www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Chopin Śpiewany

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza na muzyczny wieczór podczas, którego będzie można uczetniczyć w niebagatelnym wydarzeniu – koncercie zespołu IL CANTO MINORE pt. „Chopin Śpiewany””

W programie:
1. Mazurek op. 68 nr 3 F dur
2. Laura i Filon (mel. ludowa sł. F. Karpiński)
3. Preludium op. 28 nr 7 A dur
4. Życzenie
5. Lulajże Jezuniu
6. Nokturn op.15 nr 3 g moll
7. Precz z moich oczu
8. Walc op.34 nr 2 a moll
9. Preludium op. 28 nr 6 h moll
10. Śliczny chłopiec
11. Preludium op. 28 nr 4 e moll
12. Czary
13. Preludium op. 28 nr 20 c moll
14. Mazurek op. 67 nr 2 g moll
15. Polonez As dur
16. Hulanka

Zaśpiewają: Wanda Laddy, Marta Lawrence, Sławomir Łobaczewski, Michał Straszewski
Koncert odbędzie się 24 lutego o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Domu Kultury w Łomiankach przy ul. Wiejskiej 12a. Wstęp wolny.

Zespół Wokalny Il Canto Minore to odmłodzony i zmniejszony skład zespołu Il Canto. Założony 23 lata temu Zespół Il Canto zapisał się na trwałe w historii muzyki polskiej. Jako jedyny polski zespół wokalny otrzymał na najbardziej prestiżowym konkursie chóralnym w Gorizii najwyższe laury – I miejsce w kat. grup kameralnych oraz Grand Prix. Jako jedyny też, trzykrotnie uczestniczył w kursach mistrzowskich słynnego brytyjskiego Zespołu “The King’s Singers”. Efektem tych kursów były m. in. dwa koncerty Il Canto na festiwalu Schleswig-Holstein Musik Festival. Zespół śpiewał w wielu krajach Europy oraz w USA, nagrał 7 płyt CD, z których 3 były nominowane, a jedna otrzymała nagrodę “Fryderyka”. Renomowany amerykański Zespół Instrumentów Dawnych “The Folger Consort”, przygotowując koncert dawnej muzyki Europy Środkowej, przesłuchał wiele płyt zespołów z Czech, Słowacji, Węgier i Polski. Za najlepszą uznano płytę Il Canto – Msze Staropolskie i w styczniu 2002 roku odbyły się w Waszyngtonie dwa koncerty tych zespołów.

Nowy skład zespołu skoncentrował się na repertuarze trzy- i czterogłosowym i wypracował bezprecedensową zespołowość, czystość i homogeniczność brzmienia. W repertuarze Zespołu, znajduje się kilkaset pozycji utworów wszystkich epok, w tym własne transkrypcje i aranżacje znanych utworów. W tym składzie Il Canto Minore wykonał wiele koncertów, w tym ponad 600 audycji szkolnych, współpracując m.in z Filharmonią Narodową, Zamkiem Królewskim, Polskim Towarzystwem Muzyki Dawnej, Łodzkim Towarzystwem Muzycznym i in. Celem Zespołu jest popularyzacja wielogłosowej muzyki wokalnej różnych epok od Średniowiecza do czasów współczesnych.

źródło: Dom Kultury w Łomiankach
redakcja@lomianki.info

Chopin Śpiewany

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *