www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Czwartki lekkoatletyczne

Czy wiedzą Państwo, gdzie odkryto wielki talent, najsłynniejszej polskiej lekkoatletki z Łomianek, ś.p. Ireny Szewińskiej? Gdzie swoje pierwsze kroki stawiali inni wielcy olimpijczycy jak Marian Woronin (sprint), Zdzisław Hoffaman (trójskok), a z młodszej generacji Adam Kszczot (800m), Piotr Lisek (tyczka), Iga Baumgart (400m) i wielu innych. Właśnie na Czwartkach Lekkoatletycznych, które już od września 2020r. na stałe zagoszczą w Łomiankach.

Czwartki Lekkoatletyczne – to największe, cykliczne wydarzenie lekkoatletyczne dla dzieci szkolnych z klas od IV-VI (9-13 lat). Dzięki słynnym Czwartkom, początkujący adepci lekkiej atletyki mogą poznać i sprawdzić się w dyscyplinach „Królowej Sportu” jak nazywana jest lekkoatletyka, takich jak: sprinty i biegi średnie, skoki w dal i wzwyż oraz rzuty piłeczką palantową czy pchnięcie kulą.

Czwartki, to impreza z dużą tradycją, która odbywa się już od 26 lat. Reaktywowana przez Mariana Woronina, pierwszego „białego człowieka”, który złamał barierę 10 sek. na 100m ustanawiając ówczesny rekord Europy, nadal będący rekordzistą Polski na tym dystansie. Finały Czwartków mają opinię „nieoficjalnych mistrzostw Polski dzieci”.

Czwartki, to coroczny cykl, w którym udział bierze ok. 2500-3500 dzieci z ponad 120 miast. Na cykl, składa się 6 spotkań (zazwyczaj 2 jesienne i 4 wiosenne), by wyłonić na majowo-czerwcowych finałach miejskich tych, którzy następnie będą reprezentować swoje miasta na finale ogólnopolskim. Finał ogólnopolski od kilku lat odbywa się w Łodzi w okolicach połowy czerwca. Zwycięzcy swojej kategorii wiekowej w danej dyscyplinie mają szansę być zaproszeni jako reprezentanci Polski na międzynarodowy finał Czwartków, jeśli taki odbywa się w danym roku. Mają wówczas okazje zmierzyć się z przedstawicielami kilku naszych bliższych i dalszych sąsiadów z Europy Centralno-Wschodniej.

Zatem Czwartki to świetne miejsce zarówno dla tych, którzy chcą tyko poznać i pobawić się z „Królową Sportów”, jak i tych, którzy są już gotowi na pierwsze sportowe sprawdzenie swoich predyspozycji i kształtowanie charakterów w duchu fair-play i zasadach olimpijskich.

Niezmiernie miło nam poinformować, że już od września 2020r. również Łomianki dołączają do ponad setki polskich miast. Dzieci z Łomianek i okolicznych gmin będą miały możliwość poznać się i sprawdzić w Czwartkach Lekkoatletycznych.

Zapraszamy Państwa do udziału oraz dopingowania swoich dzieci, wnuków lub znajomych.

Na inaugurację zaproszone zostały Władze Łomianek, Marian Woronin oraz Rodzina ś.p. Ireny Szewińskiej, mieszkanki Łomianek, patronki Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach.

Czas (czwartki): 17.09  i 24.09.2020r. g.16:00 oraz kolejne edycje na wiosnę 2021
Miejsce: ICDS Łomianki, boisko ul. Staszica 2 (17.09) oraz bieżnia przy Szkole w Dziekanowie Leśnym (24.09)
Dla roczników: 2008,2009,2010 i młodsi.
Dyscypliny: 60m,300m, 600m (dz) i 1000m (chł), skok w dal, ppal.

Zgłoszenia u organizatora: UKS Orzełki – tel. 516 725 709 lub mail: uksorzełki@wp.pl

Czwartki lekkoatletyczne

Czwartki lekkoatletyczne

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

1 komentarz

 1. entuzjastasportu

  BRAWO!
  -powinno być więcej takich inicjatyw (innych niż piłka nożna) w naszej gminie!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *