www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Co nowego na drogach powiatowych?

Rozpoczął się już sezon budowlany i drogowcy w naszym powiecie pracują pełną parą.

Na drogach powiatowych wykonuje się nowe nawierzchnie asfaltowe , a piesi cieszą się z kolejnych chodników. W wielu miejscach poprawią one bezpieczeństwo użytkowników dróg. Tak jest np. w Koczargach Starych w gm. Stare Babice, gdzie na drodze pomiędzy ul. Warszawską, a Gimnazjum buduje się nowy chodnik. Będzie korzystać z niego młodzież i mieszkańcy Koczarg. Dotąd wszyscy chodzili tam skrajem drogi, co było dość niebezpieczne, zwłaszcza w sezonie jesienno zimowym. Zmodernizowano również drogę w Koczargach, na długości 1300 m położono tam nową nakładkę asfaltową.

Nowe nawierzchnie i chodniki powstały także w Zabrówku (gm.Leszno). W Szczytnie (gm. Kampinos) położono nową nawierzchnię, a w Łomiankach przy ul. Rolniczej nowy chodnik, trwają tam jeszcze dalsze prace na odcinku pomiędzy ul. Wiklinową, a Wędkarską. Drogowcy pracują również na odcinku pomiędzy Gawartową Wolą, a Podkampinosem, na ulicy Partyzantów w Kampinosie, a także pomiędzy drogą wojewódzką Leszno–Błonie i Wawrzyszewem, oraz na drodze od Bieniewic do Starych Faszczyc.

Wszystkie przetargi ogłoszone przez ZDP w ostatnim czasie zostały rozstrzygnięte w pierwszym podejściu, co dobrze rokuje na przyszłość. Dzięki temu zadania nie wykonane w ub. roku z powodu braku zainteresowanych nimi firm, mogą być zrealizowane wiosną tego roku. Powiat realizuje obecnie wszystkie inwestycje przy pomocy własnych środków, nadal nieznany jest bowiem termin naboru wniosków dotyczących dofinansowania inwestycji z Unii Europejskiej.

źródło: Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego
redakcja@lomianki.info

Co nowego na drogach powiatowych?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *