www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Czy będzie bezpieczniej?

Policja odnotowała od początku roku 13 kolizji na skrzyżowaniu ulic Kolejowa/Brukowa, na Rondzie Kompanii Młodzieżowej AK.

Od 01.01.2018 r. do 20.06.2018 r. Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach odnotowała 187 kolizji drogowych i 4 wypadki, do których doszło na terenie gminy Łomianki. W tym czasie zarejestrowano 724 kolizje drogowe i 20 wypadków, do których doszło na drogach powiatu warszawskiego zachodniego.
W tym samym okresie KPP PWZ odnotowała 13 kolizji drogowych na skrzyżowaniu ulic Kolejowa/Brukowa, tj. Rondo Kompanii Młodzieżowej AK, nie zarejestrowano żadnego wypadku.

O problemach na rondzie pod wiaduktem świadczą też interwencje odnotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną jak i sygnały mieszkańców, wpływające do redakcji LOMIANKI.INFO oraz wpisy na portalach społecznościowych.

Jak twierdzą kierowcy, rondo jest „niebezpieczne”, a za większość problemów obarczają „ustawienie świateł”. Zapewne jest to duże uproszczenie, bo wiadomo, że wszyscy prowadzący auta powinni się stosować do obowiązującej organizacji ruchu i zwracać szczególną uwagę na sygnalizację świetlną.

Jednak jest coś na rzeczy… Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie informuje: „Po przeanalizowaniu ruchu na węźle Brukowa jak i w jego rejonie, a także możliwości dokonania zmian w programie sygnalizacji świetlnej, GDDKiA Oddział w Warszawie wprowadzi zmiany polegające na zlikwidowaniu możliwości przejazdu przez wyspę centralną na czerwonym świetle”. Co oznacza, że zostaną wprowadzone zmiany w długości wyświetlania sygnałów. Zmiany mają być wprowadzone w tym tygodniu.

Miejmy nadzieję, że zmiana organizacji ruchu pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo na jednym z najbardziej uczęszczanych skrzyżowań w Łomiankach.

fot: Bartłomiej Więcławik
redakcja@lomianki.info

Czy będzie bezpieczniej?

Czy będzie bezpieczniej?

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

3 komentarze

 1. Adam

  Dobrze, że w końcu ktoś się zajął tą sprawą. Do tej pory nie było wiadomo, kto i kiedy nagle wjedzie z której strony.
  Szkoda, że władze Łomianek mają takie problemy gdzieś. Może zamiast robić sobie zdjęcia na potańcówkach by pomyśleli o mieszkańcach?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. oiujh

  A co ci sie nie podobają zdjęcia Naszego Pana Burmistrza Piotra Rusieckiego i Pana Tomasza Dąbrowskiego? Naucz się sieroto jeździć na rądzie a nie narzekasz. Mają ważniejsze sprawy na głowie niż twoje nie umienie jeżdżenia po rądzie.

  0
  0
  Odpowiedz
 3. Lily

  oiujh – Zamiast wypisywać głupoty sam naucz się ortografii. Po pierwsze nie na „rądzie”, a na rondzie, po drugie wypadałoby tu i ówdzie wstawić przecinek. Po trzecie, jeżeli zwracasz się do kogoś na piśmie, powinieneś zrobić to wielką literą, czyli napisać „Twoje”. Miło, że o pożal się Boże burmistrzach piszesz wielką literą, ale to wiedza czy tylko głupie uwielbienie?

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *