www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Był Bush, był Gore, przyjedzie Obama?

Urząd Miejski w Łomiankach potwierdził informacje, że w związku ze zbliżającą się majową wizytą Baracka Obamy w Polsce, skieruje do Ambasady Amerykańskiej pismo, będące zaproszeniem dla Prezydenta USA do odwiedzenia Łomianek.

27 września 1987 roku – ówczesny wiceprezydent USA – George Bush wraz z delegacją odwiedził Łomianki. Brał udział w uroczystej mszy w łomiankowski kościele, złożył kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Lotników Amerykańskich, który znajduje się na cmentarzu w Kiełpinie oraz niespodziewanie odwiedził rolników z Łomianek – rodzinę Salwowskich i Dąbrowskich.

Obelisk ku czci ośmiu lotników amerykańskich zestrzelonych w Dziekanowie Leśnym w 1944 r. odwiedził również w 2004 roku wiceprezydent Al Gore.

Wizyty składały rodziny poległych lotników, weterani wojenni, przedstawiciele Amerykańskiej Izby Handlowej, amerykańscy dyplomaci.

Czy aktualny Prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama – przy okazji wizyty w Polsce (27-28 maja 2011 roku) odwiedzi Łomianki? Jak informauje Ambasada Stanów Zjednoczonych – program wizyty nie jest jeszcze zamknięty – więc może, może…

redakcja@lomianki.info

Był Bush, był Gore, przyjedzie Obama?

Był Bush, był Gore, przyjedzie Obama?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. Jacek

  W podpisie na zdjęciu jest podany rok zestrzelenia 1994, proponuję poprawić na właściwy.
  Jacek

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *