www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

BOHDZIEWICZ PAWEŁ

Paweł Bohdziewicz – Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach,
Komitet Wyborczy Wyborców Mieszkańcy Łomianek, 39 lat, wyższe techniczne
Okręg wyborczy Nr 3 – sołectwa: Łomianki Chopina, Łomianki Dolne, Kiełpin, Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Polski, Dziekanów Nowy, Kępa Kiełpińska, Dziekanów Leśny, Sadowa

________________________

Kandydat na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 3 – sołectwa: Łomianki Chopina, Łomianki Dolne, Kiełpin, Dziekanów Bajkowy, Dziekanów Polski, Dziekanów Nowy, Kępa Kiełpińska, Dziekanów Leśny, Sadowa

Komitet wyborczy: KWW Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 39 lat
Wykształcenie: wyższe techniczne
Zawód wykonywany: Kierownik Jednostki Realizującej Projekt

Kontakt dla wyborców: pawel.bartlomiej.bohdziewicz@gmail.com

Podstawowe informacje o kandydacie.
Od 18 lat mieszkam wraz z rodziną w Gminie Łomianki, a od 9 lat jestem związany z Dziekanowem Leśnym. Chciałbym, aby cała miejscowość rozwijała się we wszystkich aspektach życia i znacząco poprawiała się jego jakość.
W Radzie Miejskiej za cel stawiam sobie pracę na rzecz lokalnej społeczności ale także na poprawę komunikacji pomiędzy sołectwami i wewnątrz całej Gminy.
Od 2001 roku pracuję w strukturach różnych Spółek komunalnych oraz dla kilku dla kilku samorządów w Powiecie Warszawskim Zachodnim realizując zadania z zakresu pozyskiwania środków zewnętrznych na finansowanie inwestycji. Ważne jest aby wszystkie inwestycje (budowa sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, odwodnienia ulic, sieci światłowodowej itd.) zostały zaplanowane w taki sposób, że następują zaraz po sobie. Organizacja, logistyka oraz koordynacja wszystkich służb odpowiedzialnych za te działania to cel na najbliższe 5 lat.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki cierpią z powodu chaotycznej urbanizacji.
Najważniejsze dla mnie jest zbudowanie miasta, gminy w sposób kompletny i od początku. Znaczy to tyle, że priorytetem jest zbudowanie całej infrastruktury podziemnej (wodociąg, kanalizacja, przebudowa sieci gazowej tam gdzie jest to potrzebne, poprowadzenie sieci światłowodowej, odwodnienia ulic itd.) dopiero następnym krokiem musi być budowa nawierzchni, oświetlenia i chodników.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
Najważniejszą inwestycją w nadchodzącej kadencji musi być budowa bus-pasa jako rozwiązania, które ulży Nam w komunikacji ze stolicą do czasu zrealizowania północnej obwodnicy Warszawy. Jednocześnie konieczna jest budowa wszystkich sieci podziemnych kończąc ten temat kompleksowo wraz z koordynowaniem budowy nawierzchni ulic zgodnie z przyjętym i konsekwentnie realizowanym harmonogramem.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec? Jakimi wartościami powinien się kierować?
Samorządowiec to osoba otwarta na ludzi ich pomysły oraz rady. Nie żyjemy sami dla siebie !!! Samorządowiec to osoba, która mimo przeciwności szuka wciąż nowych rozwiązań, aby zrealizować postawione przed nim cele.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Przede wszystkim lokalizacja. Pomiędzy Kampinoskim Parkiem Narodowym, a Wisłą przy Lasach Miejskich Warszawy wraz z wieloma rezerwatami przyrody i pomnikami przyrody ze swoimi jeziorami. W mojej ocenie jest to mocno niewykorzystany potencjał. Marzeniem moim jest zorganizowanie w Naszym mieście zawodów Triathlonowych z prawdziwego zdarzenia wykorzystując uśpiony potencjał Naszego miasta.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
W mojej ocenie brak wykorzystania wszystkich dostępnych źródeł finansowania ze środków zewnętrznych. Gmina powinna aplikować wszędzie gdzie jest to tylko możliwe ze zdwojoną siłą. Jest mnóstwo programów pomocowych między innymi takich jak Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko np. z zakresu: gospodarki odpadami komunalnymi (wciąż rosnące ceny za odbiór odpadów), ochrona przyrody i edukacja ekologiczna, czy poprawa jakości środowiska miejskiego.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Przede wszystkim celem nadrzędnym jest wybudowanie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na obszarze całego Dziekanowa Leśnego to koszt ponad 30 mln. zł. – bez zewnętrznych źródeł finansowania będzie to bardzo trudne zadanie. Kolejnym elementem jest poprawa bezpieczeństwa po przez budowę oświetlenia ulicznego wszędzie gdzie jest to możliwe. Następnie ważną kwestią jest regulacja stanów prawnych dróg, żeby można było zacząć kompleksową budowę nawierzchni.

Ponadto:
1. Aktywne przejście dla pieszych (ul. Konopnickiej).
2. Realizacja oświetlenia w drodze opaskowej.
3. Miejsce spotkań sąsiedzkich (wiaty grillowe).
4. Wspólne działania z placówkami szkolnymi/oświatowymi.
5. Stacjonarny automat biletowy.
6. Analiza systemu odbioru odpadów.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Bardzo źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Przeciętnie

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

BOHDZIEWICZ PAWEŁ

BOHDZIEWICZ PAWEŁ

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

4 komentarze

 1. ODDAJ STOLEK

  KIEDY BUZ PASY I 15 MINUT DO WARSZAWY PANIE WICE BURMISTRZU BOHDZIEWICZU ? CHYBA JUZ CZAS ODDAC BURMISTRZOWI RUSIECKIEMU ? CHE CHE CHE 15 MINUT DO K****BLA CHYBA

  0
  0
  Odpowiedz
 2. referendum

  Ciekawe jakie oceny po roku urzędowania dadzą mieszkańcy Panu Wice Burmistrzowi Bohdziewiczowi?
  Referendum zweryfikuje, czy mieszkańcy akceptują działania lub brak działań w niektórych sferach ekipy obecnie rządzącej na czele z Burmistrz Żebrowską-Piotrak i wice burmistrzem Bohdziewiczem.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Magda

  Czy ktoś z Państwa się orientuje w jakim miejscu jest sprawa referendum ?
  Mieszkańcy bardzo żałują , ze oddali głos na obecna ekipę , która zatrzymała rozwój naszego miasta .Oprócz tego , ze piszą o ciągłych spotkaniach komisji z których nic nie wynika nic się nie dzieje .

  0
  0
  Odpowiedz
 4. referendum

  Referendum będzie, lecz zapewne to potrwa, gdyż trzeba je dobrze przygotować żeby było skuteczne. Na pewno należy sprawdzić poprzez referendum czy mieszkańcy akceptują sposób sprawowania władzy przez nową ekipę Burmistrz Żebrowskiej-Piotrak,p. Gawdy i p.Bohdziewicza, gdyż coraz więcej mieszkańców wyraża się krytycznie o nowej ekipie. Czas powiedzieć sprawdzam, skoro działania nowej Pani Burmistrz (lub ich brak) irytują coraz większe rzesze mieszkańców Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *