www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Co słychać na osiedlu Trylogia?

Od ponad roku na ulicach Trylogii można zaobserwować zmiany i to nie tylko za sprawą ruchu ziemi oraz następujących po sobie pór roku, ale przede wszystkim na skutek wspólnej pracy zarówno mieszkańców jak i zarządu osiedla.

W pierwszym ogólnym zebraniu mieszkańców uczestniczyło prawie 30 osób i może z ponad 300 rodzin mieszkających na tym terenie to niewiele, lecz biorąc pod uwagę fakt, że miało to miejsce w czasie wakacji /lipiec 2013r/, to i tak można powiedzieć, że był to sukces może i mały, ale jednocześnie dał wyraźny sygnał, że mieszkańcy są zainteresowani sprawami osiedla.
Warto również przypomnieć, że od kilku lat nasze osiedle nie posiadało zarządu, dlatego też dziękujemy Państwu za uczestnictwo i wybór obecnego składu zarządu, gdyż jest to dla nas ogromny zaszczyt. Od tego czasu kilka inicjatyw udało się zrealizować. Przedsięwzięcia te może niewielkie, ale na pewno zauważalne.
Dzięki Państwa decyzjom kupiliśmy i zamontowaliśmy dziesięć budek lęgowych dla ptaków oraz trzy ławki, które dają wytchnienie nie tylko w drodze do przystanku, ale służą również tym wszystkim, którzy chcą choć na chwilę przysiąść i posłuchać pięknego świergotu ptaków zamieszkałych w niektórych budkach…

Poza wspomnianymi działaniami aktywnie uczestniczymy w pracach tzw. Forum Sołtysów i Przewodniczących Osiedli To gremium omawia sprawy istotne zarówno dla całej Gminy Łomianki, a także dla poszczególnych sołectw i osiedli.
I tak np. dyskutowaliśmy nad koordynacją działań przy tworzeniu budżetu Gminy, omawialiśmy projekt organizacji ścieżek rowerowych, opracowywaliśmy zasady nowego statutu sołectw i samorządów osiedli, czy możliwości stworzenia wspólnej strony internetowej.

Szanowni Państwo, wiele jeszcze przed nami jest do zrobienia, ale wierzymy, że z roku na rok nasze osiedle będzie bardziej przyjazne mieszkańcom, bardziej zadbane i coraz ładniejsze. Niestety, ograniczają nasze działania nie tylko niewielkie środki finansowe, jakimi możemy dysponować, ale również zakres kompetencji. Jesteśmy tylko jednostką pomocniczą w strukturach samorządowych. Istotne sprawy inwestycyjne należą do decyzji Władz Gminy i wspólnie z nimi będziemy działać, by oświetlić ulicę Kmicica od Skrzetuskiego do Włościańskiej, wdrożyć cykliczne czyszczenie studzienek odprowadzających wody opadowe, pielęgnację zieleni itd.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Osiedla Łomianki Trylogia na wspólną integracyjną zabawę, która odbędzie się 14 czerwca 2014 r. /sobota/ w godz. 20.00-24.00 na terenie Domu Kultury w Łomiankach, czyli Potańcówka na deskach.
Oczekujemy na Państwa liczne przybycie.

Zarząd Osiedla Łomianki Trylogia

Co słychać na osiedlu Trylogia?

Co słychać na osiedlu Trylogia?

Co słychać na osiedlu Trylogia?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

5 komentarzy

 1. catalabama

  Są w planach jakies inne zebrania ?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. RoKo

  Czy to prawda, że ta potańcówka przy Domu Kultury jest finsowana z pieniędzy osiedla Łomianki Trylogia?
  Panie Przedowniczący Zarządu Osiedla proszę o odpowiedź.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Kamil

  Nie, nie jest to prawda.Potańcówka na deskach organizowana jest przez Burmistrza Łomianek, a z informacji zamieszczonej na plakacie o tym wydarzeniu wynika, że cyt: Wydarzenie sfinansowane ze środków Gminy Łomianki”.
  Jednakże serdecznie zapraszam na imprezę pod Domem Kultury, Jeszcze parę lat temu Osiedle Trylogia, Powstańców i Stare były jednym osiedlem.

  Jednocześnie informuję, że Osiedle Łomianki Trylogia zgodnie z decyzją podjętą na ostatnim Ogólnym Zebraniu Mieszkańców Osiedla planuje zorganizować integracyjną imprezę osiedlową, ale jej termin nie został jeszcze ustalony.

  Przepraszam za tak długie oczekiwanie na odpowiedz, byłem niestety za granicą.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. catalabama

  Ponawiam pytanie czy poza integracyjną imprezą osiedlową są zaplanowane inne zebrania ?

  pozdrawiam serdecznie

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Kamil

  Z wielką chęcią zorganizujemy kolejne zebranie mieszkańców,tylko proszę o kontakt na numer 504 176 999 z informacją na jaki temat chce Pan/Pani porozmawiać. Pomoże mi to zaprosić na to spotkanie osoby zajmujące się danym temat w Gminie.
  Pozdrawiam

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *