Celińska, Opania i Kijańska
9 grudnia w Domu Kultury w Łomiankach, w ramach Teatru Miejsce, odbył się recital Stanisławy Celińskiej oraz promocja tomiku wierszy pt. Okno Życia, autorstwa Marty Kijańskiej-Bednarz.
Występ Stanisławy Celińskiej, w znanym już w większości repertuarze z przedstawienia „Sepia””, był przeplatany wierszami Marty Kijańskiej-Bednarz. Całość wypadła nastrojowo, lecz bez większych „”fajerwerków emocjonalnych””. Gościem specjalnym wieczoru był Marian Opania, który również przeczytał fragmenty twórczości Kijańskiej.
Wstęp na przedstawienie był bezpłatny, sala Domu Kultury była wypełniona niemal w stu procentach. Przebieg czujnie animował Tadeusz Kijański. Po występach można było zdobyć autografy występujących.
Sam spektakl, jak i spotkanie przy lampce wina po spektaklu nie zapowiadało tego, że następnego dnia burmistrz zamknie Dom Kultury…”
KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO
Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.
16 komentarzy
Wyślij komentarz
Finał budowy żłobka w sołectwie Sadowa. Ruszyła rekrutacja dla dzieci z gminy Łomianki
Gmina Łomianki przygotowuje się do uruchomienia pierwszego publicznego żłobka. Placówka w sołectwie Sadowa,...
II Międzyszkolna Olimpiada Sportowa zgromadziła uczniów z całej gminy Łomianki
29 maja w Szkole Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dziekanowie Leśnym odbyła się II Międzyszkolna Olimpiada...
Mieszkańcy Łomianek Chopina rozpoczęli sezon sąsiedzkich spotkań
30 maja 2026 roku na skwerze przy ul. Chopina odbyło się grill mieszkańców sołectwa Łomianki Chopina. Wydarzenie...
„Informacje z Mazowsza” – program informacyjny samorządu województwa mazowieckiego #153
W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego "Informacje z Mazowsza" mówimy m.in. o...
Michał Koterski spotkał się z młodzieżą z Łomianek. „To od was zależy, jaką jakość będzie miało wasze życie”
- Za każdym hejtem stoi cierpienie, a czasem zwykłe pytanie. "Jak się czujesz?" może uratować komuś życie - mówił...
ZaŁOMOTali po raz siódmy. Festiwal muzyki młodzieżowej w Łomiankach
Przy Centrum Kultury w Łomiankach po raz siódmy rozbrzmiał ŁOMOT. Publiczność mogła usłyszeć różnorodne brzmienia - od...
Łomianki świętowały 75. urodziny Mistrza. Wyjątkowy jubileusz Henryka Miśkiewicza
Tak jak przypuszczaliśmy, jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Henryka Miśkiewicza okazał się jednym z...
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki podsumowuje kadencję. Inwestycje, umowa z ZTM, problemy kadrowe
Prezes Komunikacji Miejskiej Łomianki Sp. z o.o. Paweł Gutkowski przedstawił podsumowanie działań realizowanych przez...
„Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą”. Radni wstrzymują decyzję o 10-milionowej pożyczce
Radni Rady Miejskiej w Łomiankach nie poparli projektu uchwały dotyczącej zaciągnięcia pożyczki w wysokości 10 mln zł...





















czytam i nie wierzę!!!!! ludzie najpierw chodzą na darmowe pseudo spektakle, w których gra dyrektor dk, córka i żona reżysera (którego od 20 lat nie chcieli w żadnym teatrze, to sobie znalazł dojną krowę w Łomiankach)…jednocześnie płacą stawki komercyjne za zajęcia, a są i matki, które w ramach Klubu Mam pracują za darmo!!!!!!!….w odróżnieniu od rodzinki reżysera…….i jeszcze znajdują się tacy, co obwiniają radnych, którzy chcą jakoś zakręcić ten wypływ kasy….jaką logiką trzeba się kierować, żeby wierzyć burmistrzowi?
O i odtwórcy głównych ról Napoleona i Mollie „Folwarku Zwierzęcego” pojawili się premierze
Każdy prawdziwy łomiankowski patriota powinien obowiązkowo uczestniczyć w PREMIERACH naszego TEATRU MIEJSCE który dzięki PANU BURMISTRZOWI TOMASZOWI DĄBROWSKIEMU krzewi kulturę w Łomiankach.
Czy aktorzy, jak widownia wystąpili za darmo, czy też zaplata za ich występ pozbawiła dzieci z Łomianek możliwości rozwoju i kształcenia.
Dziękujemy Panie Burmistrzyu.
Dziękujemy Panie Burmistrzyu
Wypijmy za długi, za długi \\niczyje\\
Niech wyjdą na dobre zamkniętej kulturze
Wypijmy je winem, za długi \\niczyje\\
Niech wyjdą im bokiem bo jestem na górze
W miejscach publicznych jest zakaz picia alkoholu.Tym bardziej w Domu Kultury.Po każdym przedstawieniu jest popijawa .Dzieci udające się na zajęcia oglądają te pijackie fety . Był nawet taki pomysł żeby w dniu przedstawień nie odbywały się żadne zajęcia dla dzieci.Ja się pytam gdzie jest Policja gdzie Straż Miejska .Ludzie którzy przychodzą na te przedstawienia myślą że uczestniczą w wielkim wydarzeniu artystycznym ale nie przypuszczają że nieświadomie biorą udział w spektaklu jednego aktora -MAM WŁADZĘ i nie zawaham się jej użyć.Radni też się nie popisali,powinni złożyć doniesienie o piciu alkoholu w pracy przez pracowników i Dyrekcję Domu Kultury
W tej kulturze głownie chodziło o sprzedaż książki p.Kijańskiej.
Pani Celińska i pan Opania miernie zaprezentowali swój repertuar.
Kto mi wyjaśni odkąd takie ramoty i ramotki można nazywać sztuką. Porażające jest również to, że rzekomy teatr stale wystawia jedynie premiery? Czy Łomianki stać na dotowanie sztuki tworzonej dla samej sztuki i to na najniższym poziomie. To kpina z prawdziwej sztuki i zasadności mecenatu gminy.
ciesz się, że finansują tylko takie w sumie małe pierdoły, przecież gmina miała sfinansować Antygonę 2012 r – pamiętam te szumne artykuły (podobno jakiś czas wierzono, że powstanie i płacono reżyserowi za przygotowania), premiery nie ma, bo jesteśmy za biedni, nawet zwolnienia pracowników, branie procentu od zajęć dzieci – wszystko to za mało na Antygonę…ale rodzice dzieci już dali się zmanipulować, widziałem na sesji, będą płacić….nie rozumieją, że teraz dom kultury to studnia bez dna…a może by tak, parafrazując burmistrza, wystosować petycję, że dzieci w łomiankach też są jeszcze nieprzyzwyczajone do kultury i trzeba im na początek za darmo;-)))) teraz jest tak: chór dla emerytów za darmo, chór dla dzieci za kasę; teatr dla emerytów za darmo, teatr dla dzieci za kasę; taniec dla emerytów za darmo, taniec dla dzieci płatny…
Stachu nie fikaj bo widać,że jesteś polityczny. Dzieci nie mają praw wyborczych,a ich rodzice często nie chodzą na wybory. Emeryci to bardzo zdyscyplinowany elektorat naszego Burmistrza Dąbrowskiego. Czujesz bluesa?
Ale, że niby dla Dąbrowskiego to w Łomiankach same wieśniaki mieszkją co teatru nie widzieli. Wiekszego chamstwa nie słyszałem. To może Dąbrowskiemu słoma z butów wyszł !!!
Chcieliście burmistrza Dąbrowskiego to teraz siedzieć cicho i nie grymasić,nie zauważyliście że ten facet od początku mówił że demokracja w Łomiankach się skończyła.
Chadza sobie nasz umiłowany na spektakle z całą rodzinką za darmo a jakże, kolega wyprowadza kasę a potem woła ze sceny ” Królu złoty wybuduj nam teatr” no to Tomuś już czuje się tym królem jeszcze co prawda bez korony ale to już coś. A wczoraj zachowywali się jakby się czegoś naćpali?
Już niedługo orszak trzech króli więc nasz umiłowany przywdzieje koronę i będzie się czuł jak w niebie. Jak patrzyłem wczoraj na te roześmiane gęby to się niedobrze robiło.Mieszkańcy Łomianek obudżcię się jeszcze nie jest za póżno.
Precz z Radnymi co nie chca dofinansować DK ,a swich pensyjek nie chcą obniżyć.
Ciekawe? czemu osoby zarabiające po 12 tysięcy netto
w urzędzie , stać na zmianę farby na głowie a nie stać na mały gest i opłatę wejściówki na spektakl.
Może praca w urzędzie noblilituje?
A może to nowa świecka nowodworska tradycja?
Dobrze, że takie gwiazdy są pokazywane na tej witrynie internetowej. Na żadnym innym w tym gminnym nie znalazłem nic z tego spektaklu.
Pani Celińska jak zwykle urocza, a Pan Opania wzruszający.
Brawo dla naszego teatru za przedstawienie i brawo dla info łomianek za zdjęcia!