www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Cel: zostać zawodową tenisistką

NELLI WITKOWSKA – to zdolna i dobrze zapowiadającasię 12-letnia tenisistka z Łomianek.„Wytrwałość, praca, cierpliwość” tomotto tej przemiłej nastolatki.

Mimo młodego wieku, może już poszczycić sięzwycięstwami w kilkunastu turniejach rozgrywanychw całej Polsce. Swoją przygodę z tenisemzaczęła w wieku 7 lat, ale już jako 4-latkadopingowała swojego brata na treningach. Naco dzień od kilku lat trenuje w łomiankowskimKlubie Tenisowym Frajda pod okiem świetnegoszkoleniowca Piotra Kopcia. Swoją formęszlifuje również w światowej sławy szkoletenisa Sanchez-Casal w Barcelonie, gdzie grywałytakie sławy jak Marija Szarapowa, czy AndyMurray. Jak sama twierdzi: przed nią jeszczebardzo dużo ciężkiej pracy, żeby osiągnąć wymarzonycel i zostać zawodową tenisistką. Dlategooprócz zajęć na korcie z rakietą poświęcadużo czasu treningowi ogólnorozwojowemu nawarszawskiej AWF. Jej ulubioną formą rozgrzewkiprzed treningiem tenisowym są akrobacje naklubowej trampolinie.

Pomimo godzin spędzonych na korcie Nelli nieodpuszcza nauki. Choć nie przepada za matematyką,to i tak co roku, przynosi świadectwo z wyróżnieniem.Jak tylko uda się znaleźć wolną chwilępomiędzy treningami chętnie gra na pianiniei ogląda Harry Potter’a. Jej ulubioną zawodniczkąjest oczywiście Agnieszka Radwańska.

Jak mówi trener zawodniczki: „Wyniki przychodzą,kiedy gra cały «team» – zawodnik, trener,rodzice i klub”. Dlatego życzymy Nelli i FrajdaŁomianki wytrwałości i dalszych sukcesów!

Cel: zostać zawodową tenisistką

Cel: zostać zawodową tenisistką

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

  1. Romek

    Miło czytać że mamy w Łomiankach tak utalentowane dzieci. Życzę sukcesów. Romek

    0
    0
    Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *