www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ciasno przy Globi

Parking przy Globi jest zdecydowanie za mały, a przede wszystkim jest źle pomyślany. Trudno się manewruje przejazdy są wąskie, miejsca na samochód jest mało, trudno z parkingu wyjechać i kiedy jest duży ruch, robi się niebezpiecznie – mówi pani Grażyna, klientka marketu Globi w Łomiankach.

W Łomiankach zaczyna brakować miejsc parkingowych. Trudno o wolne miejsce np. przed marketami. Większość klientów Globi twierdzi, że parking przy sklepie jest za mały. Poprosiliśmy o wypowiedzi na ten temat klientów korzystających z parkingu oraz pracowników punktów usługowo-handlowych, które współużytkują parking z supermarketem. Ich głosy były podzielone.

Parking jest za mały, a gdy nie ma miejsca klienci „Globi”” stają tuż pod wypożyczalnią, a nawet po drugiej stronie ulicy. Sama przyjeżdżam samochodem i mam popołudniami problemy z zaparkowaniem. Najgorzej jest jednak w weekendy. Klienci wideoteki często tak robią, że pasażer wchodzi do wypożyczalni, a kierowca zawraca i czeka w samochodzie, gdyż nie ma gdzie go zostawić – mówi pani Karolina pracowni wideoteki „”Hollywood””.

Pan Jurek klient marketu zauważa też inny wstydliwy problem. – Jestem częstym klientem. W godzinach szczytu rzeczywiście bywa trudno o miejsce, ale generalnie jest gdzie postawić samochód. Problemem parkingu przed Globi jest tak naprawdę bałagan – mówi pan Jurek. Rzeczywiście przed marketem nie ma żadnego kosza do śmieci, te rzucane są wiec gdzie popadnie. Efektem są fruwające wokoło papiery. Problemem tej części miasta jest także niebezpieczny wyjazd z parkingu przy Globi na główna ulicę. – Wyjazd z parkingu na ul. Warszawską jest niebezpieczny, bardzo często dochodzi tu do stłuczek. Ale to głównie z winy kierowców, którzy jeżdżą ze zbyt dużą prędkością – mówi pan Roman, właściciel pobliskiego sklepu samochodowego. Władze miasta mają pomysł na usprawnienie ruchu w tej części miasta.

Nie spotkałem się jeszcze z parkingiem, który byłby wystarczająco duży. Problem wyjazdu bierze się stąd, że Warszawska jest ulicą przejazdową Łomianek. Nie da się tam zrobić wyjazdu bezkolizyjnego, kolejne światła strasznie spowolniłyby ruch. Z tego co słyszałem ma być rondo na skrzyżowaniu Warszawskiej i Wiślanej, myślę, że to będzie jakieś doświadczenie, jak się będą zachowywać kierowcy. Jeśli to będzie dobre doświadczenie, zawsze można taki projekt zastosować przy Globi. W ramach organizacji ruchu na parkingu można również wykorzystać dwa dojazdy do parkingu i jeden uczynić wjazdem, a drugi wyjazdem. To są tylko sugestie, wszelkie decyzje należą do zarządzających parkingiem, jeśli będą to dobre rozwiązania komunikacyjne oczywiście Urząd Gminy je wesprze – zapewnia Wojciech Tarnawski, zastępca burmistrza ds. rozwoju.

Martyna Pichalska
Życie Łomianek 2/2007

Ciasno przy Globi

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *