www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Co ze Szpitalem w Dziekanowie Leśnym?

Jak informuje Samorząd Województwa Mazowieckiego – Dwa dziecięce szpitale, przy ul. Niekłańskiej w warszawie i w Dziekanowie Leśnym, mogą stworzyć jedną wielospecjalistyczną placówkę. Zmianom takim sprzeciwiają się m.in. pracownicy Szpitala w Dziekanowie oraz rodzice skupieni wokół oddolnej inicjatywy o wszystko wyjaśniającej nazwie Ratujmy Szpital w Dziekanowie Leśnym.

Zdaniem Urzędu Marszałkowskiego zmiany organizacyjne pozwoliłyby nie tylko lepiej wykorzystać możliwości kadry medycznej oraz specjalistycznego sprzętu, ale też zwiększyć zakres usług. Wedle zasady „duży może więcej” – wzmocniłaby się także pozycja negocjacyjna szpitala w rozmowach z NFZ.

Pracownicy Szpitala w Dziekanowie leśnym piszą w liście otwartym do Ministra Bartosza Arłukowicza m.in. „Zwracamy się z prośbą o zainteresowanie się losami Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym i wyjaśnienie, jakie są plany Samorządu Województwa Mazowieckiego wobec Szpitala i przede wszystkim podjęcie działań mających na celu ochronę dalszego funkcjonowania placówki.

Zrozumiałym jest, że temat Szpitala w Dziekanowie właśnie mieszkańcom Gminy Łomianki leży szczególnie na sercu, gdyż część z nas zapewne niejednokrotnie (najpierw jako dzieci, a później jako rodzice) korzystała w usług tej placówki. Osoby skupione wokół oddolnego ruchu na Facebooku apelują o podpisanie petycji , w której czytamy: „My wszyscy, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą do Pana Marszałka, Pana Przewodniczącego, jak i całego Sejmiku Województwa Mazowieckiego o pilne działania na rzecz utrzymania obecnie działających oddziałów szpitalnych placówki w Dziekanowie Leśnym oraz o wstrzymanie jakichkolwiek prac, mających na celu przekształcenie szpitala do momentu zorganizowania konsultacji z mieszkańcami, a przede wszystkim z rodzicami dzieci leczonych na oddziałach szpitala w Dziekanowie Leśnym”.

Jak widać sprawa Szpitala w Dziekanowie Leśnym nie jest jednowymiarowa, a decyzje zostaną podjęte ostatecznie przez radnych województwa. Radni Sejmiku będą obradować w lipcu, a potem we wrześniu. Na tę chwilę nie wiadomo jednak kiedy będą podejmować decyzje w sprawie ewentualnego połączenia Szpitali.

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową / prezentacją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, z listem otwartym pracowników Szpitala w Dziekanowie Leśnym oraz petycją do Urzędu Marszałkowskiego (załączniki PDF poniżej).

redakcja@lomianki.info


Załączone dokumenty:
Informacja prasowa / prezentacja Urzędu Marszłkowskiego Województwa Mazowieckiego.pdf
List otwarty pracowników Szpitala w Dziekanowie Leśnym.pdf
Treść Petycji do Urzędu Marszałkowskiego.pdf

Co ze Szpitalem w Dziekanowie Leśnym?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

11 komentarzy

 1. Dorota

  Szpital w Dziekanowie traktuję jako „nasz” szpital. Niejednokronie otrzymywaliśmy tam natychmiastową pomoc np. kiedy nasz syn złamał rękę. Bardzo dobrzya i fachowi lekarze i pielęgniarki.
  Nie wyobrażaom sobie aby ten szpital miał zostać całkowicie lub częściowo zamknięty. Ale z tego co informuje Urząd to ma to być jakaś forma współpracy obu szpitali. Więc nie wiem.

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Andrzej

  Sprawa bardzo delikatna bo z jednej strony chodzi o lekarzy, pielęgniarki, pracowników i ich miejsca pracy, a z drugiej strony o pieniądze publiczne.

  Oby tylko między merytoryczne argumenty i rozmowy nie wdarła się polityka ani ta łomiankowska ani ta ogólnopolska.
  Trzymajcie się burmistrzowie i radni od tej sprawy z daleka.

  Tu trzeba wyważonych decyzji a nie kampanii przedwyborczej.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Teresa

  To co, to nie jest wina burmistrza? Serio? Przeciez nawet jak pada to radni na burmistrza mowią, ze odpowiada za brak parasoli.

  0
  0
  Odpowiedz
 4. Gas

  Szczerze- powiem wam wszystkim tak – to niestety początek końca „znanego Dziekanowa”, który zostanie „zeżarty” przez Niekłańską i prywata z tego wyjdzie z czasem… (Walczmy o Nasze – nie o Warszawskie!)

  0
  0
  Odpowiedz
 5. zsali

  A kto rządzi w wawce czy nie przypadkiem partia pań Wójcickich redaktorek tego portalu? To możecie pluć na własną partię, czy nie przeszkadza wam ta schizofrenia?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. mieszkaniec Łomianek

  Lekarze z tego szpitala nie raz, nie dwa, ratowali zdrowie mojemu dziecku. Nie wyobrażam sobie aby nagle przestali służyć dzieciom.
  Jednak z drugiej strony, może lepiej, aby był Szpital w Dziekanowie został połączony z innym niż miałby zbankrutować.
  Na te pytania powinni odpowiedzieć sobie wspólnie urzędnicy, lekarze, pielęgniarki. Trzyma kciuki za Szpital i za porozumienie.

  ps. do: zsali. człowieku. nas nie interesują twoje kompleksy i intelektualne ułomności, skorzystaj z pomocy specjalisty, możę jeszcze jest dla ciebie szansa.
  Szkoda, że zwolennicy burmistrza reprezentują taki podły poziom i nawet przy tak ważnej sprawie tylko nienawiść im w głowach.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Gas

  W 2001 roku, szpital w Dziekanowie, połączył się ze szpitalem przy ul. Siennej w Warszawie. Po kilku latach , okazało się, że to była powolna śmierć dla szpitala przy Siennej.
  Podobna sytuacja będzie miała miejsce w Dziekanowie, po połączeniu z Niekłańską.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. k_obi

  Dziękuję lekarzom chirurgom, endokrynologom i rehabilitantom szpitala w Dziekanowie Leśnym za leczenie mojego syna. Czekamy na kolejny most przez Wisłę by było nam do Was bliżej i szybciej. Legionowo jest szóstym pod względem liczby mieszkańców miastem województwa mazowieckiego i nie ma własnego szpitala. Jadąc na Sor lub do oddziału do Dziekanowa nie mam mowy o staniu w korku a kadra szpitala i panie pielęgniarki są Profesjonalne, ciepłe i miłe dla małego pacjenta.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. niko

  Szpital od lat jest zarządzany przez nieudolnych dyrektorów mianowanych przez wieczniepanującego PSLStruzika.
  Po totalnej niekompetencji widać było jasno że to typowy dla tej partii nepotyzm – rodziny,znajomkowie, itp.
  Skrajna niekompetencja, wręcz szkodliwe działania doprowadziły do ogromnego zadłużenia, z którym przez lata nikt nic nie robił.
  Teraz od pół roku dyrekcja wykonuje histeryczne i gwałtowne ruchy które w rezultacie mogą tylko doprowadzić do zniszczenia tego szczególnie wartościowego miejsca.
  Kto ma dzieci i korzystał także ze szpitali w Warszawie (Litewska, Niekłańska, Działdowska) wie jak tam wygląda pobyt rodzica z dzieckiem w szpitalu – koczowanie/spanie na krześle, itp.
  W Dziekanowie można było trudny czas pobytu z dzieckiem w szpitalu przeżyć w ludzkich warunkach.

  Operacja niszczenia szpitala trwa.
  W środę 18 czerca po południu w haniebny i perfidny sposób zwolniono Panią Ordynator i jedynego lekarza z oddziału Patologii Noworodka i Niemowlęcia.
  Cichaczem, żeby nikt przez weekend nie protestował…

  0
  0
  Odpowiedz
 10. kasik

  pod adresem http://www.petycje.pl/10629 jest petycja, której treść jest powyżej – zachęcam do podpisania, bo tu najszybciej znajdujemy pomoc dla naszych dzieci – bez stania w kilkugodzinnych kolejkach jak gdzie indziej na izbach przyjęć

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Gas

  Działający link do petycji.

  Wystarczy kliknąć…

  http://www.petycje.pl/10629

  Pamiętajcie o potwierdzeniu głosu przez maila.
  (inaczej podpis nie będzie ważny)

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *