www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Co z tą ścieżką rowerową?

Kilka osób pisało na adres redakcja@lomianki.info z prośbą o zainteresowanie się sprawą nowo powstającej ścieżki rowerowej przy ul. Warszawskiej na odcinku Lwowska-Wiślana. Temat ten jest też komentowany na portalach społecznościowych.

Nikt nie twierdzi, że samo wybudowanie ścieżki jest czymś niewłaściwym, jednak sposób realizacji inwestycji budzi kontrowersje.

Zaniepokojenie wśród mieszkańców budzą: znaki drogowe na środku ścieżki rowerowej (już przygotowanej do ostatecznego zalania asfaltem); minimalna ilość miejsca przy przejściu dla pieszych między ścieżką a jezdnią (mogąca generować sytuacje kolizyjne pieszy-rower-samochód); niebezpieczne – zdaniem mieszkańców – zakończenie ścieżki przy ulicy Wiślanej…

Jak informuje Naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Łomiankach – Marta Andrusiak: Inwestycja jest w trakcie realizacji, a znaki zostaną przestawione zaraz przed asfaltowaniem ścieżki. Prawdopodobnie do końca tygodnia. Znaki zostaną przysunięte w lokalizacje nie kolidujące z pieszymi, rowerzystami czy samochodami.
Sam projekt organizacji ruchu i rozwiązania przewidziane w projekcie są zatwierdzone przez Starostwo. Realizacja inwestycji jest zgodna z projektem.

Co z tą ścieżką rowerową?

Co z tą ścieżką rowerową?

Co z tą ścieżką rowerową?

Co z tą ścieżką rowerową?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

12 komentarzy

 1. Magda

  Rzeczowo i na temat, sprawa wyjaśniona. Mimo, że obecnie te znaki wyglądają dość kuriozalnie 🙂

  Dzieki dla Info Łomianki za informacje. Lubię TO!

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Matka Polka

  A moim zdaniem ta ścieżka i tak będzie za blisko ulicy. Trochę strach. Dorośli zapewne zachowają ostrożność, jednak o dzieci bym się obawiała. Nie wygląda to zbyt bezpiecznie.
  Może jakieś słupki lub coś innego oddzielającego ulicę od ścieżki?

  0
  0
  Odpowiedz
 3. WZZZZZZZZZZZZZ

  Przydałaby się ścieżka do samych Bielan, niekoniecznie przy jezdni.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. dav

  do: #Matka Polka
  W Wielu miastach, nie tylko europejskich drogi rowerowe sa wytyczone w czesci jezdni!
  Ale Polak zawsze musi narzekac!!!!!

  0
  0
  Odpowiedz
 5. Alex

  do #dav.
  A co w tym dziwnego, że Matka Polka ma obawy? Że wyraża swoją opinię? Nie zabraniaj kobiecie myśleć o dzieciach. Pewnie zaraz zaczniesz Matke Polke wyzywać od opozycji i hucpy, tak jak to robi taki jeden nienawiścią do ludzi opętany.

  Jakimś oddzieleniem ścieżki od jezdni nie jest zły. Nalezy dmuchać na zimne. Może metalowe czy betonowe słupki to nie, ale coś co by chociaż optyczną granicą było.
  Widziałem niejednokrotnie na drogach takie elastyczne z tworzywa, odblaskowe oddzielcze. Temat do przemyślenia, koszt pewnie nie jest duży.

  Jak już coś robić to lepiej zrobić to bardzo dobrze, niż tylko dobrze. Każda opinia powinna być brana pod uwagę przez urzędników.
  A nienawiść do innego poglądu niż ma władza, zostawcie za progiem swojego domu rodzinnego.

  0
  0
  Odpowiedz
 6. kacperski

  Ścieżka rowerowa to świetny pomysł, warty poparcia. Znaki w środku drogi rowerowej, lokalizacja (pod okienkiem kiosku), to już inna bajka. Prawdę mówiąc nie ma się czemu dziwić, bo kompetencje pani Marty Andrusiak, Naczelnika Wydziału Inwestycji UM w Łomiankach są tak samo wątpliwe, jak mętne są jej wyjaśnienia. Nie pierwsza to inwestycja w Łomiankach „nadzorowana” przez panią Martę, która, delikatnie mówiąc, budzi „kontrowersje”.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Piwosz

  Mam dziwne przeczucie, że gdyby nie to,że o temacie znaków na ścieżce zrobiło się głośno, to nikt by ich nie miał w zamiarze przestawiać i tak by to zostało 🙂
  Jednak prewencja mieszkańców i niezleżnych mediów do czegoś się przydaje.

  Dobrze, że Pani Naczelnik wyjaśniła sprawę na Lomianki Info a nie w Gazłomie, który jest dla mnie totalnie niewiarygodny.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. gdzie logika?

  Gdzie tu logika? Teraz po wyrównaniu i utwardzeniu ścieżki i tego co obok będą jeszcze raz rozkopywać aby znaki przestawić?

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Grzesiek

  Dodałbym jeszcze problem krawężników, które ciągle przecinają istniejące ścieżki rowerowe. Na rowerze „górskim” w sumie mały problem, ale na rowerach typu holender jest to uciążliwe…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Anonim

  Krzyczeli, krzyczeli a dziś sciezka wyasfaltowana a znaków nie ma. Ot i jak zwykle cała awantura w szklance wody…

  0
  0
  Odpowiedz
 11. entomol

  Awantura (jeśli w ogóle można to nazwać awanturą, choć moim zdaniem to zwykła dyskusja) nie była o efekt, ale o to jak dochodzono do efektu 😉 Ale cóż, nie czepiajmy się, nie wolno, można tylko chwalić, bo inaczej jest się krzykaczem i awanturnikiem 🙂

  0
  0
  Odpowiedz
 12. magda

  Łomianki coraz piękniejszę:)) Pozdrawiam P.Burmistrza Brawo!!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *