www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Co z tzw. wspólnym biletem w eŁkach?

22 września 2009 r. odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Łomianki-Baczyńskiego z udziałem Burmistrza Łomianek Wiesława Pszczółkowskiego. Jednym z istotnych tematów poruszanych na w/w zebraniu była sprawa tzw. „wspólnego biletu”” na przejazdy autobusów KMŁ oraz wszystkimi środkami komunikacji miejskiej w Warszawie.

Burmistrz W. Pszczółkowski poinformował, że prowadzone były dość długo bardzo trudne rozmowy z ZTM Warszawa, w wyniku których są realne szanse, że z dniem 1 stycznia 2010 roku zostanie wprowadzony do stosowania tzw. wspólny bilet na linii „”Ł”” i „”Ł Bis”” w obrębie Gminy Łomianki oraz w obszarze miasta Warszawy.

Wspólny bilet byłby odpowiednikiem Warszawskiej Karty Miejskiej czyli jako nosnik elektroniczny biletu 30-dniowego w formie karty zbliżeniowej emitowanej, a następnie kodowanej staraniem i na koszt Miasta Łomianki.

Sugerowana cena nowego biletu 30-dniowego normalnego wg. wypowiedzi Burmistrza ważnego w autobusach KMŁ i pierwszej strefie taryfowej ZTM powinna zawierać się granicach 120-130 zł, co jest korzystne dla pasażerów, którzy są obecnie zmuszeni do zakupu dwóch biletów; KMŁ za 74 zł i ZTM za 78 zł.

Szacuje się, że Łomiankowska Spółka KMŁ z tytułu wprowadzenia w/w biletu poniesie stratę w wysokości okoła 1 miliona zł wskutek zmniejszenia wpływów ze sprzedaży obecnie obowiązujących nominałów biletów miesięcznych.

Burmistrz stwierdził, że na razie nie rozważane było wspólne z ZTM wprowadzenie do stosowania w autobusach KMŁ pozostałych nominałów biletów okresowych, biletu dla seniora, biletów dobowych i jednorazowych wspólnych z systemem taryfowym obowiązującym w komunikacji miejskiej Warszawy. Oczywiście nie wykluczył, ze po wdrożeniu podstawowego nominału wspólnego biletu Łomiankowskiego 30-dniowego w przyszłości mozna ponownie w tej sprawie rozmawiac z ZTM.

Relacja z zebrania opisana przez uczestnika Tadeusza Kordek

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *