www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Czarodziejski flet

Dom Kultury w Łomiankach zaprasza na przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Wariacja z Warszawy pt. Czarodziejski flet wg Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Teatr Wariacja pragnie w wesoły i przystępny sposób przybliżyć młodszej widowni klasyczne dzieła operowe światowych kompozytorów. Powstał w marcu 2006 roku wraz z premierą przedstawienia „Czarodziejski flet” wg opery pod tym samym tytułem W.A.Mozarta. Próby jak i premiera odbyły się w „Sali na piętrze” w Związku Artystów Scen Polskich. Była to pierwsza pozycja w ramach cyklu Opera dla najmłodszych. Założenie główne teatru dla dzieci to w przystępny sposób pokazać, dać poznać i polubić muzykę klasyczną. Dlatego wybieramy takie opery , balety czy bajki muzyczne, które są wesołe, z innej epoki i posiadają wątki edukacyjne.

16 czerwca 2007 r. o godz. 15.00
Sala Widowiskowa Domu Kultury, wejście od ul. Gościńcowej. Wstęp wolne.


„Czarodziejski flet”” – Wolfgang Amadeusz Mozart
Główne postaci to książę Tamino, księżniczka Pamina oraz Papageno – nadworny ptasznik Królowej Nocy. Tamino otrzymuje tytułowy „”czarodziejski flet”” od Królowej Nocy. Ma on bronić go w niebezpieczeństwie podczas uwalniania pięknej księżniczki, porwanej przez Sarastro – Króla Świątyni Słońca. Po wielu przygodach (próbie milczenia, walki z ogniem, wodą) Tamino i Papageno odnajdują księżniczkę. Baśń kończy się szczęśliwie zaślubinami Paminy i Tamino w Świątyni Słońca.

Miłosz Manasterski
Dom Kultury w Łomiankach

Czarodziejski flet

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *