www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

CŁAPIŃSKA MAGDALENA

Magdalena Cłapińska – Kandydatka na Radną Rady Miejskiej w Łomiankach, KWW Mieszkańcy Łomianek, 34 lata, Specjalista ds. komunikacji marketingowe.
Okręg wyborczy Nr 2 – osiedla w mieście Łomianki: Łomianki Górne, Łomianki Centralne, Łomianki Pawłowo, Łomianki Stare, Łomianki Trylogia, Łomianki Powstańców.

________________________

Kandydatka na Radnego Rady Miejskiej w Łomiankach

Okręg wyborczy Nr 2 – osiedla w mieście Łomianki: Łomianki Górne, Łomianki Centralne, Łomianki Pawłowo, Łomianki Stare, Łomianki Trylogia, Łomianki Powstańców

Komitet wyborczy: KWW Mieszkańcy Łomianek

Wiek: 34 lata
Wykształcenie: wyższe
Zawód wykonywany: Specjalista ds. komunikacji marketingowej

Kontakt dla wyborców:

Podstawowe informacja o kandydatce.
Jestem mężatką i mam troje dzieci. Lubię Łomianki, podoba mi się życie tutaj, ale widzę, jak wiele można tu zmienić na lepsze. Dlatego zdecydowałam się kandydować do rady miejskiej.
Urodziłam się i wychowałam w Jaśle na Podkarpaciu. W tym pięknym mieście spędziłam dzieciństwo i tam chodziłam do liceum. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Zarządzania.
W Łomiankach mieszkam od 7 lat i od początku angażuję się w sprawy naszego miasta i gminy.
W latach 2014-2017 prowadziłam tu własną restaurację, dając pracę młodym mieszkańcom Łomianek. Organizowałam też wiele imprez kulturalnych i rozrywkowych, w tym koncerty i akcje charytatywne na rzecz osób potrzebujących. Podczas masowych imprez sportowych organizowałam „strefy kibica”. W uznaniu za moje zaangażowanie społeczne otrzymałam od władz miasta medal 25-lecia Łomianek. Nie chcę jednak osiadać na laurach i dlatego nadal chcę działać w Łomiankach.
Jako matce trojga dzieci bliskie mi są sprawy dzieci i ich wychowania. Należę do Klubu Mam w Łomiankach i bardzo cenię sobie to grono świetnych i mądrych kobiet. W Klubie Mam brałam udział w organizowaniu pomocy dla samotnych matek.
Działam też w Radzie Rodziców w szkole moich dzieci, razem z córką śpiewamy w szkolnym chórze.
Nasze dzieci są wychowankami przedszkola Sióstr Salezjanek i głównie z tym środowiskiem jesteśmy związani relacjami koleżeńskimi i przyjacielskimi.
Na co dzień widzę, że potrzebne jest wsparcie dla matek i dla rodzin. Karta Dużej Rodziny to świetne rozwiązanie, ale to za mało.
Moja osobista przygoda ze sportem i wartości, jakie niesie sport, determinuje moje wybory w obecnym życiu. Nasze dzieci trenują różne dyscypliny w łomiankowskich klubach. I również, jako rodzina, preferujemy aktywne spędzanie czasu wolnego (rowery, pływanie, narty, żagle, fitness). Dlatego chcę angażować się w rozwijanie oferty sportowej w Łomiankach.

1. Jak Pani / Pana zdaniem Łomianki powinny wyglądać za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat (kierunki rozwoju, urbanistyka, zagospodarowanie przestrzenne)?
Łomianki powinny powalczyć o Metro z Warszawy (linia M!, z Młocin do rozwidlenia obwodnicy S7 i dalej do nowego mostu).
Łomianki powinny mieć Rynek miejski z kawiarniami i restauracjami, gdzie mogą spotykać się mieszkańcy, a w ciągu dnia na wyższych kondygnacjach są biura urzędów miejskich i gminnych.
Mieszkańcy Łomianek muszą lubić to miasto, a urzędnicy robić wszytko by mieli za co. Należy rozwijać placówki edukacyjne oraz obiekty i inicjatywy tzw. przemysłu czasu wolnego.

2. Jakie inwestycje Pani/Pana zdaniem w Łomiankach w najbliższym czasie są najważniejsze (oświata, kultura, komunikacja, wodociągi i kanalizacja, infrastruktura drogowa)?
– Hale pneumatyczne/Balony.
– Nowe pomieszczenia Domu Kultury.
– Nowe poidełka – na orlikach, w Burakowie przy Parku Młocińskim, przy wejściu do Puszczy Kampinoskiej.
– Ścieżka rekreacyjna/rowerowa na wałach przeciwpowodziowych (jak na Białołęce).
– Park rekreacyjno-sportowy dla młodzieży i dorosłych.
– Stacja roweru miejskiego Veturillo (większa integracja z Warszawą).
– Kąpielisko miejskie (jezioro dziekanowskie lub fabryczne).
– Oświetlenie led na ul. Warszawskiej i na przejściach na S7.

3. Kim według Pani / Pana jest samorządowiec. Jakimi wartościami powinien się kierować?
To osoba, która wie, że praca samorządowca to służba a nie kara. Winna kierować się najwyższymi wartościami moralnymi i etycznymi oraz dobrem mieszkańców Łomianek. Powinna patrzeć w przyszłość i mieć długofalową wizję rozwoju Miasta i Gminy z uwzględnieniem rozwoju metropolitarnego Warszawy i możliwość czerpania z niego korzyści dla Łomianek. Taka osoba, w przeciwieństwie do dziś rządzących Łomiankami, powinna dążyć do trwałego i ciągłego rozwoju Łomianek, a nie do sporów i konfliktów.

4. Jakie według Pani / Pana są mocne strony Łomianek?
Bardzo duży potencjał (przedsiębiorczość, dużo rodzin, które planują długoletnie osiedlenie) Mieszkańców Łomianek. Bezpośrednie sąsiedztwo Stolicy. Zielone otoczenie miasta. Bliska odległość do Centrum Warszawy. Własna oczyszczalnia i zakład wodociągów. Duża oferta usługowa oraz obiektów sportowych. Otwartość i zrozumienie urzędników niższego szczebla. Duże wsparcie Parafii i Zakonów z terenu Gminy dla działań Mieszkańców. Znajomość i rozpoznawalność Mieszkańców.

5. Jakie według Pani / Pana są słabe strony Łomianek?
Brak wizji rozwoju, długoletniego i nowoczesnego myślenia rządzących, buta i arogancja władzy w stosunku do mieszkańców. Próba bezsensownego gonienia i równania do Warszawy, zamiast znalezienia efektu synergii z działaniami władz Stolicy. Brak wsparcia dla wielu oddolnych inicjatyw rodzących się wśród Mieszkańców. Bardzo słaba komunikacja władz z Mieszkańcami Łomianek, brak umiejętności słuchania i tworzenia mapy potrzeb Mieszkańców. Bardzo słaba oferta dla młodzieży i dorosłych. Mizerna oferta dla rodzin i najmłodszych. Bardzo słaba infrastruktura zewnętrzna dla rekreacji i spędzania czasu wolnego. Niewykorzystany potencjał bezpośredniego sąsiedztwa Stolicy. Niewykorzystany historyczny potencjał przedsiębiorczości i zaradności Mieszkańców. Bardzo zaniedbana oferta edukacyjna dla Młodzieży.

6. Co zamierza Pani / Pan zrobić konkretnie dla swojego okręgu wyborczego?
Planuję działać w kierunku:
– rozwoju infrastruktury sportowej, rekreacyjnej, edukacyjnej i kulturalnej (balony nad Orlikami, większa oferta i więcej podmiotów dla Rodzin z kartą 3+,4+ itd., nowa ścieżka i rewitalizacja wałów przeciwpowodziowych),
– poprawa bezpieczeństwa (rozbudowa systemu monitoringu, zwiększenie kompetencji aktywności lokalnej policji i straży miejskiej),
– darmowa komunikacja miejska – lokalna dla dzieci, młodzieży i seniorów.

Ponadto:
Chciałabym, żeby Łomianki były bardziej nowoczesne. Mieszkaniec Łomianek, posiadający smartfona, mógłby korzystać z wielu dostępnych usług, z infrastruktury „na życzenie” i wedle aktualnej, często potrzeby chwili – zarezerwować mecz z kolegami na Orliku, zamówić ekstra wywóz cuchnącego „zielonego” czy kupić bilet na koncert w Jazz Cafe lub Lemon Tree. Dziś Miasto i Gmina nie znają moich potrzeb, a ja nie wiem na co mogę liczyć ze strony Miasta. Na kanapie, szybko, skutecznie i z uśmiechem.

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującego Burmistrza Łomianek?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Miejskiej?
Źle

Jak ocenia Pani / Pan pracę ustępującej Rady Powiatu?
Przeciętnie

CŁAPIŃSKA MAGDALENA

CŁAPIŃSKA MAGDALENA

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

2 komentarze

 1. Marcin

  Czekamy na Panią 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Aga

  Czekamy na Panią Magdalenę Cłapińską na stanowisku Burmistrza Łomianek!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *