www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Ćwiczenia sił zbrojnych

We wtorek 7 czerwca między godziną 11.30 a 13.00 na terenie całego województwa mazowieckiego uruchomione zostaną syreny alarmowe. Będzie to trening systemu wczesnego ostrzegania towarzyszący ćwiczeniu RENEGADE – SAREX 16/I organizowanemu przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Podczas ćwiczenia w ramach treningu uruchomiony zostanie trzyminutowy modulowany dźwięk syren sygnalizujący ogłoszenie alarmu. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez trzyminutowy ciągły dźwięk syren. Włączenie syren alarmowych jest elementem ćwiczenia na wypadek naruszenia przestrzeni powietrznej kraju.

Zadanie ostrzegania i alarmowania ludności jest wykonywane przez każdego szefa obrony cywilnej na administrowanym przez niego terenie. Na szczeblu wojewódzkim jest nim wojewoda, w powiecie starosta, w mieście prezydent lub burmistrz, natomiast w gminie wójt. Syreny alarmowe są częścią systemu ostrzegania i alarmowania, powinny być włączane w sytuacjach rzeczywistego zagrożenia. Ostatni trening systemu został przeprowadzony 1 sierpnia 2015 r.źródło: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Ćwiczenia sił zbrojnych

Ćwiczenia sił zbrojnych

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. Gas

  Ćwiczenia ok. Kwestia tylko dlaczego, przeprowadzane w godzinach kiedy większość mieszkańców jest np w pracy? Rozumiem , żeby odhaczyć i w papierach się zgadzało. Trochę mija się to z zamierzonym celem , czyli uświadomienia mieszkańca Gminy. Dodatkowo- ostatnio SMS-y od „Łomianki” mające na celu głównie informowanie i ostrzeganie- informują o potańcówkach, bądź pozostałych wydarzeniach mało związanych z edukowaniem o potencjalnym zagrożeniu.

  P.S. Nie czepiam się – wyrażam jedynie swoje przemyślenia w tym temacie. 🙂

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *