www.LOMIANKI.INFO – LOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-KULTURALNY

www.LOMIANKI.INFO
ŁOMIANKOWSKI INFORMATOR SPOŁECZNO-BIZNESOWY

Czy przyłączą Łomianki do Warszawy?

W poniedziałek (30 stycznia) do Kancelarii Sejmu wpłynął poselski projekt zmian Ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Na stronach Sejmu pojawił się on dzień później.

Zgłoszony przez PiS projekt zakłada stworzenie na obszarze tworzącym metropolię warszawską nowego rodzaju jednostki samorządu terytorialnego o charakterze metropolitalnym, które będą realizować zadania powiatowe oraz zadania związane z funkcjami metropolitalnymi w obszarze transportu, zagospodarowania przestrzennego oraz koordynacji wykonywania zadań publicznych w gminach.

Miasto stołeczne Warszawa swoim zasięgiem objąć miałaby 33 gminy, w tym gminę Warszawa oraz gminy: Błonie, Brwinów, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jabłonna, Józefów, Karczew, Kobyłka, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Nieporęt, Otwock, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Piastów, Pruszków, Raszyn, Stare Babice, Sulejówek, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Ząbki, Zielonka.

Oficjalnie… W uzasadnieniu projektu zmian podkreślono, że sytuacja Warszawy jest wyjątkowa w skali całego kraju, a powodem powołania metropolii w ramach stolicy ma być konieczność „koordynowania rozwoju metropolii.”

Nieoficjalnie… Mówi się o tym, że zmiany mają być wprowadzone już przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi i mają ułatwić PiS przejęcie władzy w Warszawie.

Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem w pliku PDF poniżej.

 


Załączone dokumenty:
Ustawa o o ustroju miasta stołecznego Warszawy.pdf

Czy przyłączą Łomianki do Warszawy?

 

KOMENTARZE UŻYTKOWNIKÓW LOMIANKI.INFO

Komentarze zamieszczane na portalu są opinią użytkowników.

14 komentarzy

 1. Gilbert

  Zastępca Burmistrza Dąbrowskiego, pan Rusiecki namawiał do wyjścia z Powiatu. No to się doczekaliśmy.
  Ciekawe co na to wyborcy pana Rusieckiego i pana Dąbrowskiego?

  0
  0
  Odpowiedz
 2. Gosc

  Jestem na NIE

  0
  0
  Odpowiedz
 3. klghdf

  Ja jestem zdania że Nasz Pam Burmistrz Tomasz Dąbrowski powinien być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Warszawy. Razem z Panem Piotrem Rusieckim będą bardzo dobrze zmienić Stolicę na lepsze tak jak to robią z Łomiankami.
  Brawo Panie Burmistrzu Dąbrowski i Panie Burmistrzu Rusiecki!!!!
  Jestem na TAK!

  0
  0
  Odpowiedz
 4. ciekawski

  Ciekawe czy wyborcy Pana Dąbrowskiego i Rusieckiego, wyborcy PiSu i pomysłu przyłączenia Łomianek do Warszawy będą szczęśliwi jak się dowiedzą o ile wzrosną podatki od nieruchomości, ile więcej trzeba będzie płacić za śmieci i wodę.

  0
  0
  Odpowiedz
 5. ciekawski

  Burmistrz Dąbrowski i Rusiecki zamiast wręczać kwiaty politykom PiS http://lomianki.info/document.php?did=4014 powinien z nimi poważnie porozmawiać o tym absurdalnym pomyśle wtłoczenia Łomianek do Warszawy?

  0
  0
  Odpowiedz
 6. paranoja

  Będę tęsknić za tańcami na deskach:(( jak Rusiecki i Dąbrowski pójdą na salony do Warszawy. Jak teraz Łomianki będą się bawić? Nie mogę sobie tego wyobrazić. żal d—-ę ściska.

  0
  0
  Odpowiedz
 7. Woj

  Co ma Dąbrowski i Rusiecki do PiSu? Znowu piszecie nieprawdę, tylko po co? PiS ma swój komitet, swoich radnych i są w opozycji do burmistrza Dąbrowskiego. Poza tym zgadzam się, że to przyłączenie nie będzie najlepsze dla Łomianek.

  0
  0
  Odpowiedz
 8. Janek

  Woj! poczytaj prasę zależną od władzy – tam radny z PIS -u oświadczał jak wspiera obecną władzę w Łomiankach. Nie przeszkadza mu że są tam byli „ubecy”:, członkowie PZPR-u i według informacji od mieszkańców byli milicjanci. Jeżeli jest inaczej to napisz. Po cichu mam nadzieję że to tylko jeden radny który wyłamał się dla osiągnięcia jakiś tam celów?. Jakich nie będę pytał.

  0
  0
  Odpowiedz
 9. Janek

  Przepraszam , mieszkańcy mówią o jednym milicjancie.

  0
  0
  Odpowiedz
 10. Jakoś to będzie i nie ma co panikować. Myślę że Pan Rusiecki dalej będzie Burmistrzem. Spadnie na cztery łapy

  0
  0
  Odpowiedz
 11. Anonim

  Zdecydowanie na Nie. Ci co są za to decydują ze względu na ze są w sekcie jednej partii i nie ważne jakie zmiany będą to będą za. Jestem bezpartyjny ale te wszystkie ruchy mają na celu uzależnienie całego kraju,urzędów od jednego człowieka. O tym co będzie działo się w Łomiankach będzie decydował Kaczyński który tu nie mieszka, zmniejszenie ilości ludzi w każdym urzędzie z miast które mają zostać włączone do Warszawy na korzyść stworzenia 51 osobowej rady Warszawy. Dlaczego nikt nie pyta mieszkancow, bo Sasin powiedział że nie ma potrzeby i takie mogą być efekty następne, wszystko będzie ustalane bez decyzji mieszkancow. Macierewicza ludzie spowodowali wypadek i jaki jest finał że to tylko kolizja i sprawy dalej nie będzie, a kto wydał decyzję – prokurator wojskowy mianowany przez Macierewicza, w sumie co mógł innego zrobić, co na to osoby których zostały uszkodzone samochody

  0
  0
  Odpowiedz
 12. A co ma wspólnego Macierewicz z Łomiankami nie licząc Misiewicza? Po co mieszać w nasze sprawy to co robi Maciarewicz? Wystarczy!

  Już wystarczy to że burmistrz Dąbrowski w naszym imieniu ale chyba bez zgody mieszkańców odznaczył p. Misiewicza tzw. Przyjacielem Łomianek. Jak już tak bardzo zapragnął docenić przyjaciela to mógł to zrobić za swoje prywatne pieniądze.

  0
  0
  Odpowiedz
 13. Iwona

  NIE dla przyłaczenia Łomianek do Warszawy!

  0
  0
  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *