pokaz pijaru zaczyna go GŁ, następnie kultywowany jest on na deskach by później zrobić rekonstrukcję.
  Dobrze że nie przeniesiono jej na ,,boisko,, tego chyba byłoby już za wiele.
  Zatem PR na Burmistrza, niech każdy rozumie to jak chce.
  Semantycznie mi chyba wyszło?

  0
  0
  Odpowiedz
 7. tutka

  Piotrek coraz ładniejszy, Tadzio coraz starszy.
  Dobór jak w korcu maku. Tylko remont Warszawskiej jest trochę żenujący czasowo.
  Następnym razem proponuję spektakl pt: ,, spacerkiem poprzez plac budowy do centrum Łomianek,,
  To będzie wiekopomny sukces gdy wreszcie zakończy się rekonstrukcja głównej ulicy.
  Gaz-Lom będzie o tym wiersze drukował.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *