www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Budynek, który zmienił Australijczyków

Opowieść o architekturze, kulturze, Aborygenach i Australii a także o zmianie w świadomości społecznej wywołanej powstaniem jednego budynku.

Ten niezwykły budynek to Opera w Sydney. Opowiadał o niej pan Mark Krawczyński – architekt i pianista w jednej osobie. Jednym z jego licznych projektów, które realizował, była właśnie rozbudowa Opery w Sydney.

Mark Krawczyński jako dziecko wyemigrował z rodzicami do Australii gdzie skończył studia muzyczne i architektoniczne. W roku 2004 powrócił do Polski. Jest dyrektorem fundacji „Polska Przyszłość”” – organizacji której głównym celem jest promowanie polskiej kultury i sztuki zagranicąFrapująca historia o powstaniu opery, która zmieniła życie społeczne Australii spotkała się z żywym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności.


Następny wykład odbędzie się 24 lutego 2010 r. w auli ICDS o godz. 18.00. Zastępca Burmistrza d/s społecznych Pani Jolanta Niegrzybowska wygłosi wykład pt. „”Poczucie tożsamości lokalnej””. Po wykładzie nastąpi pokaz filmu Bohdana Kezika „”Łomianki nieznane””.

Chcemy stworzyć w Łomiankach klub brydżowy. Pierwsze spotkania już się odbyły. Jest coraz więcej chętnych co nas cieszy.
Następne spotkania są planowane na 25 lutego w Galerii 41 przy ul. Warszawska 41. O godzinie 13.00 spotyka się grupa początkujących, o godzinie 17.00 grupa osób już grających. Zajęcia prowadzi instruktor brydża sportowego PZBS Jan Chodorowski.

Elżbieta Juźwiak

Budynek, który zmienił  Australijczyków

Budynek, który zmienił  Australijczyków

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *