Bitwa pod Łomiankami 2017
W niedzielę odbędzie się siódma edycja widowiska pt. „Bitwy pod Łomiankami 1939”. pod Honorowym Patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusza Błaszczaka i Wojewody Mazowieckiego, Zdzisława Sipiery.
Program uroczystości 24 września 2017 r.:
• godz. 11.45 – uroczystą Polową Mszę Św. z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i pododdziałów historycznych przy Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie;
• godz. 13.45 – przemarsz na pole bitwy (KW Wilczeniec) rekonstruktorów, mieszkańców Łomianek oraz przybyłych na uroczystości gości;
• godz. 14.15-16.00 – 7. rekonstrukcję pn. „Bitwa pod Łomiankami 1939” – widowisko plenerowe o walkach w 1939 roku i szarży 14. Pułku Ułanów Jazłowieckich
Utrudnień w ruchu można się spodziewać w okolicach ulic Armii Poznań i Rolniczej.
Jak co roku Komunikacja Miejska Łomianki uruchomi z tej okazji bezpłatną obsługę komunikacyjną. Specjalne, oznaczone linie będą dowozić pasażerów na trasie Zachodnia – Wiosenna – Kolejowa – Wiślana – Akacjowa – Brukowa – Warszawska – ICDS. Pierwszy odjazd z przystanku Zachodnia o godz. 13.00, natomiast kolejne 13.30 i 14.00. Oznakowane autobusy linii odwozowej będą odjeżdżały – w miarę potrzeb – z tymczasowego przystanku na ul. Armii Poznań przy skrzyżowaniu z ul. Kościelna Droga. Powrót autobusów będzie odbywał się bezpośrednio po zakończeniu imprezy.
źródło: UM Łomianki
redakcja@lomianki.info
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
9 komentarzy
Wyślij komentarz
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...
Długi weekend na Mazowszu!
Rowerem, kajakiem albo pieszo. Mazowsze to idealne miejsce dla wielbicieli zamków, skansenów, pałaców, meandrów rzek i...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #152
A w tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
14,99 proc. podwyżki za wodę i ścieki? ZWiK Łomianki wydał oświadczenie, ale nie odpowiedział na pytania
W trakcie dyskusji o zmianie taryf za usługi wodno-kanalizacyjne wielokrotnie padała liczba 14,99 proc. W związku z...
Dzień Dziecka w Łomiankach. Zobacz relację FOTO-VIDEO z imprezy i życzenia dla najmłodszych
Dużo radości, szczęścia, zdrowia i bezpieczeństwa, szerokiego uśmiechu, spełnienia marzeń, świetnej zabawy, rozwijania...
XXVIII Sesja Rady Miejskiej w Łomiankach. Decyzja w sprawie pożyczki 10 mln złotych odroczona
Podczas XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Łomiankach, która odbyła się 28 maja 2026 roku, radni rozpatrywali projekt...
Znamy zwycięzców loterii „PIT w Łomiankach” 2026
27 maja 2026 roku przy Urzędzie Miejskim w Łomiankach odbyło się losowanie nagród drugiej edycji loterii „PIT w...
















Zaznaczam, ze nie interesuje mnie polityka i obecna władza naszego miasta. Własnie „ratowałem” wystraszonego psa i spękanego kota, które były mocno zestrachane wybuchami, które funduje co roku nam władza ku uciesze gawiedzi. Uważam, ze to bardzo kiepski pomysł i to nie tylko ze względu na milusińskich. Odgrzewanie wojennych klimatów to zwyczaj, które potępiam. Przegrane potyczki, bitwy i wojny to na prawdę słaby przyczynek do świętowania. podobnie z resztą jest z wygranymi. Obudźmy się wreszcie ludziska 🙂 Pozdrawiam gorąco.
WOJNA to coś strasznego, i robienie z tego powodu SHOW nie jest mądre.
Co za ludzie, nigdy im nie dogodzi. Super lekcja historii, bardzo dobra impreza, brawo dla władz za pielęgnację pamięci i tradycji patriotycznych. A jak komuś się nie podoba to nie musi uczestniczyć. Niech sobie jedzie na wycieczkę do lasu. Tam ma ciszę, spokój i grzyby.
Było fajnie, pokaz SUPER!, przyjechałem z Radomia żeby to zobaczyć i jestem mega zadowolony, wybuchy, odgłosy wystrzału to co lubię:)bardzo dobra rekonstrukcja bitwy, ale widzę że komuś zawsze musi coś przeszkadzać na takich imprezach, choć jest to tylko raz w roku i trwa tylko 1 godzinę a szkoda że tylko tyle… nie rozumiem takich ludzi powyżej.
do MarioPL: mieszkamy na tyle blisko, że nasze zwierzęta są narażone na te armatnie i karabinowe „lekcje historii” podobnie, jak na inną ludzką głupotę pod tytułem sztuczne ognie w Sylwestra. Do lasu jeździmy codziennie i dziś w puszczy także było słychać wybuchy 🙁
A patrząc szerzej: wojny to zło, zamiast się nimi ekscytować warto pomyśleć jak im skutecznie zapobiegać. Szukajmy tego , co nas łączy, nie tego co dzieli. A bardzo skutecznie dzieli historia szczególnie pojmowana, jako spis walk, zbrodni, wojen itd.
No własnie brakuje nam gości z Radomia oraz dalszych okolic gdzie pielęgnuje się ,,tradycje,, czasem w stodole jakiś archaiczny skałkowiec który przydaje się do walki po zabawie.
Ogólnie raz wystarczyło oddać hołd poległym żołnierzom, natomiast nie można przez całą kadencję budować wizerunku władzy na krwawej wrześniowej jatce którą sprawili nam najeźdźcy.
Tutaj niestety miast pamięci mamy pokaz w którym władza pręży pierś.
Niebawem za wkład w bitwę zostaną zapewne przyznane ordery i szable.
Ale czy pomyślano o upamiętnieniu i udekorowaniu żyjących żołnierzy września?
Niekończący się pokaz pijaru zaczyna go GŁ, następnie kultywowany jest on na deskach by później zrobić rekonstrukcję.
Dobrze że nie przeniesiono jej na ,,boisko,, tego chyba byłoby już za wiele.
Zatem PR na Burmistrza, niech każdy rozumie to jak chce.
Semantycznie mi chyba wyszło?
Na foto z poniższego linku widać pychę i samouwielbienie z głupawym uśmieszkiem.
A tak na marginesie ciekaw jestem czyje to twarze z pierwszego planu zostały przymglone w celu wyraźnej ekspozycji dwóch władców Łomianek. Zdjęcie z loży VIP-owskiej podczas mszy przed cmentarzem w Kiełpinie.
Chyba teraz będą się otwierać linki e wpisu ZORRO.http://www.lomianki.pl/lomianki2/images/2017/03/16502_DSC_0614.JPG http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=6505#midlleColumn
i drugi link
Polcam.
Piotrek coraz ładniejszy, Tadzio coraz starszy.
Dobór jak w korcu maku. Tylko remont Warszawskiej jest trochę żenujący czasowo.
Następnym razem proponuję spektakl pt: ,, spacerkiem poprzez plac budowy do centrum Łomianek,,
To będzie wiekopomny sukces gdy wreszcie zakończy się rekonstrukcja głównej ulicy.
Gaz-Lom będzie o tym wiersze drukował.